تبیان، دستیار زندگی
امیدوارم از مارهای بزرگ نترسید، چون امروز می خواهیم یک مار زنگی بزرگ با هم بکشیم. اگر بتوانید یک دایره و یک خط بکشید پس حتما می توانید این مار خوش خط و خال را هم بکشید. البته پیچ و تاب های زیادی دارد اما اصلا پیچیده نیست. کمی حوصله کنید و تا آخر با من پی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقاشی با صدای مار زنگی

نقاشی با صدای مار زنگی

امیدوارم از مارهای بزرگ نترسید، چون امروز می خواهیم یک مار زنگی بزرگ با هم بکشیم.

اگر بتوانید یک دایره و یک خط بکشید پس حتما می توانید این مار خوش خط و خال را هم بکشید. البته پیچ و تاب های زیادی دارد اما اصلا پیچیده نیست. کمی حوصله کنید و تا آخر با من پیش بیایید.

برای شروع کار، همانند قسمت های قبلی ابتدا با یک پیش طرح آغاز می کنیم. یک دایره به عنوان سر، و یک خط منحنی پر پیچ و خم به عنوان بدن مار.

نقاشی با صدای مار زنگی

جزئیات را به تدریج و کم کم به نقاشی خود اضافه می کنیم. طبق معمول از صورت آن شروع به کار می کنیم. برای کشیدن چشم ها از دو دایره استفاده می کنیم. ببینید چقدر ساده می توانید با چند خط یک شکل کارتونی بکشید!

به قسمت دهان مار کارتونی دقت کنید! برای کشیدن آن دو مرحله را باید طی کنید.

نقاشی با صدای مار زنگی

پس از این که صورت آن را تکمیل کردید نوبت به بدن مار می رسد. بر اساس خطی منحنی که به عنوان بدن مشخص کرده اید، همانند تصویر دو خط منحنی دیگر به موازات هم بکشید.

انتهای دم مار زنگی به صورت لایه های ریزی است که با تکان دادن دم خود صدای عجیبی می دهد. به همین منظور است که به آن مار زنگی می گویند.برای کشیدن این لایه ها کافی است بیضی های کوچکی را همانند تصویر روی هم بکشید.

نقاشی با صدای مار زنگی

لایه های دم مار زنگی را کامل کنید.

نقاشی با صدای مار زنگی

و حالا با اضافه کردن جزئیات به ماری که کشیدید شکل بهتری بدهید. توجه داشته باشید که جزئیات می تواند نقاشی شما را زیباتر کند. پس وقت بیشتری برای این مرحله بگذارید.

نقاشی با صدای مار زنگی

مار زنگی را کامل کنید و با رنگ هایی که دوست دارید رنگ کنید.

مثل همیشه توصیه می کنم که تمرین و تکرار را فراموش نکنید، زیراکه تمرین زیاد باعث می شود به نقاش حرفه ای تبدیل شوید.

مهدیه زمردکار

مطالب مرتبط

 اردک هفت رنگ

 یک دایناسور دم دراز

زنگ نقاشی

طریقه ی کشیدن کرم شب تاب

در نقاشی صاحب سبک شوید

دوست دارید نقاشی ماهر شوید؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.