تبیان، دستیار زندگی
بازخوردهای سریال «آسمان همیشه ابری نیست» بین جوانان و خانواده‌ها را مثبت ارزیابی كرد و گفت: استقبال خوبی از این سریال به عمل آمد؛ بازخوردهایی كه من از مردم گرفتم و نظرخواهی‌های صدا و سیما نشان می‌دهد «آسمان همیشه ابری نیست» از سوی مردم استقبال شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آسمان همیشه ابری نیست

آسمان همیشه ابری نیست

با محدودیت‌های پخش موافقم

نوع قصه و صدای محسن یگانه مخاطبان زیادی را جذب كرد

تهیه‌كننده سریال «آسمان همیشه ابری نیست» با اشاره به اینكه این سریال برای جوانان ساخته شده و معضلات آنها در خانواده را مطرح می‌كند، گفت: علی‌رغم تاكید رییس سازمان صدا و سیما به پرداختن به موضوعات جوانان، كمتر پیش می‌آید كه سریالی برای این گروه سنی ساخته شود.

امیر پوررحمانی گفت : ، بازخوردهای سریال «آسمان همیشه ابری نیست» بین جوانان و خانواده‌ها را مثبت ارزیابی كرد و گفت: استقبال خوبی از این سریال به عمل آمد؛ بازخوردهایی كه من از مردم گرفتم و نظرخواهی‌های صدا و سیما نشان می‌دهد «آسمان همیشه ابری نیست» از سوی مردم استقبال شده است.

آسمان همیشه ابری نیست
آسمان همیشه ابری نیست

وی ادامه داد: نوع قصه و خوانندگی محسن یگانه در این سریال موجب شد مخاطبان زیادی جذب شوند. ما در این سریال به معضلات دختران در خانواده‌ها پرداختیم و درباره‌ی تقابل شخصیت جوان و خانواده پرداختی ملودرام داشتیم.

تهیه‌كننده «آسمان همیشه ابری نیست» یكی از عوامل موفقیت این سریال را پرداخت غیرمستقیم دانست و گفت: ما نكات اخلاقی را به صورت غیرمستقیم آموزش می‌دهیم؛ این برنامه شعاری نیست و به همین دلیل از سوی مخاطبان مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: موضوعاتی مانند مشورت و طرز برخورد با جوانان را با دقت، مقایسه‌یی و غیرمستقیم مطرح كردیم تا خانواده نقطه امنی باشد كه جوان بتواند حرفش را بزند.

بازخوردهای سریال «آسمان همیشه ابری نیست» بین جوانان و خانواده‌ها را مثبت ارزیابی كرد و گفت: استقبال خوبی از این سریال به عمل آمد؛ بازخوردهایی كه من از مردم گرفتم و نظرخواهی‌های صدا و سیما نشان می‌دهد «آسمان همیشه ابری نیست» از سوی مردم استقبال شده است.

امیر پوررحمانی تاكید كرد: ما از طریق سریال به خانواده‌ها و جوانان آموزش می‌دهیم؛ بنابراین باید خیلی در واژه‌ها و الفاظی كه به كار می‌بریم دقت كنیم. به همین دلیل محدودیت‌هایی در پخش وجود دارد كه من هم با آن موافق هستم.

این تهیه‌كننده تلویزیون به ذكر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: همه چیز را نمی‌توان پخش كرد؛ به عنوان مثال پرخاشگری یك جوان به پدرش را نمی‌توان به طور كامل پخش كرد. پرداخت زیاد به این موضوع تاثیر معكوس خواهد داشت. به همین دلیل اینگونه مسائل را باید با ایما و اشاره پخش كرد. خوشبختانه بیننده باهوش است و متوجه این اشارات می‌شود.

وی به تحقیقات انجام شده به منظور نگارش و تهیه‌ی این سریال اشاره و خاطرنشان كرد: خود من از سال 58 دبیر آموزش و پرورش بودم و در طول این مدت با دنیای جوانی آشنا شدم. پیش از تولید سریال نیز با مدیران دبیرستان‌ها و روان‌شناسان جلساتی برگزار كردیم. از این نظر تحقیقات كاملی داشتیم كه به پیشبرد كار كمك كرد.

آسمان همیشه ابری نیست

پوررحمانی تاكید كرد: حاصل این تحقیقات خوب، یك نوشته خوب بود كه به آن چه می‌خواستیم خیلی نزدیك بود.

تهیه‌كننده «آسمان همیشه ابری نیست» با اشاره به این كه مراحل فنی این سریال به طور كامل به پایان رسیده است، ‌گفت: 10 قسمت از سریال را به شبكه تحویل داده‌ایم.

به گزارش ایسنا، سریال «آسمان همیشه ابری نیست» تلاش می‌كند با رویكردی اجتماعی، زندگی پنج خانواده مختلف را از نظر رفتاری و اخلاقی روایت كند كه در طول داستان، تبعات رفتار هر كدام از آنها در قالب داستانی اجتماعی و درام به تصویر كشیده می‌شود. در این سریال تلویزیونی بازیگرانی چون بهنوش بختیاری، سپند امیرسلیمانی، شمسی فضل‌اللهی، آتنه فقیه‌نصیری، ناصر ممدوح، سام درخشانی، مهران رجبی، فلور نظری و كاوه خداشناس، شیوا خنیاگر، جعفر دهقان، مختار سائقی، لیلا بلوكات و زویا امامی ایفای نقش می‌كنند. نویسندگی فیلمنامه این اثر به عهده احمد خداكریم است و امیر پوررحمانی هم تهیه‌كننده آن بوده‌است.

ایسنا

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی