تبیان، دستیار زندگی
.خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی کشوری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی کشوری: ویتنام، کامرون، ارمنستان

بخش ارتباطات- بر اساس گزارش مکافی، دامنه com. از نظر داشتن کدی که می‌تواند کلمات عبور را به سرقت ببرد یا از آسیب‌پذیری‌های مرورگر برای انتشار بدافزار استفاده کند، پرخطرترین دامنه اینترنتی است.   

اینترنت

بر اساس گزارش مکافی، دامنه com. از نظر داشتن کدی که می‌تواند کلمات عبور را به سرقت ببرد یا از آسیب‌پذیری‌های مرورگر برای انتشار بدافزار استفاده کند، پرخطرترین دامنه اینترنتی است.

طبق بررسی‌های این شرکت امنیتی از 27 میلیون وب سایت، 31.3 درصد از وب سایت‌های com. برای انتشار بدافزار و کد حمله پرخطر، ارزیابی شدند که این مساله com. را خطرناک‌ترین دامنه عمومی ساخته و آن را به رتبه نخست رسانده که سال گذشته در اختیار دامنه کشوری cm. کامرون بود.

علاوه بر com.، پنج دامنه عمومی خطرناک شامل info. با سهم 30.7 درصد، وب سایت‌های دامنه vn. ویتنام با 29.4 درصد، دامنه cm. کامرون با 22.2 درصد و دامنه am. ارمنستان با 12.1 درصد هستند.

در مقابل دامنه‌هایی شامل travel. و edu. و jp. برای ژاپن، cat. برای کاتالان و gg. برای گوئرسی همگی با داشتن یک درصد یا کم‌تر از وب سایت‌های خطرناک، کم‌خطرترین دامنه‌ها هستند. در مجموع گزارش مکافی نشان می‌دهد که 6.2 درصد بیش از 27 میلیون وب سایت مورد بررسی، یک خطر امنیتی دارند که بیش‌تر از 5.8 درصد در سال گذشته است.

بنا بر تاکید مکافی، عوامل متعددی در انتخاب یک دامنه عمومی از سوی خلافکاران نقش دارد که شامل پایین‌ترین قیمت، روند ثبت نابه‌سامان و راحتی ثبت نام این دامنه‌هاست زیرا کلاهبرداران، ثبت‌کنندگانی را ترجیح می‌دهند که به آن‌ها اجازه می‌دهند به صورت عمده دامنه ثبت کنند.

منبع: مدیانیوز

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور