تبیان، دستیار زندگی
وی شروع همکاری باشگاه سپاهان وانجمن را به دیدار دوستانه 2 سال گذشته محمد رضا ساکت مدیر عامل باشگاه فرهنگی ،ورزشی فولاد مبارکه سپاهان خواند و افزود :برای انجمن موجب مباهات وافتخار است که قهرمانان ورزشی استان وکشور و باشگاه سپاهان را در عرصه های ملی وبین
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جشن سپاهان در روز جهانی معلولان

بخش ورزشی_همزمان با 12 آذر برابر 3 دسامبر  و روز جهانی معلولان، باشگاه فرهنگی ،ورزشی فولاد مبارکه سپاهان و کانون هواداران این باشگاه   در اجرای انجام برنامه های فرهنگی واجتماعی خود اقدام به برگزاری جشن بزرگ  این روز برای معلولان و آسیب دیدگان نخاعی استان اصفهان نمود.

فئلاد

به گزارش تبیان اصفهان؛انجمن حمایت از معلولان و آسیب دیده نخاعی استان اصفهان محل پیوند طلایی پوشان سپاهان با انسانهایی است که از بد حادثه وارد مرحله از زندگی شده اند که ممکن است برای هر کسی در چشم بر همزدنی اتفاق بیفتد ،کسانی که با نشستن بر روی ویلچر بیشتر از قبل تلاش می کنند تا تواناییهای تمام ناشدنی خود را نشان دهند.

کانون هواداران باشگاه فولاد مبارکه  سپاهان  با همکاری انجمن حمایت از بیماران آسیب دیده نخاعی در اقدامی تازه و نو  در  در محل این انجمن جشنی را با حضور هواداران و ورزشکاران سپاهان و بیش از 600 نفر از اعضای انجمن آسیب دیدگان نخاعی و معلولان برگزار کرد ، جشنی که درآن می توان گفت همه بودند از قهرمانان عرصه ورزش باشگاه تا قهرمانان عرصه زندگی وتلاش انجمن مردان وزنانی که زاویه نگاه آنها به زندگی بسیار پر معنا وزیباست .

در این مراسم "محمود نقیب زاده نایینی" مدیر عامل انجمن با اشاره به تشکیل این انجمن حمایت از معلولان و آسیب دیدگان نخاعی در سال 1385 گفت: بدنبال بروز حادثه ونشستن بر روی ویلچر در صدد بودم تا در کنار افرادی که این اتفاق زندگی آنها را نیز تغییر داده راهکار وشیوه ی تازه ای برای ادامه زندگی پیدا کنم وبا آشنایی با دکتر غلامرضا پسته ای وطرح آنچه در ذهن داشتم اولین جرقه های تشکیل انجمن زده شد وبعد از گذشت این مدت هم اکنون انجمن حمایت از

سپلهان

بیماران آسیب دیده نخاعی استان اصفهان بیش از 16 کمیته،نزدیک به 460 عضو فعال دارد که در کنار آن با فعالیت کمیته هایی همچون درمان ،پیشگیری وزیر مجموعه آن تلاش می کند تا برنامه های درمانی اعضاء را بر طرف نماید ،در کمیته عمران علاوه بر کارهای درمانی مسولان شهر را به مناسب سازی ترغیب نموده ودر کمیته انتشارات آنچه این خانواده ودیگر هموطنان باید بدانند  را در قالب فصلنامه از نو و مجلات دیگر منتشر می کنیم.

