تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با توضیح وضعیت پذیرش دانشجو در رشته های علوم انسانی در کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد آینده گفت: کمیته هایی در حال بازنگری دروس علوم انسانی هستند که پیش بینی می کنیم تا تابستان آینده گزارش نهایی در این زمینه ارائه شود....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وضعیت پذیرش دانشجوی علوم انسانی

در کنکورهای سال 90آرشیو شد

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با توضیح وضعیت پذیرش دانشجو در رشته های علوم انسانی در کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد آینده گفت: کمیته هایی در حال بازنگری دروس علوم انسانی هستند که پیش بینی می کنیم تا تابستان آینده گزارش نهایی در این زمینه ارائه شود.

کنکور انسانی

ابوالفضل حسنی در گفت و گو با مهر با بیان این مطلب افزود: ظرفیت های کنکور سراسری و کارشناسی ارشد نسبت به سال گذشته با توجه به بحث بازنگری در رشته های علوم انسانی هیچ تفاوتی نمی کند و مانند گذشته انجام می شود ما تنها برای دانشگاه هایی که برای اولین بار می خواهند اقدام به راه اندازی این رشته ها بکنند ظرفیت را منوط به بازنگری کرده ایم. در حقیقت توسعه برخی رشته ها منوط به بازنگری شده است.

وی گفت: وزارت علوم کار بازنگری دروس علوم انسانی را با هماهنگی شورای تحول و ارتقا علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی و زیر نظر این شورا انجام می دهد.

در حال حاضر کمیته هایی در این زمینه فعالیت می کنند که پس از رسیدن به نتیجه گزارش فعالیت خود را به وزارت علوم ارائه می دهند و بازنگری نهایی نیز در وزارت علوم انجام می شود.

کنکور انسانی

حسنی پیش از این به مهر گفته بود: توسعه 12 رشته علوم انسانی شامل حقوق، مطالعات زنان، حقوق بشر، مدیریت، مدیریت فرهنگی و هنری، جامعه شناسی، علوم اجتماعی، فلسفه، روانشناسی، علوم تربیتی و علوم سیاسی منوط به بازنگری، بومی سازی و به روز کردن شده است.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اعلام کرده بود: این رشته ها باید با اولویت های بومی و دین محوری بازنگری شوند به طوری که محتوای آنها که بیشتر غربی است با محورهای دینی و اسلامی هماهنگ شود.


جام جم آنلاین

مرکز یادگیری سایت تبیان - تنظیم: نوربخش