تبیان، دستیار زندگی
از همه ی شما دعوت می‌کنم تا بعد خواندن داستان‌هایی از شهدا(مخصوصا شهدای جوان) آن‌هایی که در شما خیلی بیشتر اثر کرده را بنویسید تا دوستانتون هم بخونن.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معجزه‌ی خدا شهید عطری

پلارک

سید احمد پلارک شهیدی که مزار پاکش بوی عطر می‌دهد.

مزار شهید سید احمد پلارک در میان  هزار شهید آرمیده در گلزار شهدا از ویژگی بارزی برخوردار است که باعث ازدحام همیشگی زائران مشتاق بر گرد آن می‌شود. تربت پاک این بسیجی شهید همیشه معطر به رایحه مشک است و این عطر همواره از مرقد او به مشام می‌رسد. کم نیستند کسانی که تنها به نیت زیارت این شهید عزیز به بهشت زهرای تهران و قطعه 26 آن سر می‌زنند.

شهید سید احمد پلارک در زمان جنگ در یکی از پایگاه‌های پشت خط به عنوان یک سرباز معمولی کار می‌کرد. او همیشه مشغول نظافت توالت های آن پایگاه بوده و همواره بوی بدی بدن او را فرا می‌گرفت. تا اینکه در یک حمله هوایی هنگامی‌که او در حال نظافت بوده، موشکی به آنجا برخورد می‌کند و او شهید و در زیر آوار مدفون می‌شود.

پلارک

بعد از بمب باران، هنگامی‌که امداد گران در حال جمع آوری زخمی‌ها و شهیدان بودند، با تعجب متوجه می‌شوند که بوی گلاب از زیر آوار می‌آید. وقتی آوار را کنار میزدند با پیکر پاک این شهید روبرو میشوند که غرق در بوی گلاب بود.

هنگامی‌که پیکر آن شهید را در بهشت زهرای تهران، در قطعه 26 به خاک می‌سپارند، همیشه بوی گلاب تا چند متر اطراف مزار این شهید احساس می‌شود و نیز سنگ قبر این شهید همیشه نمناک می‌باشد بطوری که اگر سنگ قبر شهید پلارک رو خشک کنید، از طرف دیگر سنگ نمناک می‌شود.

بعد از بمباران، هنگامی‌که امداد گران در حال جمع آوری زخمی‌ها و شهیدان بودند، با تعجب متوجه می‌شوند که بوی گلاب از زیر آوار می‌آید. وقتی آوار را کنار میزدند با پیکر پاک  شهید احمد پلارک روبرو میشوند که غرق در بوی گلاب بود.

می‌گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر صلی الله علیه و آله در صدر اسلام ، " غسیل الملائکه " بوده است . " غسیل الملائکه " به کسی می‌گویند که ملائکه غسلش داده‌ باشند . در تاریخ اسلام آمده که حنظله غسیل الملائکه که از یاران جوان پیامبر بود ، شب قبل از جنگ احد ازدواج می‌کند و در حجله می‌خوابد . فردا صبح ، زمانی که لشکر اسلام به سمت احد حرکت می‌‌کرد ، برای رسیدن به سپاه بسیار عجله کرد و بنابراین نرسید که غسل کند . او در این جنگ شهید شد و ملائکه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند . پیکر او بوی عطر گرفته بود که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد . حالا گفته می‌شود شهید احمد پلارک عزیز هم اینچنین است و برای همین است که همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است .

کسایی که زیاد بهشت زهرا می‌روند به این شهید والا مقام میگویند شهید عطری.

خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارک نذر و نیاز می‌کنن .


نمی‌دونم چرا با خوندن این مطلب قلبم فرو ریخت . یک لحظه به ذهنم خطور کرد که من هم جوانم و او نیز جوان بود اما چرا این همه بین من و این شهید تفاوت است؟خوشا به سعادتش!!!

از همه ی شما دعوت می‌کنم تا بعد خواندن داستان‌هایی از شهدا(مخصوصا شهدای جوان) آن‌هایی که در شما خیلی بیشتر اثر کرده را بنویسید تا دوستانتون هم بخونن.

دوستان خوب تبیانی  هر روزه چقدر داستان های خارجی به ایمیلمون میاد و توی سایت‌ها میخونیم که مثلا قراره روی زندگی ما اثر کنه و دید ما رو به دنیا تغییر بده وخیلی‌هاش هم مفید بوده. اما هیچ‌وقت به این موضوع فکر کردین که شهدای خودمون عجب خلایقی بودن و عجب داستان‌های تکون دهنده‌ای دارن ؟

برای همین از همه ی شما دعوت میکنم تا بعد خواندن داستان‌‌های شهدا(مخصوصا شهدای جوان) آن‌هایی که در شما خیلی بیشتر اثر کرده را بنویسید تا دوستانتون هم بخونن.


باشگاه کاربران - ارسالی از تبلاگ sakura57357