تبیان، دستیار زندگی
15 سال عقبید!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طعنه مایکروسافت به گوگل:15 سال عقبید!

بخش ارتباطات- تام ریزو (Tom Rizzo) یکی از مدیران بخش سرویس‌های آنلاین مایکروسافت، با اطمینان خاطر از پیروزی مایکروسافت در «ابری» کردن ایمیل و دیگر سرویس‌های مربوطه، گفت گوگل بازنده این رقابت است.

گوگل

با وجودی که شرکت آمریکایی گوگل از رشد خارق‌العاده‌ای برخوردار است و ابتکارات و سرویس‌های ریز و درشت آن، تقریباً هر کاربری را در دنیا نمک‌گیر کرده است، مایکروسافت می‌گوید نسبت به گوگل و سرویس‌های رایانش ابری آن نگرانی ندارد. رایانش ابری به سرویس‌هایی گفته می‌شود که مبنای کار آنها اینترنت است و اطلاعات، آزادانه در فضای سایبر به گردش درمی‌آید.

 تام ریزو (Tom Rizzo) یکی از مدیران بخش سرویس‌های آنلاین مایکروسافت، با اطمینان خاطر از پیروزی مایکروسافت در «ابری» کردن ایمیل و دیگر سرویس‌های مربوطه، گفت گوگل بازنده این رقابت است.

وی با بیان اینکه سرویس‌های تحت وب گوگل موسوم به Google Apps به حال و هوای 15 سال پیش مربوط می‌شود، دلایلی برای این فرضیه خود اقامه کرده است.

آقای ریزو معتقد است گوگل نسبت به یک سری مسائل ساده دچار غفلت شده است.

به عنوان مثال اگر سرویس‌های ابری گوگل از کار بیفتد، این شرکت «زمان» بیشتری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد ولی مایکروسافت بخشی از پول کاربران خسارت‌دیده را به آنها باز می‌گرداند. تفاوت پول و زمان هم که کاملاً هویداست!

وی همچنین بر این باور است که مایکروسافت از پشتیبانی تلفنی قدرتمندی برخوردار است؛ بر خلاف گوگل.

مشکل محرمانگی (Privacy) هم طبق معمول یکی دیگر از موضوعات این جنگ و جدال گزارش شده است.

منبع: تابناک

تنظیم برای تبیان: امیر رضوانی