وی شروع همکاری باشگاه سپاهان وانجمن را به دیدار دوستانه 2 سال گذشته "محمد رضا ساکت "مدیر عامل باشگاه فرهنگی ،ورزشی فولاد مبارکه سپاهان خواند و افزود :برای انجمن موجب مباهات وافتخار است که قهرمانان ورزشی استان وکشور و باشگاه سپاهان را  در عرصه های ملی وبین المللی را اینگونه نزدیک درکنار خود می بیند وآنها نیز باید بدانند دل تک تک اعضاء انجمن در هر مسابقه ومیدانی برای آنها می تپد ونگران و

سپلهان

پیگیر نتایج آنهاست . وی با اشاره به تاسیس باشگاه مردمی سپاهان در سال های دور گفت :این باشگاه از همان ابتدای تاسیس بدلیل کسب نتایج خوب وحضوری قوی در مسابقات همواره کانون توجه  هواداران مردم اصفهان بوده است چرا که در عرصه ورزش بسیاری از تیمها بودند که عمر کوتاهی داشتند اما سپاهان همواره به عنوان یک باشگاه قدرتمند واستوار یکی از ستونهای اصلی در ورزش ایران به شمار می رود و همچنان توفنده و بالنده به جلو حرکت می کند . وی ادامه داد:خارج کردن فوتبال 2 قطبی از پایتخت کار ساده وراحتی نبود اما سپاهان با مدیریت وانجام برنامه ریزیهای علمی ،مدون ومنظم علاوه بر انجام این کار بارها موفق به کسب عناوین قهرمانی ونایب قهرمانی درایران وآسیا شد وتنها تیمی است که توانسته با حضور در جام باشگاههای جهان افتخاری برای فوتبال ایران باشد وانتخاب سپاهان به عنوان برترین وپر افتخار ترین تیم ایرانی دهه اول قرن بیست و یکم  از سوی فیفا سندی است براین ادعا که باید به مدیران و تلاشگران این مجموعه   " آفرین گفت ،چرا که سپاهان همچون برخی باشگاه های دیگر جرقه ای چند لحظه با نوری کوتاه مدت نبوده بلکه بعد از سالها هنوز هم پایدار است با نوری پر فروغ وقدرتی که همگان به آن می بالند .

تقیب زاده ورزشکاران ،مربیان وکادر شاغل در باشگاه سپاهان را از افتخارات ورزش کشور واصفهان خواند وگفت: همه افراد در زندگی در حال رفت وآمد هستند اما آنچه مهم است ماندن نام وخاطره ای جاودان از آنهااست همان طور که در ذهن هیچ کسی نام تختی از خاطره ها نمی رود وحتی نسل امروز نیز با وجود ندیدن وی از تختی به عنوان الگوی خود نام

سپلهان

می برند ،این موضوعی است که در مورد بسیاری از ورزشکاران سپاهان صدق می کند ،هیچ اصفهانی و ایرانی  نمی تواند نام شاهین ،سپاهان  و امثال ساکت ، قلعه نوعی محرم نویدکیا ،هادی عقیلی و.. را خاطره خود ببرد ،اینها همه نامهایی هستند که فقط یک نام را یدک نمی کشند بلکه بدنبال خود منش ورفتارهایی در پی دارند که الگوی هزاران نوجوان وجوان اصفهانی و ایرانی اند  .

وی از خانواده بزرگ ورزش سپاهان خواست تا بیش از گذشته در کنار اعضاء انجمن خود را حس کنند وخاطر نشان کرد :هر کدام از شما می توانید عامل انگیزه ای برای تک تک اعضا ء انجمن باشید شاید تاثیرمثبت حضور شما به گونه ای باشد که زندگی آنها را دگرگون کند ،هر سپاهانی می تواند سفیری باشد از این جامعه وانجمن در میادین مختلف وما از امروز با تقدیم استوار نامه خود از شما می خواهیم سفیرانی شایسته وپر افتخار باشید در میادین ورزشی ،اخلاقی وفرهنگی، همانگونه که تاکنون نیز اینچنین بوده اید .

در این مراسم از سوی انجمن "محمد رضا ساکت "،امیر قله نوعی ،علیرضا حبیبی ،مرتضی لاچیانی ودیگر بازیکنان این باشگاه وهمچنین قریشی مدیر کانون هواداران سپاهان ، حمید باقری مدیر روابط عمومی و مرتضی رمضانی مسئول

سپلهان

رسانه ای باشگاه به سبب همراهی ها و همکاری هایشان با انجمن  تقدیر شد .

 حاشیه های مراسم :       

-امیر قلعه نوعی ، هادی عقیلی ، سید مهدی رحمتی ، احمد جمشیدیان از تیم فوتبال و علیرضا حبیبی و سعید برخورداری مربی و دروازه بان تیم هندبال سپاهان و تیم ملی ایران که باتازگی با نائب قهرمانی در گوانگجو به ایران بازگشته بودند در این مراسم حضور داشتند .

ورزشکاران سپاهانی حاضر در این مراسم بارها مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند.

- در این مراسم گروه ناشنوایان "پژواک "وابسته به کانون ناشنوایان اصفهان دو کار هنری زیبا را به اجرا گذاشت.     

- هنرمندانی چون حسن اکلیلی بازیگر مطرح سینما وتئاتر اصفهان ، حمید رشادی ، استاد پریش  ، پیام ادهم  و حسین همامی از دنیای موسیقی  با اجرای متعدد هنری شان نشاط و شور جشن را دو چندان نمودند.

-دکتر حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی وبرخی دیگر از مسولان ومدیران ارشد دولتی، مدیران استانداری اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در این مراسم حضور داشتند . -

-در این برنامه  یاد وخاطره قهرمان واسطوره کاراته ایران وآسیا مرحوم علی شاطر زاده سرمربی سابق تیم کاراته سپاهان  که از حامیان این انجمن بود گرامی داشته شد .   

سپلهان

- علیرضا حبیبی مربی سپاهانی تیم ملی هندبال در این مراسم طی سخنانی مدال نقره خود در مسابقات آسیایی گوانگجو را به جامعه معلولان استان اصفهان تقدیم نمود.  

3 آهنگ توسط گروه کر انجمن حمایت ازبیماران آسیب دیده نخاعی اجرا شد که مورد  توجه وتشویق حاضران قرار گرفت و حتی اشک های  برخی از حاضرین به ویژه هواداران و ورزشکاران سپاهان را در پی داشت .

احمد جمشیدیان در هنگام اجرا آهنگهای گروه کر انجمن به خوبی همصدایی را اجرا کرد و با آنان همراه شد تا ثابت کند بی دلیل مجری برنامه به وی لقب خواننده سپاهان را اطلاق نکرده است .

حمید رشادی خواننده و هوادار متعصب سپاهان که به دلیل افتخارات این باشگاه آهنگهای  زیبایی به سبک پاپ برای این

سپلهان

باشگاه  ساخته در این مراسم "قله عشق  "آخرین ساخته خود را اجرا کرد .

-  آنالیز خوب وکارشناسانه ی نقیب زاده در مورد وضعیت باشگاه سپاهان وتیمهای آن در ایران وآسیا واظهار نظر وی در مورد دوران بازی امیر قله نوعی در دهه 70  و نوع بازی نوید کیا ،عقیلی ورحمتی تعجب دیگران را در پی داشت به گونه ای که مجری برنامه آن رابرنامه ی  90 خواند که تنها موضوع صحنه های  پنالتی ورای کمیته انظباطی در آن اجرا نشد .

شعار انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی ((به ما نپیوندید ) بود . مجری برنامه در پایان برنامه با اشاره به این شعار اظهار امیدواری کرد که همه با هم برای تحقق این شعار و تلاش برای اینکه هیچ عضوی به جمع آسیب دیدگان نخاعی اضافه نشود تلاش کنیم.

اجرای مراسم نور افشانی توسط هواداران سپاهان پایان بخش این شب بیادماندنی بود.

محمد قریشی مدیر عامل کانون هواداران سپاهان به عنوان مدیر این مراسم تلاش بسیار زیادی را برای برپایی مطلوب و با کیفیت این جشن انجام داد.

تنظیم برای تبیان/سمیه حدادی