تبیان، دستیار زندگی
سلام دوستان خوبم میخوام در این مطلب یه دکتر پوست خوب بهتون معرفی کنم. خودتون. بله خودتون! با خوندن این10توصیۀ غذایی دیگه نیازی به دکتر ندارید . هر کی ازتون پرسید دکتر پوستت کیه بگو خودم. 1. رژیم غذایی‌تان را پر از ویتامین و مواد معدنی کنید:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دکتر پوست عالی
بهداشت و زیبایی پوست و مو

سلام دوستان خوبم میخوام در این مطلب یه دکتر پوست خوب بهتون معرفی کنم. "خودتون".

بله خودتون! با خوندن این10توصیه غذایی دیگه نیازی به دکتر ندارید .

هر کی ازتون پرسید دکتر پوستت کیه بگو خودم.

1. رژیم غذایی‌تان را پر از ویتامین و مواد معدنی کنید: در روز 5 واحد میوه و سبزی بخورید. به سالادهای مخلوط، سوپ ها، سالادهای میوه و... فکر کنید.

2. سهم فیبرها را در خوراک‌تان افزایش دهید: غلات کامل را حداقل یک بار در روز میل کنید: برای مثال هر روز صبح از نان‌های کامل استفاده کنید.

3. به خوراکی‌ها و موادغذایی‌تان تنوع بدهید: با موسیر، پیاز تازه، سیر، جعفری و پیاز کوهی تازه غذاهای‌تان را طعم دار کنید.

4. برای افزایش اسیدهای چرب ضروری: مقدار کمی روغن زیتون روی سالادتان بریزید.

5. برای تأمین کلسیم: هر روز از دو واحد لبنیات استفاده کنید.

6. برای حذف سموم،فیبرهای خوراکی برخی میوه‌ها و سبزیجات را، مانند: نخود، تره فرنگی، پیاز، گلابی، کیوی و... افزایش دهید.

در روز 5 واحد میوه و سبزی بخورید به سالادهای مخلوط، سوپ ها، سالادهای میوه و... فکر کنید

7. از پروتئین‌ها استفاده کنید: 2 الی 3 بار در هفته گوشت قرمز بخورید.

8. برای تنوع دادن به پروتئین ها: خوراکی هایی بر پای? پروتین‌های سویا را دریابید.

9. برای بیشتر کردن سهم مواد معدنی: صدف‌ها و جانوران سخت پوست را مصرف کنید.

10. برای افزایش مقدار امگا 3: ماهی‌های چرب (شاه ماهی، ماهی آزاد، ساردین، مارکو، ماهی کولی و... ) را در الویت قرار دهید. ماهی را 2 الی 3 بار در هفته، تازه یا یخ زده میل کنید.

به طور کلی، برای جوان ماندن، پوست‌تان را با کرم متناسب با نوع آن مرطوب نگه دارید، سیگار نکشید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، اجتناب کنید.

پوست شما در 30 سالگی

پیشگیری ساده و تمام و کمال! در حدود 30 سالگی اولین چروک‌ها ظاهر می‌شوند، کبودی و گودی چشم‌ها افزایش می‌یابند، به حدی که کمبود رنگ دانه‌ها می‌تواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود.

پوست

حدود 30 سالگی، پوست تغییر می‌کند

در واقع، از این سن به بعد است که بازسازی سلول‌های تولید کننده سبوم، کاهش می‌یابد. به علاوه، همواری پوست کم می‌شود: خصوصاً این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می‌آید. یک با در هفته، از صمغ بر روی پوست‌تان استفاده کنید، این کار بازسازی سلولی را تقویت می‌کند. از ماسک‌های مخصوص درخشان کننده برای بازگرداندن روشنایی پوست استفاده کنید.

معضل کبودی و گودی دور چشم

باز هم در سی سالگی است که کبودی و گودی دور چشم اهمیت می‌یابند. در برخی موارد (استعمال دخانیات، عدم مراقبت‌های مرتب) ممکن است این کبودی و گودی‌ها حسابی جا خوش کنند. از آنجایی که این بخش از صورت، بسیار ظریف و حساس است، و بر روی چهره تأثیر می‌گذارد، نشانه‌های افزایش سن و خستگی را به خوبی نشان می‌دهد. توجه‌تان به این قسمت را دوبرابر کنید، صبح و شب با دقت بسیار و به آرامی به خط کاس? چشم با دست ضربه بزنید.

توجه به چین و چروک‌های واضح

اگر گفته می‌شود که یک زن دیگر هرگز مانند سی سالگی‌اش زیبا نیست، فقط به خاطر چین و چروک‌های ریز نیست (خطوط باریک اطراف چشم‌ها و دهان)، بلکه دلیلش اولین چین و چروک‌ها هستند که خود را در برخی مناطق نشان می‌دهند: چین و چروک دور چشم، خطوط اخم و چین و چروک دور لب‌ها و بینی. از نسل جدیدی از محصولات مراقبتی "خنثی" بهره ببرید، این محصولات جلوی دوگانگی چروک را می‌گیرند: با یک تا دو بار در هفته شروع کنید و سپس در طی سال تعداد دفعات را افزایش دهید.

مراقب خشکی پوست در هوای سرد باشید.

با لکه‌های قهوه‌ای مبارزه کنید

30 سالگی آغاز دوره‌ای است که پوست ملانین کمتری تولید می‌کند. و این دلیلی است برای کارکرد نامناسب رنگ دانه‌ها در این دوره، سپس: لکه‌های قهوه‌ای اطراف چشم ها، لب ها، روی پیشانی (خصوصاً در طی دوران بارداری، یا به دلیل مصرف قرص‌های ضدبارداری و یا قرارگرفتن در معرض آفتاب) ظاهر می‌شوند. برای معالج? این لکه ها، باید از پوست‌تان با یک کرم ضدآفتاب یا یک کرم حاوی ویتامین A یا هیدروکینون، که به طور موقت جلوی تولید رنگ دانه‌ها را می‌گیرد، محافظت کنید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از jadval