تبیان، دستیار زندگی
دیدار کارگردان سلیمان با رهبر معظم انقلاب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار کارگردان سلیمان با رهبر معظم انقلاب

خامنه ای

فیلم سینمایی ملک سلیمان همان­طور که انتظار می­رفت با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

زمانی که وزیر فرهنگ و ارشاد دولت نهم با دیدن"ملک سلیمان" گفت که باید بر دست کارگردان این فیلم سینمایی بوسه زد انتظار می­رفت که این فیلم سینمایی با استقبال مخاطبانی که مدت هاست می­خواهند خانواده خود را به سینما ببرند مواجه می­شود.

گرچه ملک سلیمان به دلیل عدم تبلیغات مناسب و همچنین نپرداختن رسانه­ها به این فیلم فاخر درابتدای اکران گیشه را به سن پطرزبورگ واگذار کرد اما طبق آخرین آمار در سومین هفته اکران توانست صدر جدول فروش فیلم­های سینمایی قرار گیرد که این نشان از ذائقه پسند بودن ملک سلیمان در میان مخاطبان سینما دارد.

مقام معظم رهبری در این دیدار ضمن تجلیل از ساخت این فیلم تاریخی، کارگردان آن را مورد تفقد قرار می دهند و برخی نکات فنی را درباره ساخت این فیلم به شهریار بحرانی متذکر می شوند

این اثر تاریخی که با کمترین حاشیه وارد سینماهای کشور شد مطابق شنیده های خبرنگار ما اکنون از سوی عالی­ترین مقام کشور نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

براساس این گزارش مقام معظم رهبری پس از رویت فیلم سینمایی"ملک سلیمان" کارگردان این فیلم را به حضور می طلبند.

مقام معظم رهبری در این دیدار ضمن تجلیل از ساخت این فیلم تاریخی، کارگردان آن را مورد تفقد قرار می دهند و برخی نکات فنی را درباره ساخت این فیلم به شهریار بحرانی متذکر می شوند.

همچنین رهبرمعظم انقلاب در این دیدار از چرایی توقف ساخت سریال امام حسین(ع) از بحرانی سوال می کنند.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر این دیدار خبرنگار ما با شهریار بحرانی گفتگو کرد که وی ضمن تایید اصل این خبر از بیان جزئیات این دیدار امتناع ورزید و گفت: بنده معتقدم نباید برای مشروعیت بخشی به خود و آثارمان از حضرت آقا مایه بگذاریم.

وی با بیان اینکه من معتقدم شخصیت­ مقام معظم رهبری بسیار بزرگتر از آن است که بخواهیم برای تایید خودمان از تعاریف ایشان استفاده کنیم، اظهار داشت: شخصا با توجه به ارادتی که نسبت به ایشان دارم به هیچ عنوان اجازه چنین کاری را به خودم نخواهم داد.

بحرانی در عین حال تایید کرد که پس از این دیدار برای ساخت زندگی امام حسین(ع) مصمم شده است و گفت: بعد از ساخت ملک سلیمان 2 و 3 به ساخت سریال امام حسین(ع) خواهم پرداخت .

وی همچنین به فروش خوب ملک سلیمان در گیشه اشاره کرد و گفت: مردم تازه اطلاع پبدا کرده­اند که این فیلم روی پرده است بنابراین شاهد رشد فروش در روزهای اخیر بوده­ایم.


گزوه سینما - تلویزیون تبیان