تبیان، دستیار زندگی
بنابراین آمریکا به افغانستان حمله کرد و ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور را کشت و آن را به اورانیوم آلوده کرد و تمامی این کارها نیز به خاطر یک ظن و تردید بود؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگهداری سربازان مرده آمریکا در یخچال

میرکی

میرکی می نویسد: قبل از آنکه به افغانستان بروم، منابع مختلفی ادعا کردند که آمریکایی‌هایی که در افغانستان کشته شده‌اند در یخچال‌های کشتی‌های آمریکایی موجود در دریای عربی و پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه نگهداری می‌شوند.

دکتر «محمد داوود میرکی» که در گذشته استاد دانشگاه آمریکا بوده‌، در گزارشی از سفر خود به افغانستان که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته از نزدیک، مشکلات این کشور را بررسی کرده است.

میرکی استاد دانشگاه آمریکا بوده که به علت صحبت درباره مشکوک بودن حوادث 11 سپتامبر از دانشگاه اخراج شده است.

متن زیر بخش آخرین سفرنامه افغانستان او است که تقدیم می‌شود:

آیا این سربازان آمریکایی خانواده ندارند؟

میرکی در ادامه گزارش خود می‌نویسد: شرق، جنوب شرقی، جنوب، جنوب غربی و غرب و بخش‌هایی از مناطق مرکزی افغانستان بیشترین ناآرامی‌ها را دارند. نیروهای آمریکایی تعداد زیادی از سربازان خود را در این مناطق از دست داده‌اند. در حقیقت مردم عادی از شکست‌ها و مرگ و میر بالای آمریکایی‌ها شگفت‌زده شده‌اند و کم‌کم این افسانه را باور می‌کنند که این سربازانی که در افغانستان کشته می‌شوند در واقع از یتیم‌خانه‌های آمریکا آورده شده‌اند. بنابراین چون آن‌ها خانواده ندارند، مرگ آن‌ها هم برای کسی مهم نیست.

در واقع افغان‌ها نمی‌توانند درک کنند که چرا وقتی تعداد زیادی از سربازان آمریکایی کشته می‌شوند، هیچ اعتراض و خشمی از سوی خانواده‌های این سربازان دیده نمی‌شود. به همین خاطر هم بی‌خانواده بودن این سربازان تنها دلیلی است که آن‌ها می‌توانند پیدا کنند.

یخچالهای بزرگ برای پنهان کردن سربازان کشته شده آمریکا

دکتر میرکی توضیح می‌دهد: قبل از آنکه به افغانستان بروم، منابع مختلفی ادعا کردند که آمریکایی‌هایی که در افغانستان کشته شده‌اند در یخچال‌های کشتی‌های آمریکایی موجود در دریای عربی و پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه نگهداری می‌شوند. وقتی هم که به افغانستان سفر کردم، بسیاری از مسئولین وزارت دفاع این کشور موارد مشابهی را در مورد نگهداری آمریکایی‌ها کشته شده در یخچال‌های کشتی‌های آمریکایی به من گفتند.

همچنین یکی از مترجمانی که برای نیروهای آمریکایی کار می‌کرد به من گفت که کانتینرهای دارای یخچالی را دیده است که پر از سربازان مرده آمریکایی بوده‌اند.

میراکی می‌افزاید: موارد بیان شده شاید دیدی اجمالی در مورد میزان مرگ و میر بالای آمریکایی‌ها و دروغ‌هایی که آن‌ها در مورد تلفاتشان می‌گویند، به دست بدهد.

سرباز آمریکایی

آمار کشته شدگان آمریکایی در افغانستان واقعی نیست

بر اساس این گزارش، در 12 ژوئن 2005، یک مبارز مقاومت افغانستان با یک خودرو مملو از مواد منفجره وارد کاروان نظامیان آمریکایی حاضر در قندهار شد و تلفات بسیار زیادی از این نظامیان گرفت. در ابتدا رسانه‌ها گزارش دادند که پنج سرباز آمریکایی کشته شده‌اند اما کمی بعد آمارها تغییر کرد و گفته شد که فقط چهار نفر زخمی شدند. اما حقیقت کاملا متفاوت بود و "حاجی حبیب " آمار دیگری از تلفات آمریکایی‌ها به ما داد.

وی گفت: یک بمب‌گذار انتحاری با خودروی خود وارد کاروان آمریکایی‌ها شد. با توجه به صدای شدیدی که شنیده شد، خودروی او می‌بایست پر از مواد منفجره قوی می‌بود. بعد از آنکه غبار و دود فرو نشست، من تعداد اجساد سوخته شده را شمردم که 39 نفر بود. کمی بعد تیم پاک‌سازی آمریکایی‌ها با چند جرثقیل آمد و خودروهای زرهی نابود شده و اجساد کشته‌شدگان را پیش از آنکه کسی بتواند عکس‌برداری کند، از محل حادثه برد.

75 کشته، انهدام سه تانک و سه خودروی زرهی تلفات آمریکایی‌ها در یک عملیات

نویسنده گزارش ادامه می‌دهد: در حادثه دیگری که حدودا در 22 می 2005 رخ داد، نیروهای آمریکایی 22 سرباز خود را به همراه سه تانک و سه خودروی زرهی در ولایت "هلمند " واقع در جنوب غربی افغانستان از دست دادند. حادثه زمانی رخ داد که یک واحد ارتش آمریکا به هلمند رفته و یکی از فرماندهان سابق مجاهدین را دستگیر کرده بود. بعد از این واقعه یک مترجم که خود شاهد ماجرا بود و تعداد اجساد کشته شدگان را در فرودگاه قندهار و بعد از انتقال آن‌ها از هلمند شمرده بود گفت: آمریکایی‌ها به هلمند رفتند و یک فرمانده سابق مجاهدین را دستگیر کردند. وقتی که آن‌ها این فرمانده را دستگیر کردند، هم‌محلی‌های او و جنگجویان مجاهدین راه نیروهای آمریکایی را سد کردند. آمریکایی‌ها نیز به افرادی که در مقابل‌شان قرار داشتند شلیک کرده و شش نفر را کشتند. در نتیجه باقی مبارزان موضع‌گیری کردند و با "آرپی‌جی7 "، نارنجک‌انداز و مسلسل‌های سنگین به سمت آمریکایی‌ها شلیک کردند. در این نبرد، فرمانده دستگیر شده نیز شهید شد اما 75 سرباز آمریکایی هم کشته شدند و سه تانک و سه خودروی زرهی آن‌ها هم از بین رفت.

این شاهد عینی ماجرا که "عبدالعلی " نام داشت ادامه داد: وقتی که نیروهای کمکی آمریکایی رسیدند، همه جنگجویان مجاهدین رفته بودند و به اندازه کافی دور شده بودند. با این حال بالگردهای آمریکایی مناطق مسکونی را بمباران کردند.

بنابراین آمریکا به افغانستان حمله کرد و ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور را کشت و آن را به اورانیوم آلوده کرد و تمامی این کارها نیز به خاطر یک ظن و تردید بود؟

آمریکا 29 کشته در یک عملیات را 4 کشته عنوان کرد

میرکی به نمونه دیگری از تلفات سنگین آمریکایی‌ها نیز اشاره می‌کند که در پایان فوریه 2006،‌ یک کاروان آمریکایی در استان "اوروزگان" در کمین مبارزین افغان قرار گرفتند و 29 سرباز کشته شدند. این در حالی بود که مقامات آمریکایی بطور رسمی تنها به کشته شدن چهار سرباز اعتراف کردند.

این فعال حقوق بشر تاکید می‌کند که این موارد بیان شده، تنها تعداد کمی از تلفات بسیار زیاد گزارش داده نشده‌ سربازان آمریکایی حاضر در افغانستان هستند.

 کشتن و آلوده کردن دهها هزار نفر بخاطر یک ظن

نویسنده این گزارش در بخش پایانی آن می‌نویسد: برای آن‌ دسته از آمریکایی‌هایی که می‌گویند ما از سوی بن‌لادن مورد حمله قرار گرفتیم و طالبان هم از تحویل دادن او خودداری کرد، باید به بخشی از اطلاعاتی اشاره کنم که توسط دیک چنی معاون وقت رئیس‌جمهوری آمریکا و در یکی از برنامه‌های تلویزیونی افشا شد.

مجری برنامه از چنی پرسید: می‌خواهم مطمئن شوم، زیرا شنیده‌ام که شما این مطلب را گفته‌اید و من هم از رئیس‌جمهور چنین مطلبی را شنیدم. اما می‌خواهم شما به مخاطبین ما بگوئید که کاخ سفید هیچ‌گاه نگفت که صدام مستقیما در حوادث 11 سپتامبر دست نداشت، درست است؟

سرباز

چنی پاسخ داد: درست است. ما گزارشی از یک سرویس اطلاعاتی داشتیم که "محمد عطا" هواپیما ربای 11 سپتامبر با مقامات اطلاعات عراق در "پراگ " چک اسلواکی دیدار کرده بود. اما این گزارش چندان مطمئن نبود و هم‌اکنون و در این مرحله دیگر مشخص است که چنین دیداری اتفاق نیفتاده است. بنابراین ما هیچ‌گاه چنین موردی را بیان نکردیم و حتی نگفتیم که اسامه بن‌لادن هم مستقیما در حوادث 11 سپتامبر دست داشته است. زیرا چنین مدرکی هیچ‌گاه بدست نیامد. اما به هر حال بین طرح موضوع و طرح پرسش تفاوت وجود دارد و ما این پرسش را مطرح کردیم که آیا هیچ‌گونه رابطه‌ای بین دولت و سرویس‌های اطلاعاتی عراق با القاعده بوده است یا خیر؛

میرکی توضیح می‌دهد: بنابراین آمریکا به افغانستان حمله کرد و ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور را کشت و آن را به اورانیوم آلوده کرد و تمامی این کارها نیز به خاطر یک ظن و تردید بود؟

واضح است که حقیقت هم همین بوده است و دلیل آن هم که آمریکایی‌ها هیچ وقت نتوانستند حتی ذره‌ای مدرک در مورد مشارکت بن‌لادن در حملات 11 سپتامبر بدست بیاورند هم همین بوده است.

منبع: فارس

تنظیم:سعید آقازاده