تبیان، دستیار زندگی
هفته سیزدهم لیگ برتر روز جمعه با برگزاری هفت دیدار آغاز خواهد شد .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال قطار را متوقف می‌کند؟

دیدار راه آهن - استقلال

هفته سیزدهم لیگ برتر روز جمعه با برگزاری هفت دیدار آغاز خواهد شد.

گرمای بازی‌های دیدنی و مهیج هفته دوازدهم لیگ كه با تغییراتی نسبی در صدر جدول و همچنین پایین جدول رده‌بندی همراه بود، به هفته سیزدهم كشیده شده است.

در مهمترین دیدارهای جمعه تیم‌های مدعی سپاهان و استقلال به مصاف حریفان خود می‌روند.

در ورزشگاه اكباتان تهران و از ساعت 15 و 30 دقیقه نفت تهران میزبان سایپای البرز خواهد بود. شاگردان فركی كه در هفته پیش داربی نفتی‌ها را واگذار كردند چند پله در جدول سقوط كردند و اكنون در مكان پانزدهم قرار دارند. هر چند كه امتیازات تیم‌ها در این نقطه از لیگ هنوز به هم نزدیك است. در آن سوی میدان سایپا كه برای دومین هفته متوالی پنج گل به ثمر رسانده بود نتوانست از گل‌هایش دفاع كند و در دقایق پایانی بازی مقابل فولاد سه گل خورد تا پیروزی 5 بر 2 را با تساوی 5 بر 5 عوض كند.

در همدان تیم فوتبال پاس كه دو شكست متوالی را تجربه كرده است میزبان ملوان انزلی خواهد بود. ضمن این كه انزلی‌چی‌ها نیز از دو بازی گذشته خود تنها یك امتیاز كسب كردند.

در بازی دیگری كه در همین ساعت در قزوین برگزار می‌شود پیكان برای دومین بار تحت هدایت حمید علیدوستی به میدان می‌رود و این بار نفت آبادان حریف آنها خواهد بود. پیكانی‌ها كه ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند چندین هفته است كه مكان آخر جدول را اشغال كرده‌اند. باید دید آیا علیدوستی موفق می‌شود پیكانی‌ها را از قعر جدول بالا بكشد. هر چند كه حریف آنها نیز تیم دست و پابسته‌ای نیست و آبادانی‌ها نشان دادند با وجود این كه تازه به لیگ برتر راه یافته‌اند، با قرارگرفتن در رتبه پنجم خود را در جمع مدعیان قهرمانی قرار داده‌اند.

سپاهان تراکتورسازی

در آخرین بازی كه از ساعت 15 و 30 دقیقه جمعه برگزار می‌شود، شاگردان امیر قلعه نویی میزبان تراكتورسازی تبریز هستند. هر دو تیم دیدارهای حساس خود در هفته گذشته را با تساوی یك بر یك پشت سر گذاشتند و مطمئنا دوست ندارند كه این بازی مهم را نیز بدون امتیاز ترك كنند.

در عین حال امیر قلعه نویی كه مجددا روند خوب خود را با تیم‌هایش در لیگ آغاز كرده است نمی‌خواهد پس از متوقف شدن در اصفهان برابر مس سه امتیاز بازی تراكتور را نیز از دست دهد تا بتواند همچنان در كورس قهرمانی باقی بماند.

در كرمان و از ساعت 16 و 15 دقیقه مس میزبان صبای قم است. قمی‌ها پنجمین تیم لیگ برتری هستند كه مربی خود را بركنار كرده ‌اند این بار با هدایت سهراب بختیاری زاده به مصاف حریف خود خواهند رفت. هر چند كه مشخص نشد چرا محمود یاوری علی‌رغم عملكرد خوبش در صبا از این تیم كنار گذاشته شد. شاید مدیران صبا با دیدن موفقیت‌های مربیانی چون مهدی تارتار سعی كردند با دادن فرصت به بختیاری زاده بازی‌های متفاوتی از تیم‌شان شاهد باشند. اما شاگردان مرفاوی كه در هفته گذشته یك امتیاز ارزشمند از اصفهان به دست آورده‌اند چشم به سه امتیاز این بازی دوخته‌اند تا از رتبه ششم پایین تر نیایند.

اما در یك بازی حساس و از ساعت 17 و 45 دقیقه استقلال تهران در ورزشگاه آزادی میزبان راه‌آهن است. در بازی‌های گذشته آبی پوشان حرف و حدیث‌هایی در رابطه با عملكرد كمك داوران بازی‌ها به وجود آمد و این باعث شد كه شائبه حمایت داوران از استقلال قوت بگیرد. شاگردان مظلومی در این بازی كار آسانی را پیش رو ندارند چرا كه حریفشان از پنج بازی گذشته خود 13 امتیاز كسب كرده و یك ركورد را با مربی‌اش مهدی تارتار به جا گذاشته است.

در آخرین دیدار روز جمعه نیز یك داربی كاملا جنوبی میان فولاد خوزستان و شاهین بوشهر در اهواز انجام خواهد شد. در این بازی كه از ساعت 18 آغاز می‌شود هر دو تیم به دنبال پاره كردن روند نبردن‌های خود هستند. چرا كه چند هفته‌ای است كه هر دو تیم موفق نشدند بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر بگذارند.

به گزارش ایسنا، دو بازی پایانی این هفته را روز شنبه شهرداری تبریز با ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس با استیل آذین برگزار خواهند كرد.

صبای قم - مس کرمان

برنامه کامل هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر که تحت عنوان گرامیداشت شهادت شهدای دانش آموز و تعظیم یاد خاطره شهید محمد حسین فهمیده برگزار می شود، به این شرح است:

جمعه - 7/8/1389

* نفت تهران - سایپا البرز، ساعت 15:30، ورزشگاه اکباتان تهران

* پاس همدان - ملوان بندرانزلی، ساعت 15:30، ورزشگاه قدس همدان

* پیکان قزوین - صنعت نفت آبادان، ساعت 15:30، ورزشگاه شهید رجایی قزوین

* سپاهان اصفهان - تراکتورسازی تبریز، ساعت 15:30، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

* مس کرمان - صبای قم، ساعت 16:15، ورزشگاه شهید باهنر کرمان

* استقلال تهران - راه آهن شهرری، ساعت 17:45، ورزشگاه آزادی تهران

* فولاد خوزستان - شاهین بوشهر، ساعت 18، ورزشگاه تختی اهواز

شنبه - 8/8/1389

* شهرداری تبریز - ذوب آهن اصفهان، ساعت 15:45، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

* استیل آذین تهران - پرسپولیس تهران، ساعت 17:45، ورزشگاه آزادی تهران

گروه ورزشی تبیان