تبیان، دستیار زندگی
این افراد معتادهای موبایلی هستند كه ممكن است شما هم یكی از آن‌ها باشید و اگر فكر می‌كنید احساس شما اندكی بیش از وابستگی به پیامك بازی است می‌توانید برای مطمئن شدن 10 نشانه از اعتیاد به تلفن همراه را كه در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده، مطالعه كنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا به موبایل معتادی؟
موبایل

این افراد معتادهای موبایلی هستند كه ممكن است شما هم یكی از آن‌ها باشید و اگر فكر می‌كنید احساس شما اندكی بیش از وابستگی به پیامك بازی است می‌توانید برای مطمئن شدن 10 نشانه از اعتیاد به تلفن همراه را كه در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده، مطالعه كنید.

بر روی لوازم جانبی بیش‌تر از خود تلفن هزینه می‌كنید

با وسیله بی‌ضرری مانند شارژر خودرو شروع می‌شود اما پس از آن به گیرنده اف ام رادیو، بازوبند، یك كیف متفاوت برای هر روز هفته، باتری‌ها، محافظ باتری و صفحه نمایش، آداپتور بلوتوث استریو و بلندگوی تلفن بی‌سیم گسترش پیدا می‌كند. در حالی كه اگر شش ماه دیگر مدل گوشی‌تان را تغییر دهید هیچ‌كدام از این لوازم به درد نخواهند خورد.

هنگامیكه برای انجام هر كاری در روز به تلفن نیاز داشته باشید گوشی‌تان ممكن است به دستگاه تنفس مصنوعی شما تبدیل شود

از همه‌ی 30 برنامه نصبی در گوشی استفاده می‌كنید

همه كاربران ممكن است روند نصب برنامه در تلفن همراه را تجربه كرده باشند و پس از مدتی دریابند برنامه به درد آن‌ها

نمی‌خورد و آن را پاك كنند یا همان طور رهایش كنند اما كسانی هستند كه برای انجام كوچك‌ترین كارها به برنامه‌های نصب شده در گوشی مراجعه می‌كنند.

بند موبایل

هشدارهایی دارید كه می‌گویند چه زمانی باید كارهایتان را انجام دهید

ملاقات‌های كاری، وقت دكتر و دیدارهای گروهی، رویدادهایی هستند كه در تلفن برای یادآوری ثبت می‌شوند اما آیا مثلا برای حمل زباله به بیرون منزل در روز چهارشنبه، زنگ هشدار گذاشته‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس زیاده روی می‌كنید.

هنگامیكه برای انجام هر كاری در روز به تلفن نیاز داشته باشید گوشی‌تان ممكن است به دستگاه تنفس مصنوعی شما تبدیل شود.

در تلفن‌تان درباره تلفن‌تان مطالعه می‌كنید

اگر فكر كردن به تلفن و لمس كردن آن در جیب‌تان در طول روز شما را راضی نمی‌كند و از هر فرصتی برای استفاده از آن بهره می‌گیرید درواقع در حالی كه مشغول استفاده از آن هستید، وقت‌تان را برای یافتن نكات بیش‌تر در موردش سرمایه‌گذاری می‌كنید.

از هزینه‌های ضروری برای تامین صورتحساب تلفن كم می‌كنید

بله مثلا نهار كاملا مهم است اما از هزینه آن برای پرداخت صورتحساب تلفن در پایان ماه استفاده می‌كنید یا حتی به جای كرایه ماشین، ترجیح می‌دهید راه ارزان‌تری را برای طی مسیر انتخاب كنید تا قبض تلفن برروی دستتان نماند.

شما درمی‌یابید تلفن را در خانه جا گذاشته‌اید و احساس می‌كنید قلبتان از وحشت پایین و بالا می‌رود و پیش خود می‌گویید: «اگر كسی بخواهد به من زنگ بزند چه؟» اما یك نفس عمیق كشیده و زندگی را بدون دستیار دیجیتالی‌تان ادامه دهید

یك شارژ كامل باتری به ندرت یك روز دوام می‌آورد

پس از مسواك زدن و شستن صورت آخرین كار معمولی كه انجام می‌دهید، وصل تلفن برای شارژ است، زیرا در غیراین صورت نمی‌تواند پس از كاری كه امروز برای شما انجام داده یك روز كامل دیگر دوام آورد. معلوم است كه عمر باتری در برخی از تلفن‌های هوشمند پیشرفته كامل نیست اما شارژ روز به روز باتری دیگر چیزی از آن باقی نمی‌گذارد.

گویا دوستی را از دست داده‌اید وقتی تلفن شما خراب می‌شود

تلفن در یك لحظه بی‌احتیاطی از جیب‌تان به زمین افتاده و صفحه آن می‌شكند یا بر اثر عجله از جیبتان در قطار یا اتوبوس

می‌افتد و گم می‌شود یا بدتر از همه ممكن است تلفن از دستتان در یك دریچه فاضلاب بیفتد. تحت هر شرایطی كه اتفاق بیفتد نمی‌توانید جلوی تكرار این اتفاق را در ذهن‌تان بگیرید و با به یاد آوردن محتوای دیجیتالی آن، بابت این اتفاق خودتان را سرزنش نكنید.

اگر شما از تلفن همراه در حمام نیز استفاده كنید خود را از تنها مامنی كه می‌توانید در برابر تماس‌های مكرر داشته باشید محروم كرده‌اید

با دارندگان تلفن مشابه خود فقط درباره تلفن‌تان حرف می‌زنید

اگر چنین مكالمه‌ای بین شما و فرد مذكور دارای تلفن مشابه روی می‌دهد باید درباره اعتیاد خود به تلفن و زندگی اجتماعی‌تان تجدیدنظر كنید.

هنگامیكه تلفن‌تان را پیدا نمی‌كنید وحشت زده می‌شوید

اینجا مساله گم شدن تلفن مطرح نیست بلكه شما درمی‌یابید تلفن را در خانه جا گذاشته‌اید و احساس می‌كنید قلبتان از وحشت پایین و بالا می‌رود و پیش خود می‌گویید: «اگر كسی بخواهد به من زنگ بزند چه؟» اما یك نفس عمیق كشیده و زندگی را بدون دستیار دیجیتالی‌تان ادامه دهید.

معتاد موبایل

تلفن را در حمام استفاده می‌كنید

این كار اشتباهی است اما نه به دلایل بهداشتی؛ اگر شما از تلفن همراه در حمام نیز استفاده كنید خود را از تنها مأمنی كه می‌توانید در برابر تماس‌های مكرر داشته باشید، محروم كرده‌اید.


با این‌تیتر‌ها من متوجه شدم به موبایل به اندازه‌ی تبیان معتاد نیستم. به تبیان معتادترم. شما چی؟


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از mamiran