تبیان، دستیار زندگی
زینب چندین وظیفه داشت: خانه داری می كرد، وظیفه ی همسری را انجام می داد، به وظیفه ی مادری می پرداخت و بالاتر از همه ی این ها خدمت های اجتماعی می كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زینب (س) مفسر قرآن

زینب (س) مفسر قرآن

زینب چندین وظیفه داشت: خانه داری می كرد، وظیفه ی همسری را انجام می داد، به وظیفه ی مادری می پرداخت و بالاتر از همه ی این ها خدمت های اجتماعی می كرد. عقیده داشت كه باید همچون مادرش حضرت فاطمه یک زن نمونه بشود، یک خدمتگزار بلند همت و یک معلم خردمند باشد. او می خواست زنان را راهنمایی و رهبری كند. سرمشقی برای زنان دنیا بشود تا در قرن های آینده، مادران و دختران دیندار از او پیروی كنند و خوشبخت شوند.

عده ای از زنان، هفته ای چند بار به خدمت او می آمدند.آن ها دوستدار دانش و اخلاق بودند. او معلم بود و آن ها شاگرد. با دلسوزی درس می داد، درس اخلاق و دینداری و راه و رسم زندگی با فضیلت را به آن ها می آموخت. یقین داشت كه در زمان های آینده دختران و مادران از درس های او استفاده خواهند كرد. از دستور های او كه فرمان خداست پیروی خواهند كرد. زنانی پاكدامن؛دانا،كوشا و مهربان خواهند شد و به نوبه خود به زنان و جامعه خدمت خواهند كرد.

زینب (س) مفسر قرآن

كلاس درس دینداری زینب مشهور بود. مردم نام كلاس درس او را به یاد داشتند. او قرآن را درس می داد و گفتارهای گران بهای پیغمبر و علی را نقل می كرد. دانشمندان بعضی از سخنان پیغمبر را از زبان زینب نقل كرده اند . عبدالله پسر عباس كه دانشمند بزرگی بود بعضی از گفته های پیغمبر را از زبان زینب بیان كرده است، مثلاً عبدالله می گوید: بانوی خردمند خاندان ما گفته است كه پیغمبر گفت: هر كه هستید، هر جا هستید، همیشه دانش بیاموزید.

جامعه مجازی کودکان و نوجوانان ایران

تنظیم:نعیمه درویشی_تصویر:مهدیه زمردکار

مطالب مرتبط

این دختر را احترام کنید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.