تبیان، دستیار زندگی
واقعیت آن است كه اگر هر كدام از ما بعد دریافت این دست sms‌های توهینی و مسخره آمیز از ارسال آنها به دوستان و آشناهایمان صرف نظر كنیم، دست خود را از انتشار این افكار شیطانی عقب كشانده و دشمنان خدا را از رسیدن به اهدافشان باز خواهیم داشت، ان شاء ا... و
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اگه اس ام اس اومد دیلیت کن
sms

مدت‌ها است كه دشمنان قسم خورده ی اسلام و ایران با انواع ترفندها، پروژه ی حساسیت زدایی نسبت به اعتقادات را در كشورمان اجرا می‌كنند. در این راه از هر وسیله یا هنری كه توانستند، بهره گرفته‌اند: تئاتر، سینما، موسیقی و...

اما جدیدترین و خطرناك‌ترینو شاید كامل‌ترینروش، با آمدن تلفن‌های همراه اتفاق افتاد كه امروزه به رایانه ی جیبی تبدیل شده است. متاسفانه تكنولوژی در مواردی ارتباط بین انسان‌ها را آسانتر كرده؛ اما بعضاً به دلایلی فاصله‌شان از خدا بیشتر شده است!

برای نمونه می‌توان به " اس‌ام اس و كلیپ هایی " اشاره كرد كه در موارد فراوانی فرهنگ حاكم بر آن در مسیر اباحه گری، تمسخر و خندیدن به اعتقادات و قومیت‌ها است!

چه خوب گفته اند: كسی كه به باورها و ارزش‌های خود بخندد، دیگر از آن دفاع نخواهد كرد!

‌ای كاش این مسأله فقط به مسایل...، تبلیغات سیاسی، تخریب دولت و نسبت‌های ناروا به اقوام ایرانی محدود می‌شد؛

آنچه باعث تأسف می‌شود این است كه اخیراً جوك‌ها و كلیپ‌های  مربوط به مقدّسات بسیار زیادتر و فجیع‌تر از گذشته شده است،

براستی اگر وضع همین طور ادامه یابد، چنانچه در سال‌های آینده ماجرایی مثل اهانت نشریه ی دانماركی تكرار شود، آیا باز هم عكس العملی مناسب نشان داده خواهد شد؟!

جوانی كه صدها جوك خنده دار و تقلید مسخره آمیز صدای برخی مداحان را شنیده است اگر در مجلس عزاداری خنده‌اش نگیرد بی گمان نمی تواند بگرید و یا حال خوش عرفانی پیدا كند

علت اینكه اهل كتاب بر خلاف ما مسلمانان، به اعتقادات خود حساسیت ندارند، این است كه كتاب‌های تحریف شده ی تورات و انجیل كنونی،  سرشار از توهین‌ها و دروغ‌های نسبت داده شده به خدا و انبیاء است.

 گاه سكوت بی جای دانا به مراتب دردناك‌تر از خطای نادان است.

sms virus mobile phone موبایل , ویروس

باید باور كنیم كه ساخت این جوك‌ها و كلیپ‌های اهانت آمیز، یك ایده و تفكر شیطانی -از سوی افراد مغرض- است و متأسفانه بی تفاوتی و غفلت ما و یا حتی ارسال آنها برای دیگران، عاملی برای نشر آنها به دست ما است.

به راستی اگر كسی در مورد ما یا خانواده‌مان بدگویی كند و یا یك انتقاد ساده را مطرح نماید، چه حالی به ما دست می‌دهد؟ آیا اعتقادات ما به اندازه ی خانواده‌مان برای ما ارزش ندارد تا از آن دفاع نماییم؟

آیا با این وضع می‌توانیم خود را اهل ایمان بدانیم؟! و آیا لذت و طمع ایمان را خواهیم چشید؟!

آثار ویرانگر این پدیده ی زشت فراوان هستند؛ از جمله:

1- جوانی كه صدها جوك خنده دار و تقلید مسخره آمیز صدای برخی مداحان را شنیده است، اگر در مجلس عزاداری خنده‌اش نگیرد، بی گمان نمی تواند بگرید و یا حال خوش عرفانی پیدا كند! همین طور جوك‌های مربوط به احكام فقهی باعث می‌شود در عمل به آنها دچار شك و تردید شود.

2- هر جوانی كه صدها جوك در مورد روحانیون شنیده باشد، وقتی به یك روحانی بزرگوار می‌رسد، به جای اینكه از او سؤال علمی و دینی مفید بپرسد، خنده‌اش می‌گیرد؛ و اگر مسخره نكند، حداقل بدون استفاده از آن عالم می‌گذرد و ارتباط هایی كه مردم با جامعه ی روحانی دارند،تضعیف می‌شود.

3- برجسته كردن پایین‌ترین سطح ادبیات ما یعنی هجویات، در مقابل ادبیات فاخر و عرفانی كشورمان كه اكثر شعرای آن حافظ قرآن بوده ‌اند و كلامشان سرشار از قرآن و حدیث و اخلاقیات بوده است.

4- ترویج تفكر مادی گرایی و لذت جویی در كشورِ جوانی مثل ایران كه برخی افراد تا میانسالی، قدرت ازدواج ندارند حالت تجاوز و گستاخی و لجام گسیختگی و بی حیایی در جوانان درست كردن یعنی چه؟

این چند نمونه را به عنوان مشت نمونه ی خروار بپذیرید. بی گمان، ذهنی كه با افكار شیطانی، سیاه شود جایی برای نورانیت یاد خدا نخواهد داشت؛ زیرا او با دیدن هر چیزی به جای تفكر در آیات الهی به یاد جوكی می‌افتد كه برای آن ساخته اند! 

به جای ذكر، جوك می‌گوید و به جای مطلب مفید علمی، دنبال اس‌ام اس جدید می‌رود و..

چه كسی علاقه دارد سرنوشت جوانان امروز ما سوار بر شتر چموش بی حیایی شدن و رفتن به سوی جهنم بی فرهنگی باشد؟

باید بدانیم كه عذاب‌های استیصال امروزی فقط به صورت باد و طوفان و زلزله نیست؛ زیرا امروزه مثل بمب شیمیایی عمل می‌كند؛ یعنی ساختمان‌ها سالم، ولی آدم‌ها مرده! فضای مسموم این جوك‌ها پاكی روح انسان‌ها را از بین می‌برد و

جسم بی جان آنها را باقی می‌گذارد! چه باید كرد؟

 معلومه دیگه: دیلیت!!

ذهنی كه با افكار شیطانی، سیاه شود جایی برای نورانیت یاد خدا نخواهد داشت زیرا او با دیدن هر چیزی به جای تفكر در آیات الهی به یاد جوكی می‌افتد كه برای آن ساخته اند

واقعیت آن است كه اگر هر كدام از ما بعد دریافت این دست sms‌های توهینی و مسخره آمیز از ارسال آنها به دوستان و آشناهایمان صرف  نظر كنیم، دست خود را از انتشار این افكار شیطانی عقب كشانده و دشمنان خدا را از رسیدن به اهدافشان باز خواهیم داشت، ان شاء ا...

و چه زیباست كلام مولا علی علیه السلام كه:

 " هر كس بخاطر خدا از چیزی بگذرد، خداوند بهتر از آن را به او عوض خواهد داد. "

مقاله از: جواد افشانی منبع: هفته نامه پرتو سخن


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از tnzekr