سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اعجوبه‌ی برزیلی در شب برفی زوریخ! رونالدینیو به عنوان مرد سال فوتبال جهان برگزیده شد. پیشتر مهاجم بی‌نظیر بارسلونا توپ طلای اروپا را هم به چنگ آورده بود. این برای سومین بار است كه بازیكنان برزیلی در یك سال مرد سال فوتبال ارو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونالدینیو مرد سال فوتبال جهان شد

ستایش از اعجوبه‌ی برزیلی در شب برفی زوریخ!
رونالدینیو به عنوان مرد سال فوتبال جهان برگزیده شد.


پیشتر مهاجم بی‌نظیر بارسلونا توپ طلای اروپا را هم به چنگ آورده بود. این برای سومین بار است كه بازیكنان برزیلی در یك سال مرد سال فوتبال اروپا و جهان شده‌اند.

رونالدو (1997 و 2002) و ریوالدو (1999) هم این افتخار را به دست آورده‌ بودند.

رونالدینیو با نهصد و پنجاه و شش امتیاز به راحتی بالای سر فرانك لمپارد مرد میانی چلسی و تیم ملی انگلستان كه سیصد و شش امتیاز گرفت، ایستاد.

سرمربی تیم‌های ملی، كاپیتان نابغه برزیلی را شایسته این عنوان با ارزش فیفا می‌دانستند.

اتوو هم تیمی كامرونی رونالدینیو با یكصد و نود امتیاز سومین بازیكن برتر جهان در سال 2005 شناخته شد.

حرف‌های رونالدینیو مانند همیشه دلنشین و شنیدنی بود. او در سالن اوپرای شهر برفی زوریخ گفت:« دوست دارم از هم تیمی‌ها و بازیكنان تیم ملی برزیل قدردانی كنم چرا كه بدون آنها اینجا نبودم. امیدوارم بتوانم مردم را با حركاتی كه انجام می‌دهم راضی كنم و همچنین آرزو دارم سال آینده هم اینجا باشم!»

بازیكن بیست و پنج ساله برزیلی سال باشكوهی را پشت سر گذاشت، قهرمانی به یاد ماندنی با بارسلونا در لالیگا و برزیل در جام كنفدراسیون‌ها از افتخارهای رونالدینیو بودند.

فیفا این چنین مرد سال فوتبال جهان را ستود:« بی‌تردید او یكی از ستارگانی است كه در جام جهانی آینده در آلمان خواهد درخشید.»

لمپارد در پایان مراسم گفت:« ناامید نیستم. برای من رونالدینیو هیجان‌انگیزترین بازیكن جهان است و از تماشای بازی‌اش لذت می‌برم.»

یكصد و پنجاه و نه مربی، بهترین‌های جهان را انتخاب كردند. انتخاب نخست آنها پنج امتیاز، دوم سه امتیاز و سوم یك امتیاز داشت.

لمپارد: از قرار گرفتن در پشت سر رونالدینیو خوشحالم

فرانك لمپارد، بازیكن تیم فوتبال چلسی كه از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال به عنوان دومین مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد، پس از تصاحب این عنوان گفت: كسب این عنوان و قرار گرفتن در پشت سر رونالدینیو برایم افتخاری بزرگ محسوب می شود و از كسب آن خوشحالم.

به نقل از سایت فیفا، لمپارد با مجموع 306 امتیاز پس از رونالدینیوی 956 امتیازی عنوان دوم مرد جهان در سال 2005 را به خود اختصاص داد.

ستاره ملی پوش انگلیسی پس از كسب این عنوان افزود: در سرتاسر جهان فوتبالیست‌های بزرگی حضور دارند كه یكی از آنها رونالدینیو است؛ به نظر من او شایسته كسب این عنوان بود.

لمپارد اظهار داشت: برای رسیدن به چنین جایگاهی سخت تلاش كرده و تمرینات فشرده‌ای را انجام داده‌ام. اما مصمم هستم كه بهتر از گذشته شوم و پیشرفت‌های بیشتری را در زمینه فوتبال تجربه كنم.

هافبك مقتدر چلسی عنوان كرد: من در تیم بزرگی بازی می‌كنم و بدون شك بازی كردن در كنار بازیكنان بزرگ، هر بازیكنی را در راه رسیدن به افتخارات درخشان كمك شایانی خواهد كرد.

وی نوید از روزهای خوش در آینده داد و گفت: امسال عنوان دومی مرد سال فوتبال جهان را به خود اختصاص دادم اما برای دوره بعدی برای كسب عنوان اولی تلاش خواهم كرد.

وی تصریح كرد: كسب افتخارات شخصی جذاب است اما قهرمانی با چلسی و با تیم ملی از جمله اهدافی است كه من با جدیت به دنبال چنین افتخاری هستم و امیدوارم كه در فصل جاری با قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا، افتخار جدیدم را تكمیل كنم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین