سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یکی از محبوب ترین کتاب های کودکان در آلمان، داستان جیم دکمه و لوک لوکوموتیوران اثر میشل انده است که امسال ۵۰ ساله می شود. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"جیم دکمه" تولدت مبارک!

جیم دکمه تولدت مبارک

یکی از محبوب ترین کتاب های کودکان در آلمان، داستان

"جیم دکمه و لوک لوکوموتیوران" اثر میشل انده است که امسال ۵۰ ساله می شود.

به این مناسبت، بنیاد خواندن با همکاری انتشارات تینمن در سال تحصیلی جاری دست به اقدام جالبی در جهت ترویج خواندن می زند. هدف از اجرای این پروژه، استفاده از محبوبیت "جیم دکمه و شرکا" برای تشویق به خواندن دانش آموزان در مراکز آموزشی است.

 

این بنیاد از تمام دبستان ها در آلمان دعوت می کند که در مسابقه تهیه کارت تبریک تولدی برای جیم دکمه شرکت کنند. 

با شعار "جیم دکمه تولدت مبارک"، تمام  کلاس های دبستان ها می توانند کارت تبریک تولدی پر از تخیل، برای قهرمان داستان های میشل انده بنویسند، نقاشی کنند و بسازند.

این کارت های تبریک نباید بزرگ تر از اندازه A5 باشند. تمام دانش آموزان یک کلاس بایستی در تهیه آن شرکت کنند و تا ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) امسال به این بنیاد بفرستند.

جیم دکمه تولدت مبارک

به بهترین کارت ها جوایزی اهدا می شود که مهم ترین آن ها برگزاری جشن تولد "جیم دکمه" برای دانش آموزان کلاس برنده است. همچنین کتابخانه های مراکزآموزشی برنده، مجموعه ای از کتاب های "جیم دکمه" را دریافت می کنند.

 

میشل انده یکی از محبوب ترین نویسندگان داستان های کودکان در آلمان است.

 داستان

"جیم  دکمه و لوک لوکوموتیو ران"،نخستین کتاب او برای کودکان است که به سال ۱۹۶۰ نوشته شده است. این داستان، جایزه ادبیات کودکان آلمان را در سال ۱۹۶۱ برای انده به ارمغان آورد و او را بر آن داشت تا داستان نویسی برای کودکان را ادامه دهد.

 

منبع: کتابک

تنظیم: مریم فروزان کیا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین