تبیان، دستیار زندگی
در دو سالگی عمرش، هنگام بازی و سرگرمی‌های کودکانه می دیدم که آیات قرآن کریم را با خود زمزمه می کند و به جز با قرآن با هچ‌ چیز دیگر انس و الفت نمی‌گیرد و زمانی ‌که می‌خواستم برایش برنامه های کوکانه و یا کارتون به نمایش بگذارم، نمی پذیرفت و از من می خواست ش
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا حافظ قرآن نمی‌خواهی؟

حافظ قرآن
کوچک ترین حافظ کل قرآن کریم

در دو سالگی عمرش، هنگام بازی و سرگرمی‌های کودکانه می دیدم که آیات قرآن کریم را با خود زمزمه می کند و به جز با قرآن با هچ‌ چیز دیگر انس و الفت نمی‌گیرد و زمانی ‌که می‌خواستم برایش برنامه های کوکانه و یا کارتون به نمایش بگذارم، نمی پذیرفت و از من می خواست شبکه های قرآنی بگذارم.

«عبدالرحمن» قرآن را از زبان مادر خود و نیز از طریق تلوزیون حفظ کرده است

به گزارش شیعه آنلاین، «عبدالرحمن فارج» کودک سه ساله الجزایری در حال حاضر کوچک ترین حافظ قرآن کریم در سراسر جهان به شمار می رود.

«عبدالرحمن» قرآن را از زبان مادر خود و نیز از طریق تلوزیون حفظ کرده است. لقب وی «مسرور» یعنی "خوشحال" است. او قرآن را تقریبا کاملا صحیح و بدون اشکال می خواند و حتی کوچک ترین و ظریف ترین قواعد و احکام قرائت قرآن را نیز رعایت می کند.

مادر عبدالرحمن می‌گوید: وقتی باردار بودم، قرآن تلاوت می کردم و هر هفته روزهای جمعه سوره مبارک "کهف" را می خواندم و هر روز هم دو سوره "ناس" و "فلق" و نیز سوره "ملک" را می خواندم.

پدر و مادر وی در مورد برخی اخلاق و رفتارهای جالب او می گویند: بیشتر کودکان هنگام بازی شاد و خندان هستند اما «عبدالرحمن» وقتی صدای قرآن می شنود شاد می شود و لبخند می زند و زبان باز می کند.

مادر «عبدالرحمن» طی گفگویی با روزنامه الشروق الجزایر در مورد چگونگی حفظ قرآن توسط فرزند خردسالش می گوید: وقتی باردار بودم، قرآن تلاوت می کردم و هر هفته روزهای جمعه سوره مبارک "کهف" را می خواندم و هر روز هم دو سوره "ناس" و "فلق" و نیز سوره "ملک" را می خواندم.

بعد از تولد «عبدالرحمن» نیز هر روز با پخش صدای قرآن، گوش و جان او را با کلام الله مجید آشنا می کردم

وی در ادامه این گفتگو افزود: بعد از تولد «عبدالرحمن» نیز هر روز با پخش صدای قرآن، گوش و جان او را با کلام الله مجید آشنا می کردم. علاوه بر آن ذکرها و دعاهایی که از پیامبر اکرم، حضرت محمد (ص) به عنوان مستحبات و یا حتی وظایف روزانه به ما رسیده را بر او می خواندم تا اینکه او با صدای تلاوت آیات قرآن و زمزمه‌ای ذکر "الله" به خواب می‌رفت.

در مورد زمان دقیقی که «عبدالرحمن فارج» قرآن کریم را به طور کامل حفظ کرد، مادرش افزود: در دو سالگی هنگام بازی و سرگرمی‌های کودکانه می دیدم که آیات قرآن کریم را با خود زمزمه می کند و به جز با قرآن با هچ‌ چیز دیگر انس و الفت نمی‌گیرد و زمانی ‌که می‌خواستم برایش برنامه های کوکانه و یا کارتون به نمایش بگذارم، نمی پذیرفت و از من می خواست شبکه های قرآنی بگذارم.

در پایان گفتنی است که شاید بی اغراق بتوان گفت خداوند این کودک را برگزید تا یکی از معجزات عصر حاضر باشد .

امیر مهدی

(این عکس تزئینی است)

انشاءلله همه‌ی کاربران خوب تبیانی بتونن یه روزی حافظ کل قرآن و در نهایت عامل به دستورات قرآنی بشوند و فرزندانی حافظ و عامل قرآن تربیت کننن.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از mahdiazizi001