سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گفته دانشمندان سازمان فضایی ناسا اگرچه شرایط زندگی در حال حاضر بر روی مریخ مساعد نیست ولی تا سال ۲۰۳۰ بشر برروی کره مریخ مستقر خواهدشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بزرگترین ماموریت کاری بدون بازگشت تاریخ: استخدام مسافر مریخ!

اگر از زندگی در کره زمین خسته شدید، اگر شرایط فیزیکی و روحی شما اجازه ماموریتی بدون بازگشت در منظومه شمسی را به شما می دهد، اگر اطلاعات نجومی و فیزیکی شما در حد قابل قبولی برای یک یفر فرازمینی است، این هیجان انگیزترین پیشنهاد به شما خواهد بود: سفری یک طرفه به مریخ!

این یک شوخی نیست. سازمان فضایی ناسا درحال حاضر به دنبال داوطلبان سفر به کره مریخ است و مهمترین شرط آن این است که بازگشتی درکار نیست! تحقیقات زیادی در ناسا برای بررسی احتمال استقرار و شروع زندگی بشری درکره مریخ درجریان است که این پروژه نیز بخشی از همین طرح بزرگ است.

مسافران احتمالی مواد لازم را اززمین با خود خواهند برد ولی باید بدانند که بدلیل هزینه بسیار بالا بازگشتی درکار نیست.

آقای وردن از مسئولین ناسا می گوید: "بیست سال پیش موضوع زندگی در مریخ تنها یک شایعه در گوشی و غیر قابل باور بود، اما دیگر اینگونه نیست".

به گفته دانشمندان سازمان فضایی ناسا اگرچه شرایط زندگی در حال حاضر بر روی مریخ مساعد نیست ولی تا سال ۲۰۳۰ بشر برروی کره مریخ مستقر خواهدشد.

از لری پیج پایه گذار گوگل نیز برای شرکت در این پروژه هیجان انگیز دعوت شده است.دانشمندان می گویند بیشتر هزینه این طرح مربوط به بازگشت فضانوردان از مریخ است. هزینه فرستادن ۲۰ نفر به کره مریخ معادل هزینه بازگرداندن ۴ نفر از این کره است.یک موشک با سوخت هسته ای این ماموریت را درعرض ۴ ماه انجام خواهد داد.درمیان تمام سیارات منظومه شمسی تنها مریخ پتانسیل های لازم برای وجود حیات را دارا است.

سازمان فضایی ناسا اعلام کرده که تا کنون یک میلیون دلار بودجه تحقیقاتی برای پروژه ارسال مسافر دائمی به مریخ از طریق مرکز تحقیقاتی خود به نام "ایمز" در کالیفرنیا دریافت کرده است.

انسان در مریخ

یکی از مشکلات پیش روی این مسافرین دمای هوا خواهد بود. دمای هوا در بخش های زیادی از سیاره مریخ پایین تر از نقطه انجماد آب است و تحمل این شرایط برای افرادی که از فیزیک بدنی مناسب برخوردار نباشند ممکن نیست. مشکل دیگر جو مریخ است که بیشتر از دی اکسید کربن تشکیل شده و این باعث می شود منبع اکسیژن همیشه همراه این مسافرین باشد اما با همه اینها آقای وردن پیش بینی می کند که فناوری های جدید به خصوص تولیدات سنتزی گازها و ملزومات حیات بشری بتواند به کم هزینه تر و عملی تر شدن این پروژه عظیم منجر شود.

مقاله بررسی ارسال 4 داوطلب برای سفر بدون بازگشت به مریخ توسط Dirk Schulze  و Makuch Paul Davies در ژورنال بین المللی کیهان شناسی منتشر شده است.

بنابراین اگر این سفر برایتان قابل باور دست به کار شوید و با ناسا تماس بگیرید! این پروژه به دنبال جذب 4 داوطلب برای ماموریتی غیر قابل بازگشت جهت زندگی در مریخ است!

منابع:

1- هرالد سان

2- The Chronicle

مقاله منتشر شده از پروژه سفر به مریخ در ژورنال بین المللی کیهان شناسی

مهدی داراب

بخش دانش و فناوری

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین