تبیان، دستیار زندگی
اولین گام برای تربیت نخبگان باید هوشمندسازی مراکز (سمپاد) باشد، مگر می شود مدارس عادی هوشمند شوند اما مراکز تیزهوشان از این امکان بهره مند نشوند؟ ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هوشمند سازی مراکز سمپاد

ویژگی های مدرسه خوب

وزیر آموزش و پرورش گفت: اولین گام برای تربیت نخبگان باید هوشمندسازی مراکز (سمپاد) باشد، مگر می شود مدارس عادی هوشمند شوند اما مراکز تیزهوشان از این امکان بهره مند نشوند؟

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گردهمایی مدیران مراکز آموزشی و نمایندگی های سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) استان ها در اول و دوم آبان ماه سال جاری به میزبانی اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

در این همایش دو روزه، مسئولان و مدعوین به ایراد سخنرانی پرداخته و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

وزیر آموزش و پرورش: اولین گام برای تربیت نخبگان باید هوشمند سازی مراکز سمپاد باشد

با توجه به اهمیت رئوس مطرح شده در این گردهمایی، بر خود لازم می دانیم مشروح سخنان وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا حاجی بابایی را جهت تبیین راهکارهای عنوان شده و اطلاع همگان مخابره کنیم:

ده راه كار برای ارزشیابی معلمان

1-  دبیران سمپاد، دبیران بسیار خوبی هستند اما باید به شکلی گام برداریم که این معلمان همواره از دانش آموزان جلوتر و به روز باشند و در این راستا هوشمند سازی مدارس سمپاد یک الزام است.

باید اولین گام برای تربیت نخبگان، هوشمندسازی این مراکز (سمپاد) باشد؛ مگر می شود مدارس عادی هوشمند شوند اما مراکز تیزهوشان از این امکان بهره مند نشوند؟!

مدیران مراکز سمپاد بیشترین احترام را به معلمان قائل شوند.

از فرزانگان تیزهوش به خوبی مواظبت کنیم چرا که تمام نگاه های داخلی و خارجی به مدارس سمپاد و این نخبگان است و باید با به کارگیری تمام امکانات، شرایط پیشرفت آن ها را فراهم کرد.

باید به دو مقوله «ورزش» و «قرآن» در مراکز سمپاد توجه بیشتری شود.

توجه جدی به ورزش ، اقتدار این حوزه (سمپاد) را بالا می برد.

تحول بنیادین در آموزش و پرورش، یک واقعیت انکارناپذیر است که براساس یک اضطرار و نه یک انتخاب اجرا می شود.

ما به جایی رسیده ایم که باید گام های استواری را برداریم که اولین ویژگی تحول در آموزش و پرورش؛ حفظ جایگاه آن است. این تحول به دنبال رشد استعدادهای دانش آموزان در سراسر کشور بوده و توسعه آن را دنبال می کند.

ایجاد تحول در عمل بسیار سخت است و باید فعالیت ها همه جانبه صورت گیرد و این کار نیازمند همکاری ویژه فرهنگیان است.

ده راه كار برای ارزشیابی معلمان

10ـ وجود نیروی متخصص، حرف اول آموزش و پرورش را می زند باید این حریم را روز به روز مقدس تر، مترقی تر و تعریف شده ببینیم.

11ـ همه چیز کشور ، معلم است.

12ـ می خواهیم آموزش و پرورش به جایگاه رفیع خود برسد. باید بسیار هزینه و مقاومت کنیم و این مقاومت از درون آموزش و پرورش شکل می گیرد.

13ـ تعلیم و تربیت مثل جسم انسان است، باید تمام اعضای آن متناسب و به اندازه رشد کند.

14ـ امروز دیوارهای آموزش و پرورش را بلند کرده و برای آن یک «در» قرار داده ایم، چنانچه کسی شرایط لازم را داشته باشد، وارد آموزش و پرورش می شود.


خبرگزاری پانا

مرکز یادگیری تبیان - تنظیم: نوربخش