سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خبرگزاری ایسنا شركت مرسدس بنز اولین مركز فروش خودروهایش را در تهران و در خیابان شهید بهشتی افتتاح كرد. در این نمایشگاه مدل‌های مختلف بنز از مدل كلاس A تا كلاس E به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه در منطقه ای از تهران تاس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز فروش مرسدس بنز در ایران

خبرگزاری ایسنا

شركت مرسدس بنز اولین مركز فروش خودروهایش را در تهران و در خیابان شهید بهشتی افتتاح كرد.

در این نمایشگاه مدل‌های مختلف بنز از مدل كلاس A تا كلاس E به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه در منطقه ای از تهران تاسیس شده كه به منطقه فروش خودروهای لوكس مشهور است.

شركت «دایملر كرایسلر» در این نمایشگاه قیمت‌های خودروهای وارداتی و تولیدی خود در ایران را به شرح زیر اعلام كرده است:

مرسدس A170؛ 40 هزار یورو - مرسدس C180؛ 58 هزار یورو - بنز C200؛ 71 هزار یورو - بنز C280؛ 79 هزار یورو - بنز E200؛ 81 هزار یورو - بنز E280 ؛ 97 هزار یورو - بنز E280 الگانس 106 هزار یورو - بنز E350؛ 117 هزار یورو.

البته مدل‌های A و C وارداتی هستند و بنز مدل E در ایران تولید می‌شود.

گفتنی است، شركت مرسدس بنز با تاسیس شركت مشترك با ایران خودرو دیزل، اولین شركتی در ایران است كه مستقیما مسولیت فروش و خدمات پس از فروش محصولات تولیدی یا وارداتی‌اش را در ایران بر عهده گرفته است، ولی این شركت مركز فروش خودروهایش در ایران را به دستور آلمان و بدون هیچ برنامه خبری افتتاح كرد.

این شركت بر همین اساس اولین نمایشگاهش را موسوم به شو روم مرسدس بنز در ایران راه‌اندازی كرد. این نمایشگاه طبق استانداردهای جدید بنز ساخته شده است.

لازم به ذكر است كه تاكنون هیچ كدام از شركت‌های خودروساز خارجی كه در بازار ایران حضور داشته‌اند، اقدام به فروش محصولات مستقیم محصولاتشان نكرده بودند و در واقع فروش خودروهای خارجی توسط دلالان خودرو ، شركت های خصوصی و دولتی ایرانی انجام می‌شد. به عنوان مثال تویوتا از طریق شركت ایرانی ایرتویا محصولاتش را در ایران به فروش می‌رساند.

با وجود این كه در صنعت خودرو ایران، مرسدس بنز پس از رنو پارس دومین شركت مشترك با نام مرسدس بنز ایران را افتتاح كرده است، اما تنها توانسته 80 خودرو را به صورت مستقیم وارد ایران كند؛ البته این شركت برنامه واردات 500 خودرو را تاپایان سال میلادی در دستور كارش دارد.

شركت مرسدس بنز ایران كه پس از رنو - پارس دومین شركت مشترك ایران خارجی با سهم 50 درصد طرف آلمانی و 50 درصد طرف ایرانی درصنعت خودرو ایران است، وظیفه فروش و خدمات پس از فروش بنز سواری را در ایران برعهده دارد.

این شركت همچنین دومین شركتی است كه موفق به كسب اجازه واردات خودرو به ایران شده است.

شركت تاپ‌خودرو نیز مسوول تولید بنز سواری در ایران است. این شركت در ابتدا قرار بود با سرمایه‌گذاری 51 درصد طرف آلمانی و 49 درصد طرف ایرانی تاسیس شود، اما فشار كرایسلر آمریكا (شریك بنز آلمان) سبب شد كه مرسدس بنز ایران از تولید مشاركتی خودرو به تولید تحت لیسانس و فروش و خدمات پس از فروش محدود شود.

برآورد می‌شود كه شركت تاپ‌خودرو ابتدای بهار 84 با تولید 2500 دستگاه بنز كلاس E شروع به تولید كند و در دو ‌سال تیراژ خود را به پنج هزاردستگاه برساند، اماتولید خودروهای بنز در آذر ماه آغاز شده و قرار است فروش آن نیز در پایان زمستان آغاز شود.

روابط عمومی موسسه تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین