سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ورزش کردن، بهتر غذا خوردن، کمتر غذا خوردن و تمرکز کردن برای ساختن فردای‌تان راهی است که به شما این احساس را می‌دهد که روی سرنوشت‌تان کنترل بیشتری دارید. اگر نیمه‌شب‌ها با فکر آینده و کار از خواب می‌پرید بهتر است از جای‌تان بلند شوید و همان موقع مشغول جست‌
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیکاری برای آدم های موفق

بیکاری

کارتان را از دست داده‌اید یا خودتان کارتان را رها کرده‌اید یا فقط دارید به رها کردن کارتان فکر می‌کنید و بر این باورید که بهترین کار ممکن برای شما این است که دنبال کاری دیگر، پرتکاپوتر، امن‌تر، هیجان‌انگیزتر و خلاقانه‌تر بگردید. اگر اینطور است، کمی صبر کنید.....

 کارهای مفیدی وجود دارد که شما می‌توانید قبل از شروع به جست‌وجوی کار جدید، آنها را انجام دهید؛ کارهایی که شما می‌توانید بعد از تغییرهای اساسی که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد، انجام دهید و مطمئن‌ باشید که تمرین‌های قدرتمندی هستند:

 اول، ذهن‌تان را پاک کنید. بعد، وجودتان را سرشار از نیرو کنید و همه احساس‌ها، اضطراب‌ها و عصبانیت‌های افراطی‌تان را کنار بگذارید. پس از طی این مراحل با انرژی زیاد به جست‌وجو برای شغل جدیدتان بپردازید.

در قدم اول، ما از شما می‌خواهیم برخی تمرین‌های ورزشی نیروبخش را هر روز صبح یا حداقل چهار تا پنج روز در هفته انجام دهید. البته بدن شما به یک یا دو روز در هفته برای بهبود و بازیابی انرژی که با تمرین‌ها از دست داده‌اید، احتیاج دارد مخصوصا اگر سن‌تان بالای 40سال است. اگر نمی‌توانید بدوید یا ورزش های کششی انجام دهید، بهترین تمرین این است که هر روز برای مدتی راه بروید تا شاداب و سرزنده شوید.

بیکاری و نگرانی بیکار بودن همیشه با خودش نگرانی‌هایی را به همراه دارد. آینده همیشه غیرقابل‌پیش‌بینی و نامطمئن است؛ چه شغلی ثابت داشته باشیم چه نداشته باشیم. هیچ‌وقت نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم فردا چه پیش خواهد آمد و این دلیلی است برای اینکه همواره شما می‌خواهید روی زندگی‌تان کنترل داشته باشید.

این زمان می‌تواند بهترین دوران زندگی‌تان شود. اگر استطاعتش را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مربی شخصی بگیرید و هفته‌ای دوبار به باشگاه بروید. یک بدن ورزیده می‌تواند خیلی از علایم سالخوردگی‌ را از بین ببرد و همان‌طور که شنیده‌اید و مسلما باورتان هم همین است: «عقل سالم در بدن سالم است!»

ورزش

 اگر چه با ورزش نمی‌توانید موهای ریخته‌تان را برگردانید یا موهای سفیدتان را سیاه کنید اما این ثابت شده است که تمرین‌های ورزشی باعث می‌شود شما احساس کنید جوان‌تر هستید. این ثابت شده است و حقیقت دارد؛ حتی اگر شما 70 ساله باشید. پس ما از شما می‌خواهیم روزی یک ساعت و حداقل 4 یا 5 روز در هفته تمرین‌های موثر ورزشی انجام دهید.

بیکاری و نگرانی بیکار بودن همیشه با خودش نگرانی‌هایی را به همراه دارد. آینده همیشه غیرقابل‌پیش‌بینی و نامطمئن است؛ چه شغلی ثابت داشته باشیم چه نداشته باشیم. هیچ‌وقت نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم فردا چه پیش خواهد آمد و این دلیلی است برای اینکه همواره شما می‌خواهید روی زندگی‌تان کنترل داشته باشید.

 ورزش کردن، بهتر غذا خوردن، کمتر غذا خوردن و تمرکز کردن برای ساختن فردای‌تان راهی است که به شما این احساس را می‌دهد که روی سرنوشت‌تان کنترل بیشتری دارید. اگر نیمه‌شب‌ها با فکر آینده و کار از خواب می‌پرید بهتر است از جای‌تان بلند شوید و همان موقع مشغول جست‌وجو برای پیدا کردن کاری جدید شوید. شما می‌توانید در اینترنت و در سایت‌های کاریابی دنبال کار بگردید .

در جست‌وجوی کاری جدید

رزومه‌تان را به سازمان‌ها و دفترهای کاریابی مختلف ببرید به افرادی که می‌شناسید، بگویید که دنبال کار جدیدی می‌گردید و رزومه‌کاری‌تان را برایشان بفرستید. رزومه‌تان را برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نوآموز استخدام می‌کنند بفرستید. اگر شخصیتی برون‌گرا با روابط عمومی بالا دارید، برای شروع جست‌وجو از شبکه روابط‌تان با اطرافیان‌تان استفاده کنید اگر چه در‌آخر به ارتباطات و تلفن هم احتیاج پیدا خواهید کرد.

ثابت شده است که تمرین‌های ورزشی باعث می‌شود شما احساس کنید جوان‌تر هستید. این ثابت شده است و حقیقت دارد؛ حتی اگر شما 70 ساله باشید.

چه کاری دوست دارید؟

آیا مطمئن هستید که می‌دانید چه نوع کاری را دوست دارید؟ اگر کمترین شکی دارید، می‌توانید از تست های علایق شغلی استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا در مورد علایق‌تان و نوع کاری که دوست دارید آگاهی پیدا کنید. وقتی افراد درمورد کاری که انجام می‌دهند احساس‌ها و هیجان‌های مثبتی دارند کار برایشان یک تفریح و لذت‌بخش خواهد شد و زودتر در آن موفقیت کسب می‌کنند و برعکس، افرادی که کارشان را دوست ندارند قابلیت‌هایشان کاهش پیدا خواهد کرد و در کارشان بسیار خرابکاری خواهند داشت.

 

ترجمه: سارا جمال‌آبادی- سلامت

تنظیم و تلخیص: کهتری

 

مقالات مرتبط

خوشبختی تان را ضمانت می کنیم!

ثابت می کنم من می توانم

از گذشته دل بکنید 

هر آنچه می خواهید، انجام دهید 

شما می دونید کی مقصره؟

آرامش را در آغوش بگیرید

فرار از انرژی های منفی

حق انتخاب را از دست ندهید

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین