تبیان، دستیار زندگی
ی اتوئو: مورینیو موجود بی ارزشی است ساموئل اتوئو هنگامی که شنید بارسلونا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با چلسی مواجه می شود، لبخندی بر لبانش نقش بست. اگر چه این قرعه ای آسان نیست؛ اما احساس ناشی از آن، هیجانی ناب است. از آ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خنده شیطانی بر لبان ستاره کاتالانی

اتوئو: مورینیو موجود بی ارزشی است


ساموئل اتوئو هنگامی که شنید بارسلونا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با چلسی مواجه می شود، لبخندی بر لبانش نقش بست. اگر چه این قرعه ای آسان نیست؛ اما احساس ناشی از آن، هیجانی ناب است.

از آنجا که چلسی فصل گذشته در همین مرحله و تحت شرایط جنجالی، بارسا را از ادامه رقابتها حذف کرد، اکنون این مهاجم بارسا عطشی فراوان دارد که از چلسی انتقام بگیرد. اتوئو به حدی از رفتار خوزه مورینیو مربی چلسی و تاکتیک های آنها خشمگین شده بود که گفت اگر لندنی ها قهرمان لیگ قهرمانان شوند با فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

پس از بازیهای این 2 تیم در فصل گذشته، اتوئو مورینیو را « بی شرم» نامید و ماه گذشته نیز در گفت و گو با نشریه اکیپ گفت: مورینیو به شیوه بسیار ناخوشایندی ابراز وجود می کند. فصل گذشته پس از دیدار با چلسی، در تونل رودر روی مورینیو همین حرفها را به او گفتم. به طرفش رفتم و گفتم: می دانم که یک شخص بزرگ و یک مربی بزرگی؛ اما در واقع یک موجود بی ارزش هستی.

این قرعه خبر ناخوشایندی برای چلسی است، زیرا اتوئو در خطرناک ترین فرم خود است. رئال مادرید او را به اسپانیا برد اما به ندت او را بازی می داد. به همین دلیل این بازیکن احساس می کرد که تیم نگرش بدی نسبت به او دارد.

اتوئو پس ار ترک رئال برخی از بهترین بازیهایش را مقابل همین تیم ارایه داد و 6 گل به رئال زد که 4 تای آن در برنابئو بود.

اتوئو هنگامی که انتقام می گیرد می داند که چگونه از این انتقام لذت ببرد. فصل گذشته پس از آنکه بارسا در لالیگا قهرمان شد فدراسیون فوتبال اسپانیا او را 12 هزار یورو جریمه کرد زیرا این بازیکن پس از تثبیت قهرمانی تیمش یکی از میکروفون های ورزشگاه را گیر آورده و مرتب این آواز را سر می داد: مادریدی های کثیف قهرمان را بستایید.

اگرچه دیدار این 2 تیم حاشیه های فراوانی را به وجود خواهد آورد، اما نبرد آنها افسون کننده خواهد بود. فصل گذشته، بارسا عالی بود، حتی بهتر از حالا. اتوئو در 15 بازی تیمش تا اینجای فصل 13 گل زده و تیم تحت امر فرانک ریکارد با جذب لیونل مسی بازیکن 18 ساله آرژانتینی در خط حمله قوی تر شده است. او گاهی اوقات به جای لودویک ژولی بازی کرده و به همراه رونالدینیو و دکو مثلث هجومی شگفتی سازی را در خط هافبک بارسا به وجود می آورد. نیمکت ذخیره های بارسا نیز با داشتن هنریک لارسن خطرناک است.

غیبت ژاوی، از بهترین هافبکهای دینا، به دلیل مصدومیت لیگامنت، ضربه مهلکی بر بارسا بود اما این تیم با این شرایط کنار آمد و این هفته به دوازدهمین پیروزی پیاپی خود در سری A دست یافت.

موتای برزیلی، آندرس ایپه ستای 21 ساله و اولگر پره سا رنوم به خوبی پست های ژاوی و مارک ون بومل را تحت پوشش قرار داده اند.

رونالدینیو با اشاره به دیدار مجدد بارسا و چلسی به مورینیو هشدار داد که غلبه بر بارسا به سادگی گذشته نیست. او گفت: این یک نبرد کلاسیک خواهد بود.

در عین آنکه بارسلونا در اوج است، رئال به سایه ای از تیم قدرتمند سالهای گذشته خود مبدل شده است. رئال هنوز برای وندرلی لوکزامبورو جانشینی نیافته است.

لوگزامبورگو حدود 3 هفته پیش از سمت مربیگری رئال اخراج شد. این در حالی است که رئال هم اکنون تیمی مسن و نامتعادل دارد. زین الدین زیدان ملول و مأیوس به نظر می رسد؛ رونالدو سرعت خود را از دست داده؛ رائول مصدوم است و دیوید بکهام به طور مداوم از مرکز به هافبک راست منتقل می شود. این تیم تاکنون 5 باخت داشته و در لیگ قهرمانان نیز با نتیجه 3 بر صفر از لیون شکست خورد.

خولیو باپتیسا درخششی نداشته؛ اما روبینیوی برزیلی، شروع خوبی داشته است. با این حال، مشکل عمده رئال در خط هافبک است. این تیم با داشتن بکهام و گوتی در میانه هافبک یا بازیکنان دیگری مانند توماس گراوسن و سرجیو راموس قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا نخواهد شد.