تبیان، دستیار زندگی
آویزهای درخت كریسمس با نقاشی های کودکانه 1ـ نقاشی های آویز: به كودكان خود بگویید از اشیا، حیوانات و آنچه در كتاب ها می بینند تصاویری بر روی مقوای نازك نقاشی كنند و آنها را رنگ آمیزی نمایند و یا فرم های مرتبط با این مراسم مان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آویزهای درخت كریسمس

آویزهای درخت كریسمس با نقاشی های کودکانه1ـ نقاشی های آویز:

به كودكان خود بگویید از اشیا، حیوانات و آنچه در كتاب ها می بینند تصاویری بر روی مقوای نازك نقاشی كنند و آنها را رنگ آمیزی نمایند و یا فرم های مرتبط با این مراسم مانند دستكش، جوراب ساق بلند، بابانوئل، آدم برفی و غیره را از مقوا ببرند و رنگ آمیزی كنند. پس از آماده شدن تزیینات مقوایی، در صورتی كه سوراخ كردن قسمت بالای آنها صدمه ای به نقاشی و فرم آن وارد نمی كند، با دستگاه سوراخ كن آن ناحیه را سوراخ کنید و بند یا نخ كاموایی را از داخل سوراخ ها به صورت دوخت عبور دهید. در غیر این صورت كاغذ یا مقوایی را تا كنید و پس از قراردادن الگوی بریده شده از نقاشی بر روی مقوای تاشده ، دور هر دو لایه آن را با قیچی ببرید. سپس نقاشی را با چسب به یك لا از مقوا متصل كنید و چند عدد از آنها را بر روی بند یا طنابی كه به دور درخت كریسمس پیچیده شده مانند كارت تبریك در كنار هم قرار دهید.


2ـ زنگوله:

شما می توانید با استفاده از لیوان های پلاستیكی یك بار مصرف، زنگوله های زیبایی برای تزیین درخت و حتی فضاهای دیگر مانند نرده راه پله ها و یا فاصله بین دو دیوار درست كنید.

به این ترتیب که هر یك از لیوان ها را با رنگ گواش یا آكریلیك رنگ آمیزی کنید و بر روی آنها طرح هایی را نقاشی كنید.

در این كار از فرزندانتان نیز كمك بگیرید. سپس با میخ داغ در انتهای لیوان دو سوراخ با فاصله دو سانتی متر از هم ایجاد كنید. سیم گل آرایی را به شكل U درآورید و دو سر آن را از دو سوراخ انتهای لیوان به داخل آن وارد كنید. دو سر سیم را در داخل لیوان به هم متصل كنید. سپس برای هر لیوان دو زنگوله را به وسیله یك تكه روبان رنگی به محل اتصال سیم ها ببندید. به این ترتیب زنگوله های داخل لیوان آزادانه حركت می كنند.

قسمت U شكل خارجی سیم را كه به صورت حلقه ای در آمده با روبان یا نوار تزیینی بپوشانید.( برای این کار از چسب استفاده كنید) . تعدادی زنگوله با همین روش درست كنید و از طریق همین حلقه های روكش شده در داخل طناب و یا بند دور دوخت وارد نمایید و با ارزان ترین روش، زیباترین زینت ها را ایجاد كنید.

هنر در خانه /کاردستی

فروش کتاب های « متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.