تبیان، دستیار زندگی
اگر روش استفاده درست از سشوار را ندانید، بعد از چند بار استفاده از باد داغ این وسیله، موها خشک می‌شوند یا می‌سوزند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قبل از سشوار کشیدن باید ...

سشوار کشیدن موها

اگر روش استفاده درست از سشوار را ندانید، بعد از چند بار استفاده از باد داغ این وسیله، موها خشک می‌شوند یا می‌سوزند. پس قبل از روشن کردن سشوارتان این چند نکته را حتما رعایت کنید:

با برس موهای‌تان را خشک کنید

برای خشک کردن موهای‌تان با سشوار از یک برس کمک بگیرید. استفاده از برس برای خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتری از شما خواهد گرفت و در نهایت موهای‌تان بهتر مرتب شده و فرم می‌گیرند.

برس‌های سشوار در سه اندازه بزرگ، متوسط و کوتاه در بازار وجود دارند. بهترین برس، برسی بزرگ و گرد است. این برس پس از سشوار کشیدن، بهترین حجم و حالت را به موهای‌تان خواهد بخشید.

برس‌های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب‌ترین هستند و بهترین شکل را به موهای‌تان خواهند داد. شما می‌توانید از برس‌های کم قطرتر برای مرتب کردن و سشوار کشیدن موهای چتریتان استفاده کنید.

برس‌های پارویی برای پرداخت نهایی موهای بلند پس از سشوار کشیدن مناسب‌اند. برس‌های چوبی موهایشان ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی است، بنابراین موها را بهتر می گیرند.

اگر نخواستید از برس برای خشک کردن موهای‌تان استفاده کنید، می توانید با استفاده از دست‌تان موهای‌تان را بالا و پایین ببرید و جلوی سشوار آنها را خشک کنید.

باد داغ و سرد را تنظیم کنید

دقت کنید سشواری که می‌خرید حتما دارای درجه‌های سرعت پایین و بالا باشد تا شما بتوانید به آسانی آن را برای سرعت پایین و بالا تنظیم کنید. یک سشوار خوب باید بتواند باد سرد نیز تولید کند.

برای اینکه موهای‌تان را براق کنید، سشوار را روی باد داغ تنظیم کنید، ولی اگر می خواهید روغن‌ها و ژل و سایر فرآورده‌هایی که برای فرم دادن موهای‌تان استفاده کرده‌اید، روی موهای‌تان ثابت شوند و همچنین از ایجاد الکتریسیته ساکن موهای‌تان پیشگیری کنید، سشوار را روی باد سرد تنظیم کنید.

هنگام استفاده از سشوار آن را همیشه روی موهای‌تان حرکت دهید و یک جا نگه ندارید. حرارت متمرکز سشوار به موهایتان آسیب خواهد زد.

برای اینکه موهای‌تان کمتر آسیب ببینند، بهتر است سر مخصوص پخش کننده حرارت و باد را بر سر دهانه سشوارتان وصل کنید تا حرارت بر سطح موهای‌تان پخش شود. استفاده از این سرها سبب می‌شود موهای‌تان شکل و فرم دلخواه را به دست آورند. گرچه استفاده از این سرها، زمان سشوار کشیدن را طولانی‌تر خواهد کرد.

برای اینکه ساقه موهای‌تان در اثر باد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشیدن هر بخش از موهای‌تان، چند ثانیه صبر کنید تا آن قسمت خنک شود، سپس دوباره کار خود را شروع کنید.

اگر دوست دارید موهای‌تان حجم پیدا کنند، باید با سشوار کشیدن ریشه موهای‌تان را جا به جا کنید. برای این کار یک بخش کوچک از موهای‌تان را انتخاب کنید. آن بخش را دور برس سشوار بپیچید و بر خلاف جهت ریشه موهای‌تان بکشید و هم‌زمان سشوار را هم روی آن بگیرید.

هر روز سشوار نکشید

شاید شما عادت دارید هر روز موهای‌تان را سشوار بکشید، ولی این کار برای سلامت موهای‌تان خطرناک است، بنابراین سعی کنید هر روز موهای‌تان را سشوار نکشید. وقتی موهای‌تان را چند روز از حرارت سشوار دور نگه می‌دارید، احتمال سوختن و آسیب دیدن موهای‌تان را کاهش می‌دهید.

خشک شدن بیش از حد موهای‌تان و شکستن ساقه موها نشانه آسیب دیدن موهای شماست.

شما می‌توانید از سشوارهایی استفاده کنید که بادشان خیلی گرم نیست و یا سشوار را روی درجه‌های پایین‌تر تنظیم کنید و یا فقط از باد ملایم سشوار برای مرتب کردن موهای‌تان استفاده کنید.

دکتر گلرخ ثریا- هفته نامه سلامت

اگر می خواهید با پزشکان سایت مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

برای شرکت در بحث های انجمن بهداشت و سلامت سایت، اینجا را کلیک کنید.

* مطالب مرتبط :

استفاده صحیح از سشوار و بابلیس

موی شما محکم است یا شکننده؟

ریزش مو تا چه حدی طبیعی است؟

برای داشتن موهایی زیبا چه كاری انجام دهیم؟

راهنمای استفاده از اتوی مو

چه بُرسی به موهایمان بزنیم و چطور بزنیم؟

7 دشمن مو

انواع دردسر‌های موی سر

مو؛ نصف زیبایی رو

چگونه موهایی سالم و جذاب داشته باشیم

بخش تغذیه و سلامت تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.