سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
میشل بن آری یک عضو مطرح یکی از احزاب راستگرای صهیونیستی در واکنش به انتشار اسناد جنگ عراق در پایگاه ویکی لیکس در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار تحقیق در این باره به ریاست ریچارد گلدستون شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکایت رژیم صهیونیستی از آمریکا

سازمان ملل

بخش سیاسی- فساد در رژیم صهیونیستی، تاکید آلمان بر ایجاد کرسی دوره ای اروپا در شورای امنیت و نامیدن روز ملل متحد به عنوان روز منزلت انسانی و فعالیت مضاعف از جمله اخبار هفتگی سازمان ملل است.

فساد در رژیم صهیونیستی

سازمان شفافیت بین المللی که یکی از سازمانهای بین المللی است، در پژوهشی اسرائیل را به عنوان یکی از فاسدترین رژیم ها در جهان خواند.

در این پژوهش همچنین اعلام شد که در کشورهای دانمارک، نیوزیلند و سنگاپور کمترین میزان فساد صورت می گیرد.

همکاری سازمان ملل با "شورای عالی صلح"

در حالی که طالبان مخالف ریاست "برهان الدین ربانی" در شورای عالی صلح است، "استیفن دمیستورا" نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که این نهاد بین المللی با این شورا همکاری می کند.

هدف از تشکیل این شورا تلاش برای پایان جنگ در افغانستان و برقراری صلح و آشتی در آن اعلام شده است.

برهان ‌الدین ربانی در مراسم پذیرش این سمت گفت : تا کی می ‌خواهیم منتظر بمانیم تا خارجیها برای ما امنیت بیاورند؟ تا کی می ‌خواهیم شاهد انفجار در مساجد و کشته شدن رهبرانمان باشیم؟ صلح تنها وقتی می ‌آید که با هم همکاری داشته ‌باشیم.

طالبان رسماً اعلام کرده که تا زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان با دولت کرزای مذاکره نخواهد کرد، اما با این حال بسیاری از رهبران طالبان از راههای مستقیم یا غیر مستقیم خواهان تماس با مقامهای ارشد دولتی شده‌ اند.

در همین حال، حامد کرزای نیز در ماه فوریه گذشته هیئتی از اعضای پیشین طالبان را به عربستان سعودی فرستاد تا حمایت این کشور را برای کمک به آغاز مذاکرات با طالبان به دست آورد.

چهار فرد در یک عملیات انتحاری با پوشش زنانه قصد ورود به دفتر سازمان ملل در هرات را داشتند که با واکنش نیروهای امنیتی مستقر در محل مواجه شدند

تضعیف مذاکرات سازش با شهرک سازی اسرائیل

"رابرت سری" نماینده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه با اشاره به آغاز ساخت 544 واحد مسکونی دیگر از سوی اسرائیل در مناطق فلسطینی، این اقدام را موجب از بین رفتن تلاشهای غرب برای موفقیت مذاکرات سازش دانست.

وی در گزارشی از آغاز ساخت دستکم 544 واحد مسکونی در کرانه باختری از زمان پایان یافتن مهلت 10 ماهه توقف شهرک سازی در ماه گذشته خبر داد.

سری با بیان اینکه این اقدام صهیونیستها مغایر با قوانین بین المللی است هشدار داد که ادامه شهرک سازی اعتماد طرف فلسطینی برای حضور در مذاکرات سازش را خدشه دار می کند.

سازمان ملل

حمله به دفتر سازمان ملل در شهر هرات

دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در هرات روز شنبه اول آبان ماه مورد حمله مخالفین دولت قرار گرفت.

چهار فرد انتحاری با پوشش زنانه قصد ورود به دفتر سازمان ملل در هرات را داشتند که با واکنش نیروهای امنیتی مستقر در محل مواجه شدند.

در همین راستا "قاری یوسف احمدی" که خود را سخنگوی طالبان معرفی می کند در تماس با رسانه ها گفته است که از یک هفته قبل این حمله سازمان دهی شده بود.

دفتر سازمان ملل در بیرون از هرات و در 10 کیلومتری شهر قرار دارد که با تدابیر شدید امنیتی همواره تحت نظارت قوای امنیتی افغان قرار دارد.

تاکید آلمان بر ایجاد کرسی دوره ای اروپا در شورای امنیت

در پی پذیرش عضویت غیر دائم آلمان در شورای امنیت سازمان ملل متحد، "گیدو وستروله" وزیر خارجه آلمان بر ایجاد کرسی دوره ای اروپا در شورای امنیت تاکید کرد.

وی هدف از این اقدام را ایجاد اصلاحات در شورای امنیت خواند و موضوع خلع سلاح جهانی و ایجاد اصلاحات در شورای امنیت را از اولویت های کاری دولت آلمان عنوان کرده است.

شکایت رژیم اسرائیل از آمریکا به سازمان ملل!

"میشل بن آری" یک عضو مطرح یکی از احزاب راستگرای صهیونیستی در واکنش به انتشار اسناد جنگ عراق در پایگاه ویکی لیکس در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار تحقیق در این باره به ریاست "ریچارد گلدستون" شد.

این شخصیت صهیونیست هم طیف نتانیاهو (عضو حزب وحدت داخلی) در نامه ای خطاب به "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل علاوه بر تقاضا برای انجام تحقیقات در این زمینه خواستار تعیین "ریچارد گلدستون" (رئیس کمیته حقیقت یاب جنگ غزه) به عنوان ریاست کمیته حقیقت یاب جنگ عراق شده، تا درباره عملکرد نظامیان آمریکایی در عراق تحقیقات صورت گیرد.

میشل بن آری در این نامه خطاب به دبیرکل سازمان ملل افزوده است:  با احتساب بیش از 100 هزار کشته در جنگ عراق به این نتیجه می رسیم که روزانه 31 شهروند عراقی کشته شده اند.

اما از همه مهم تر، روز ملل متحد روزی است که تصمیم می گیریم فعالیت بیشتر و مضاعفی داشته باشیم. بیشتر برای حمایت از آنانی که در نبرد مسلحانه گرفتار شده اند فعالیت کنیم

روز ملل متحد؛ روز منزلت انسانی و فعالیت مضاعف

دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت روز ملل متحد گفت: روز ملل متحد روز حمایت از ارزش های جهانی، بردباری، احترام متقابل و منزلت انسانی و روز فعالیت مضاعف است.

"بان کی مون" در پیامی به مناسبت روز ملل متحد 24 اکتبر 2010 برابر با 2 آبان ماه جاری گفت با وجود مشکلات، جهان به هم پیوسته ما امکانات نوین گسترده ای برای پیشرفت مشترک ارائه می دهد.

دبیر کل سازمان ملل متحد

دبیر کل سازمان ملل متحد در ادامه پیام خود آورده است: شصت و پنج سال پیش در این روز، منشور تاسیس ملل متحد به مورد اجرا درآمد. هر سال در روز ملل متحد ماموریت جهانی خود را تجدید می نماییم. بار دیگر از ارزش های جهانی بردباری، احترام متقابل و منزلت انسانی حمایت می کنیم. ما پیشرفتی که در رابطه با دستاوردها در سواد آموزی و امید به زندگی، گسترش دانش و فنآوری، پیشرفت در دموکراسی و حکومت قانون به اتفاق یکدیگر به دست آورده ایم را به رسمیت می شناسیم.

وی در ادامه افزود: اما از همه مهم تر، روز ملل متحد روزی است که تصمیم می گیریم فعالیت بیشتر و مضاعفی داشته باشیم . بیشتر برای حمایت از آنانی که در نبرد مسلحانه گرفتار شده اند فعالیت کنیم، بیشتر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و معکوس نمودن فاجعه هسته ای تلاش نماییم؛ بیشتر برای گسترش فرصت ها برای زنان و دختران و مبارزه علیه  بی عدالتی و گریز از مجازات اقدام کنیم و بیشتر برای دستیابی به آرمان های توسعه هزاره کوشش نماییم.

دبیر کل افزود: اجلاس هزاره ماه گذشته در سازمان ملل متحد موجب حرکت سریع سیاسی همچنین تعهدات مالی شد که به ویژه در این اوقات سخت اقتصادی، چشمگیر هستند. اینجانب مصمم هستم همچنان که به سال هدف یعنی 2015 نزدیک می شویم شتاب حرکت را ترغیب نمایم. با وجود مشکلات، با وجود قطبی شدن و بی اعتمادی، جهان به هم پیوسته ما امکانات نوین گسترده ای برای پیشرفت مشترک ارائه می دهد. اجازه دهید تعهد نماییم برای تحقق اصول مندرج در منشور ملل متحد حتی بیش از این تلاش نماییم.

منبع:مهر

تنظیم:سعید آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین