سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مصر شرط گذشته خود را برای حذف نام خالد اسلامبولی قاتل انور سادات رئیس جمهور سابق مصر از یکی از خیابان های تهران را همچنان مطرح می کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران این 66نفر را تحویل دهد

ایران مصر

بخش سیاسی- مصر با ارائه فهرست 66 نفره متهمان امنیتی، تحویل آنها را توسط ایران، شرط از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور دانست.

نقل از روزنامه الجریده چاپ کویت، مصر در روزهای گذشته فهرستی از متهمان امنیتی تحت تعقیب را آماده کرده که مدعی است این افراد به ایران فرار کرده و در این کشور مستقر هستند.

مصر با ارائه این فهرست به ایران، بازگرداندن آنها را، شرط آغاز گفت و گوها با ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان تهران و قاهره می داند.

یکی از این افراد تحت تعقیب، برنامه ریز عملیات ترور حسنی مبارک رئیس جمهور مصر در سال 1995 است که قاهره بر باز پس گیری وی تاکید می کند.

با وجود اینکه ایران خواستار از سرگیری کامل روابط دیپلماتیک و ارتقای روابط به سطح مبادله سفیر است اما مصر از سرگیری روابط دیپلماتیک، حفظ آن و منع بروز مانعی جدید در این رابطه بدون رسیدن رابطه به سطح مبادله سفیر را سقف مذاکرات با ایران اعلام کرده است.

مصر شرط گذشته خود را برای حذف نام خالد اسلامبولی قاتل انور سادات رئیس جمهور سابق مصر از یکی از خیابان های تهران را همچنان مطرح می کند

یک منبع آگاه دیپلماتیک مصری نیز گفت که وزارت خارجه این کشور هفته گذشته از دستگاه های امنیتی درخواست کرد تا فهرستی از اتباع مصری فراری به ایران را از سال 1982 تاکنون ارائه کنند. همچنین تسلیم این افراد در راس اولویت های قاهره برای از سرگیری روابط با ایران ذکر شده است.

علاوه بر این، مصر شرط گذشته خود را برای حذف نام خالد اسلامبولی قاتل انور سادات رئیس جمهور سابق مصر از یکی از خیابان های تهران را همچنان مطرح می کند.

براساس گفته های منابع آگاه، وزارت کشور مصر تاکنون فهرستی از 66 نفر از افراد متهم به جرائم امنیتی، فراری به ایران از سال 1982 را تهیه کرده که معروف ترین آنها "مصطفی حمزه" فرمانده سابق شاخه نظامی سازمان جماعت اسلامی است که عملیات ترور حسنی مبارک را در سال 1995 در آدیس بابا برنامه ریزی کرده بود.

منبع: عصر ایران

تنظیم:سعید آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین