سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خبرگزاری فارس پیكر مرحوم منوچهر نوذری صبح روز جمعه 18 آذرماه پس از تشییع از میدان ارگ تهران در بهشت زهرا(س) و در قطعه هنرمندان به خاك سپرده شد. پیكر این هنرمند تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون صبح امروز با حضور جمع زیادی از د...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیكر منوچهر نوذری در خاك آرام گرفت

خبرگزاری فارس

پیكر مرحوم منوچهر نوذری صبح روز جمعه 18 آذرماه پس از تشییع از میدان ارگ تهران در بهشت زهرا(س) و در قطعه هنرمندان به خاك سپرده شد.

پیكر این هنرمند تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون صبح امروز با حضور جمع زیادی از دوستداران وی تشییع شد و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاك سپرده شد.

منوچهر نوذری در سال 1315در قزوین متولد شد. پدرش حسابدار، نقاش و اهل کاشان بود. وی فعّالیت خود را در رادیو به شکل حرفه‌ای از بیست سالگی شروع می‌كند و از سال 1334 به دوبله نیز می‌پردازد. نوذری فعالیت در سینمای حرفه‌ای را از سال 1334 با بازی در فیلم «امیر ارسلان نامدار» آغاز كرده و در سال 1347 در شبكه‌ BBC یك دوره شش ماهه را گذراند.

وی در سال بعد استودیو دوبلاژ تندیس را تأسیس كرد و در سال 1353 به مصر رفت و در آنجا نیز به كار فیلمسازی ادامه داد. در مصر یك فیلم مستند راجع به رود نیل ساخت كه خیلی مورد استقبال واقع شد.

نوذری تا سال 1356در مصر ‌ماند، سپس مدت چهار ماه و نیم در سوریه و پنج ماه نیز در اردن ‌ماند و از آنجا به ایران بازگشت. با بازگشت از سفر مجددا فعالیت خود را در رادیو از اسفند 1366 با فعالیت در برنامه صبح جمعه با شما و راه شب شروع می‌كند.

سال قبل این بازیگر سینما در سریال «كوچه اقاقیا» پس از چند سال دوباره به عرصه بازیگری بازگشت . منوچهر نوذری هم ‌اكنون فیلم «چند می‌گیری گریه كنی» را آماده‌ اکران دارد.

روابط عمومی موسسه تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین