سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سعی نكـنـید با همسر جدید خود بـه هـمان رستوران یا پاركی كه با همسر گذشته خود می رفتید، سربزنید. چون این باعث می شود بجای اینكه حواستان به همسر جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.بهترین كار این است كه محلهای تفریحی جدیدی انتخاب كنید كه تا به حـال نـر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 یاد بگیرید فراموشش کنید

فراموشی همسر سابق

 جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاك اسـت. پـس از یـك دوره سعی و تلاش برای كنار زدن كدورتـها و مشـكلات، متاسفانه نتوانستید به زندگی دركنار هم ادامه دهید و سایه شوم جدایـی شمـا را از هـم دور كـرده اسـت. می خواهید رابطه ای جدید را شروع نموده و بتنهایی خود پایان دهید. امـا خاطـرات و لـحـظـات با هـم بودن ذهن شما را مشغول كرده و نمی توانید آنها را از یــاد ببرید. در این قسـمت نه روش بـرای فـرامـوش نمـودن همسر یا نامزد پیشین خود را خواهید آموخت.

 

 حقیقت را بپذیرید: او دیگر همسر شما نیست

بسته به اینكه زندگی مشترک شما در گذشته چقدر گرم و با محبت بوده این مرحله ممكن است نسبت به مـراحـل دیــگر زمــان بیشتری ببرد. به طبع اگر مدتی طولانی با همسر خود زندگی كرده باشـیـد، قبـول ایـن مسئله كه دیگر با همدیگر نخواهید بود بسـیـار مـشـكل تـر اسـت از زمـانی كه مثلا با نامزدتان حدود چند ماه زندگی کرده باشید.

هرقدر سریعتر این واقعیت كه همسر گذشته شما برای همیشـه رفـته است را بپذیرید، زودتر خواهید توانست ازدواج جدیدی نماییـد. بـنابرایـن بـه افكـار خود كه در شمـا زمزمه برگشتن و تماس گرفتن دوباره او را می كنند، التفات ننموده و دست بكار شوید.

افكار خود را بزدائید

باید خود را از صدمات و تنشهای ازدواج پیشین رهایی دهید. در غیر اینصورت این حالات و احـساسات در رابـطـه جـدید به همراه شما بوده و باعث بروز مشكلات زیادی خواهد شد. به عنوان مثال ممكن است رفتارهای نامزد جدیدتان را بر اساس روشهایی كـه در مـورد همسر گذشته خود پیش گرفته بودید، به غلط تعبیر و تفسیر نمایید. و یا خشم و غضب پنهانی كه نسبت به همسر قبلی خود در سر داشته اید را به نامزد كنونی خود روا داریـد. بنابراین بهتر است آن احساسات را از ذهن بیرون نموده و با فكری آزاد رابطه جدیدتان را آغاز نمایید.

 از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از اینكه از دست احساسات منفی رها شوید، می تـوانـید به ازدواج گذشته خود به عنوان یك تجربه آموزنده بنگرید. در مورد علت جدایی و ایـنكه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید.  با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد كه دیگر اشتباهات گذشته كه در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه با همسر جدیدتان تكرار نـخـواهـیـد كـرد و نیز به مـسـائـلـی كـه در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل هستند، نزدیكتر خواهید شد.

یاد و خاطره

 هر گونه اثر را از همسر قبلتان كنار بگذارید

هر نوع خاطره بجا مانده از او نظیر عكسها، نامه ها، لباسها، و چیزهای دیگری كه شما را به یاد او می اندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید. اگر اهـل دور ریـختن نیستید، آنها را در یك كارتن گذاشته و در كمد یا انباری قرار دهید.

 

 با او صحبت كنید

گرچه ممكن است كمی ضد احـساسی بـنظر بـرسـد، امـا خـوب اسـت در مورد  همسر گذشته خود با همسر جدیدتان صحبت كرده و رمز و راز دل خـود را بیرون بریزید. به این ترتیب او مـتـوجه خـواهد شـد كه از كـجا آمده اید و سخن و اعمال شما را سوء تعبیر نخواهد نمود. با این وجود در این كار زیاده روی نكنید چون ممكن است باعث ترساندن همسر جدید شده و مجبور به طی مجدد این مراحل گردید.

ممکن است خشم و غضب پنهانی كه نسبت به همسر قبلی خود در سر داشته اید را به نامزد كنونی خود روا داریـد. بنابراین بهتر است آن احساسات را از ذهن بیرون نموده و با فكری آزاد رابطه جدیدتان را آغاز نمایید.

مكانهای محبوب جدیدی پیدا كنید.

سعی نكـنـید با همسر جدید خود بـه هـمان رستوران یا پاركی كه با همسر گذشته خود می رفتید، سربزنید. چون این باعث می شود بجای اینكه حواستان به همسر جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.بهترین كار این است كه محلهای تفریحی جدیدی انتخاب كنید كه تا به حـال نـرفـتـه اید. چه كسی می داند؟ شاید آن محل جدید تبدیل به پاتوق شما شود.

همسر جدید خود را به دوستان و خانواده خود معرفی كنید

معرفی همسر فعلی به دوستان و خانواده باعث می شود تا بتوانید سریعتر همسر قبلی خود را فراموش كنید. هنگامیكه آنها شروع به درنظر گرفتن شما به عنوان دو یـار جـدیـد نموده و فردی كه عادت به بودن با او داشتید را از یاد می بـرند، شـمـا نـیـز همین كار را آسانتر انجام خواهید داد.

 مقایسه نكنید

 همسر جدید خود را از هیچ لحاظ (شكل، قیافه، وزن، استعداد،... ) با همسر  قبلی مقایسه نكنید.

 یگانگی او را تحسین نمایید

درعوض روی آن چیزی هایی كه باعث تمایز همسر جدیدتان می گردد، تمركز كنید. چه چیز استثائی دارد؟ چـه كـاری مـی تواند انجام دهد كه دیگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به این سؤالات خواهید توانست خـصـیصـه های كه باعث عشق ورزیدن شما نسبت به او می شود را دریافته و آنها را همیشه مورد تحسین قرار دهید.

با دنبال نمودن این چند  مرحـله نـه تـنـها می توانید  همسر قبلی خود را فراموش كنید، بلكه در موقیعیتی قرار خواهید گرفت كه از همراهـی فرد جدید نهایت لذت را ببرید. پس شروع كنید.

 

همدردی

تنظیم برای تبیان : کهتری

 

مقالات مرتبط

من واقعا عاشقم

همسرانی که کودک مانده اند

اشتباهاتی كه جبران نمی شود

اندیشمندانه عاشقی کنید

عشق را هدیه دهید

مریخ و ونوس، پشت میز مذاکره!

چگونه با هم خلوت کنید

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین