تبیان، دستیار زندگی
در این تمرین می خواهیم کشیدن یک مارمولک سبز را تجربه کنیم.این نوع مارمولک در ابعاد کوچکی یافت می شود. ولی ما می خواهیم یک مارمولک بزرگ طراحی کنیم. همانطوز که در تمرین های پیشین خواندید برای کشیدن هر چیزی ابتدا باید به ساختار اصلی آن توجه کنید. و با خطوط
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مارمولک دفتر شما

مارمولک دفتر شما

در این تمرین می خواهیم کشیدن یک مارمولک سبز را تجربه کنیم.این نوع مارمولک در ابعاد کوچکی یافت می شود. ولی ما می خواهیم یک مارمولک بزرگ طراحی کنیم.

همانطور که در تمرین های پیشین خواندید برای کشیدن هر چیزی ابتدا باید به ساختار اصلی آن توجه کنید. و با خطوط کم رنگی، فرم و شکل کلی آن را بکشید. کافی است به چیزی که می خواهید بکشید دقت کنید و در آن هر چیزی که به فرم های هندسی، مثل مربع، دایره، مثلث، و یا حتی خطوط ساده ی منحنی و صاف و ... ، بیشتر شباهت داشت، همان فرم را رسم کنید.

برای این کار می توانید از مدادی به رنگ روشن یا کم رنگ استفاده کنید، زیرا هم می خواهیم خطوط اولیه دیده نشود، و هم در انتهای نقاشی اضافه های آن را پاک کنیم.

و حالا به مارمولکی که با خطوط ساده ای طراحی می کنیم دقت کنید. این شکل های ساده از یک بیضی بزرگ برای بدن، یک بیضی کوچک به عنوان سر و خطوط منحنی برای اتصال گردن و دم، تشکیل شده اند.

مارمولک دفتر شما

بعد از اینکه طرح کلی بدن را کشیدید، مکان قرارگیری دست و پای مارمولک کارتونی مشخص نمایید.( خطوط سبز)

خط صافی که درون بیضی کوچکتر رسم کرده ایم مکان قرارگیری دهان مارمولک را مشخص می کند. این خط کمک می کند تا دهان آن را راحت تر بکشیم.

مارمولک دفتر شما

همانطور که می بینید خطوط پیش طرح بسیار کم رنگ شده است تا ما بتوانیم نقاشی اصلی را بر روی آن پیاده کنیم.

با دو دایره یکی از چشم های مارمولک را می کشیم.

مارمولک دفتر شما

خوب به دهان مارمولک نگاه کنید و ببینی که از چه خطوطی استفاده کرده ام. کمی که بیشتر در آن دقت می کنید، می بینید که چه خطوط ساده ای به کار برده شده. اما نتیجه ی خوبی به ما داده است.

همچنین به خطوطی که به عنوان پیش طرح کشیده بودیم دقت کنید، قسمتی از آن را به عنوان بخشی از صورت مارمولک استفاده کردیم. در واقع تنها آن را پررنگ تر کشیدیم.

مارمولک دفتر شما

می خواهیم دست یا پاهایی که نزدیک تر است و ما آنها را به صورت کامل می بینیم، را بکشیم. همانطور که در تصویر زیر می بینید، هر یک از دو بخش تشکیل شده اند و شامل دو ماهیچه ی بزرگ می شوند. اگر چند بار تمرین کنید می توانید به خوبی آنها را بکشید.

مارمولک دفتر شما

در این مرحله باید کمی تمرین کنید تا این منحنی را به خوبی بکشید. این منحنی برآمدگی های زیادی دارد که قسمتی از آن مربوط به پلک مارمولک می شود. منحنی از قسمت پلک شروع و تا دم آن ادامه پیدا می کند.

مارمولک دفتر شما

قسمت زیرین بدن مارمولک را همانند تصویر زیر کامل کنید.

مارمولک دفتر شما

دست یا پاهایی که دورتر هستند و قسمت کمتری از آنها دیده می شود. که شامل دو پای تک ماهیچه ای می شود.

مارمولک دفتر شما

در این مرحله باید وقت بیشتری بگزارید تا نقاشی شما زیباتر شود. یادتان نرود جزئیات کار شما را جلوه ی بیشتری می دهد و با اضافه کردن خطوط بسیار ساده و جزئی کار بسیار متفاوتی را ارائه دهید.

مارمولک دفتر شما

و حالا نقاشی شما آماده است.آن را مطابق سلیقه ی خود رنگ کنید و به جمع آثار خود اضافه کنید.

مارمولک دفتر شما

امیدوارم از این نقاشی لذت برده باشید. ما را از نظرات خود بهره مند کنید تا بتوانیم نقاشی های بهتری در اختیار شما بگذاریم.

مهدیه زمردکار

مطالب مرتبط

 نقاشی با صدای مار زنگی

 اردک هفت رنگ

 یک دایناسور دم دراز

زنگ نقاشی

طریقه ی کشیدن کرم شب تاب

در نقاشی صاحب سبک شوید

دوست دارید نقاشی ماهر شوید؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.