سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی مبتلا به هپاتیت C درمان خود را جدی بگیرند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درمان جدی هپاتیت C در بیماری های خاص

بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی مبتلا به هپاتیت C درمان خود را جدی بگیرند

هپاتیت c

 

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از خانواده هایی که بیمار هموفیلی، تالاسمی و یا دیالیزی مبتلا به هپاتیت C دارند خواست که وضعیت بیماران خود را جدی گرفته و آن ها را برای درمان به مراکز مسوول درمان این گروه بیماران معرفی کنند. 

دکتر ‌‌سید موید علویان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت ‌: فردی که به هپاتیت C مبتلا می شود در صورتی که درمان خوبی دریافت نکند، طی 20 تا 30 سال آینده دچار سیروز یا نارسایی کبدی و پس از آن نیز به سرطان کبد مبتلا می شود.

علویان گفت‌: این در حالی است که افراد هموفیلی ،‌تالاسمی و دیالیزی مبتلا به هپاتیت C از وضعیت حساس تری نسبت به سایر مبتلایان به هپاتیت C برخوردارند و باید درمان را جدی تر پیگیری کنند.

دکتر علویان همچنین به خانواده هایی که فرد مبتلا به هپاتیت C دارند نیز تاکید کرد که پیگیری درمان بیمار خود را جدی بگیرند زیرا در صورتی که این اقدام را انجام ندهند ، ممکن است سایر اعضای خانواده نیز به این بیماری مبتلا شوند.

علویان گفت ‌: بر اساس برآوردها بیش از یک هزار بیمار هموفیلی، تالاسمی و همچنین دیالیزی مبتلا به هپاتیت C در ایران وجود دارند که باید این افراد شناسایی و هرچه سریع تر درمان شوند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله افزود‌:‌ مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) به کلیه مراکز بیماری های خاص کشور اعم از تالاسمی و هموفیلی و مراکز دخیل در بیماران همودیالیزی در سراسر کشور اعلام کرده که بیماران مورد نظر را معرفی کنند اما شواهد و اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که این مراکز بیماران کمی را معرفی کرده اند.

تالاسمی

علویان در ادامه گفت‌: معرفی اندک بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی مبتلا به هپاتیت C توسط این مراکز دو علت احتمالی دارد که یا ممکن است واقعا بیمار با مشخصات یاد شده را در کشور نداشته باشیم و یا اطلاع رسانی ما ضعیف است.

وی گفت:‌ بر اساس آمار کشوری‌ 40 درصد بیماران هموفیلی ، 18 درصد بیماران تالاسمی و پنج تا 12 درصد بیماران دیالیزی کشور به هپاتیت C مبتلا هستند.

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در عین حال افزود‌:‌ این مرکز از سه سال پیش تاکنون با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، گیلان، کرمانشاه، شیراز،تبریز و در آینده نزدیک خوزستان و خراسان رضوی برنامه کشوری کنترل بیماری های هپاتیت C را شروع کرده است.

وی گفت: تاکنون دو هزار بیمار تالاسمی و هموفیلی مبتلا به هپاتیت C با هماهنگی و همکاری این مراکز درمان شده اند.

علویان همچنین میزان پاسخ به درمان ریشه کنی هپاتیت C در تالاسمی ها را 55 درصد و در هموفیلی ها را نیز 65 درصد عنوان کرد.

وی پیش تر در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود: مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بیماران هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت C را رایگان درمان می کند.

 

اگر می خواهید با پزشکان سایت مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

برای شرکت در بحث های انجمن سایت مرتبط با بهداشت و سلامت، اینجا را کلیک کنید. 

 

*مطالب مرتبط:

بیماری خاموش ؛ هپاتیت C

توصیه هایی به مبتلایان هپاتیت C

هپاتیت C و عوامل ایجاد آن

علایم هپاتیت C

داوری ایرانی پگافرون برای بیماران مبتلا به هپاتیت C

تشخیص همزمان ایدز و هپاتیت C

هپاتیت C

عوامل مخرب کبد

هجوم ویروس ها به كبد

مواد غذایی مفید برای کبد

رژیم درمانی در هپاتیت

کبد و بیماری های آن

بخش تغذیه و سلامت تبیان

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین