تبیان، دستیار زندگی
شبکه المنار که مردمی و وابسته به حزب الله لبنان است ، در آمریکا ممنوع است و شهروندان آمریکایی به هیچ وجه نمی توانند از این شبکه استفاده کنند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

15سال حبس برای دریافت شبکه المنار!

بخش ارتباطات- یك عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت : بر اساس قوانین آمریکا هر فردی در این کشور تصاویر شبکه " المنار " را دریافت کند ، به 15 سال حبس محکوم می شود .

به گزارش«شیعه نیوز» به نقل از مشرق ، مرندی افزود : دریافت شبکه المنار که مردمی و وابسته به حزب الله لبنان است ، در آمریکا ممنوع است و شهروندان آمریکایی به هیچ وجه نمی توانند از این شبکه استفاده کنند .

این در حالی است که شبکه المنار مخاطبان بسیار زیادی در منطقه و کشورهای اسلامی دارد .

شبکه المنار

شبکه خبر گزارش داد: این عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران ، فرانسه ، آلمان ، ‌کانادا ، دانمارک و هلند را از کشورهایی برشمرد که با پیروی از آمریکا ، پخش شبکه المنار را که فقط به زبان عربی است ، در کشور خود ممنوع کرده اند .

وی تصریح کرد: این معیارهای دوگانه در حالی است که همه این کشورها و در صدر آن آمریکا ، بر آزادی بیان و دفاع از حقوق شهروندی و کسب اطلاعات تاکید می کنند .

مرندی گفت: این معیارها برای مردم جهان پذیرفتنی نیست ، چرا که جرم " شبکه المنار " فقط دفاع از مقاومت اسلامی مردم لبنان ، منطقه و جنبش های آزادی بخشی است که از حقوق خود دفاع می کنند و بر اساس قوانین سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده اند.

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور