سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
عزیز دلم بعد از نبردی بی امان خسته شدی... بخواب... جانم به فدایت...که بستر و بالشی نیکوتر از سنگ و خاک نیست. بخواب...که موج هیچ انفجاری را توان
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خاطرات جنگ به روایت تصویر

 عملیات کربلای یک

مسعود شجاعی طباطبایی در آخرین پست وبلاگ خود نوشت :

رزمندگان

عزیز دلم بعد از نبردی بی امان خسته شدی... بخواب... جانم به فدایت...که بستر و بالشی نیکوتر از سنگ و خاک نیست. بخواب...که موج هیچ انفجاری را توان بر هم زدن آرامش دریایی تو نیست. انگار نه انگار که سوداگران مرگ در دو قدمی ات، به انتظار نشسته اند. بخواب که با بی اعتنایی ات خواب را بر چشم جباران زمان حرام کرده ای..

حال که درست می نگرم می بینم این بچه ها چه کردند  که راه صد ساله را یک شبه طی کردند و بر معراجی از نور قدم گذاشتند که بسیاری از سالکان و مدعیان سلوک در حسرت رسیدن به این راه که در طریقت نور جاری است ،با ده ها سال شب زنده داری و روزها روزه داری ناکام ماندند.

فدایت شوم که تصویر زیبای امام را بر روی قلبت نشانده ای و با این نشان و نشانه مبشر عهدی ابدی با امام و ولایتی شدی که دنیای کفر هنوز در تفسیر حقیقت وجود آن عاجزند ، عجب محکی بود این جنگ سخت و در پی آن جنگ نرم در نشان دادن و تمییز حق از باطل .

چه قلیلند اهل حق که به درستی مفهوم عشق به ولایت را دریافتند و چه زیبا به معبود خود پیوستند. شهید آوینی چه درست دید آینده این کژدمان بد سیرت را که نوشت:" بعضی ها خود را در خیال فاسد خویش پهلوان پنبه می دیدند و قهرمان مبارزه با اختناق آخوندی(!) هر چه می خواستند می گفتند و هر نسبت دروغ که می شد می دادند و برای آزادی اشک تمساح می ریختند. و کسی نبود بپرسد " اگر اختناق است ، پس چرا شما هر غلطی که می خواهید می کنید و هر چه میل دارید می خورید و هیچ کس هم هیچ چیز نمی گوید..."آن هم در شرایطی که حزب الله از این همه آزادی و ولنگاری که در این کشور برای ضد انقلابیون وجود دارد، سخت گله مند است و از برخورد بسیار باز حضرات مسئولین ایدهم الله تعالی، دل خوشی ندارد؟"پ . ن.

1- این عکس را برای اولین بار منتشر می کنم، مرحله دوم عملیات کربلای یک انجام شده بود و بچه ها بعد از نزدیک به دو روز و دو شب بیداری محلی برای اطراق در کشور عزیزمان و در شهر تازه آزاد شده مهران یافته بودند ، چقدر زیباست این صورت آرام ، که با دیدن هر باره ی آن به آرامشی بی بدیل دست می یابم.

2- گل واژه های این مطلب از شهید آوینی و دوست خوب شاعرم افشین اعلاء است .

3- جنگ تحمیلی پایان گرفت، اما مبارزه پایان نگرفته است. تا هستند کسانی که دم از نفاسات فی العقد می زنند، پایانی بر این مبارزه متصور نیست.

 

تنظیم : رها آرامی - فرهنگ پایداری تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین