تبیان، دستیار زندگی
جایزه20 هزار دلاری برای تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب پیروزی 2 برصفر مقابل تیم ملی توگو بعنوان سوم رقابتهای چهارجانبه تهران دست یافت. دیدار رده بندی تورنمنت چهارجانبه تهران ازساعت 15 دیروز در ورزشگاه آزادی تهرا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیروزی تیم ملی ایران مقابل توگو وحاشیه این دیدار

جایزه20 هزار دلاری برای تیم ملی ایران


تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب پیروزی 2 برصفر مقابل تیم ملی توگو بعنوان سوم رقابتهای چهارجانبه تهران دست یافت.

دیدار رده بندی تورنمنت چهارجانبه تهران ازساعت 15 دیروز در ورزشگاه آزادی تهران آغازشد که طی آن تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد با دوگل علی دایی در دقیقه 11 و وحید هاشمیان دردقیقه 59 که هردو ازروی نقطه پنالتی به ثمر رساندند برتیم ملی فوتبال توگوغلبه کند وعنوان سومی این دوره از مسابقات رابه خود اختصاص دهد.

تیم ملی کشورمان که نیمه اول را با همان ترکیب شناخته شده خود آغازکرده بود، درنیمه دوم محمد نصرتی را به جای رحمان رضایی و محرم نویدکیا را به جای علی کریمی به میدان فرستاد. ضمن اینکه در ادامه این بازی و از دقیقه 67 به بعد برهانی به جای علی دایی، سید محمدعلوی به جای نکونام، امیر آبادی به جای زارع وتیموریان به جای نصرتی وارد میدان شدند.

تیم کشورمان درنیمه دوم این بازی فرصتهای خوبی برای گلزنی داشت، اما نتوانست از این موقعیتها استفاده کند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ با این پیروزی وکسب عنوان سوم تورنمنت چهارجانبه به جایزه 20 هزاردلاری این عنوان دست یافتند.

حاشیه‌ بازى‌ ایران‌ و توگو

تیم‌ ملى‌ فوتبال‌ کشورمان‌ دیروز براى‌ کسب‌ عنوان‌ سومى‌ تورنمنت‌ تهران‌ در ساعت‌ 15 به‌ مصاف‌ تیم‌ ملى‌ توگو رفت‌ که‌ این‌ دیدار با حاشیه‌هاى‌ مختلفى‌ همراه‌ بود که‌ در زیر مى‌خوانید:

نمایندگان‌ فدراسیون‌

محمدرضا پهلوان‌ دبیر فدراسیون‌ فوتبال‌ و سیدرضا غیاثى‌ رئیس‌ کمیته‌ داوران‌ فدراسیون‌ فوتبال‌ نمایندگان‌ فدراسیون‌ بودند که‌ این‌ دیدار را از نزدیک‌ و از جایگاه‌ ویژه‌ تماشا کردند.

تماشاگران‌ اندک‌

پس‌ از باخت‌ تیم‌ ملى‌ به‌ مقدونیه‌ و همچنین‌ برگزارى‌ این‌ دیدار در روز یکشنبه‌ تنها حدود 2000 نفر تماشاگر به‌ ورزشگاه‌ آمده‌ بودند و این‌ موضوع‌ با حضور بازیکنان‌ اسمى‌ نظیر دایی، مهدوى‌کیا، کریمى‌ و زندى‌ در ترکیب‌ تیم‌ ملى‌ کمى‌ عجیب‌ به‌ نظر مى‌رسید.

تشویق‌ پروین‌

على‌ پروین‌ در قبل‌ و ابتداى‌ بازى‌ از سوى‌ تماشاگران‌ حاضر در ورزشگاه‌ حسابى‌ تشویق‌ شد که‌ نشان‌ مى‌داد پرسپولیسى‌هاى‌ بیشترى‌ براى‌ تشویق‌ تیم‌ ملى‌ به‌ ورزشگاه‌ آزادى‌ آمده‌ بودند.

مدیر فردریش‌ هافن‌

مدیر کمپ‌ فردریش‌ هافن‌ همان‌ جایى‌ که‌ تیم‌ ملى‌ کشورمان‌ قرار است‌ اردوى‌ خود را در جام‌ جهانى‌ آلمان‌ برپا کند نیز از حاضران‌ در ورزشگاه‌ آزادى‌ بود و بازى‌ تیم‌ ایران‌ را از جایگاه‌ ویژه‌ تماشا کرد.

داور دلاور

عبدالرحمان‌ دلاور داور بازى‌ مثل‌ اینکه‌ خیلى‌ به‌ ایران‌ موطن‌ اصلى‌ خود تعصب‌ دارد. او در ابتداى‌ بازى‌ یک‌ پنالتى‌ براى‌ ایران‌ گرفت‌ که‌ اعتراض‌ توگویى‌ها را به‌ همراه‌ داشت. ولى‌ وقتى‌ پنالتى‌ را قبول‌ نکرد این‌ بار اعتراض‌ بازیکنان‌ ایران‌ را شنید. او پنالتى‌ دوم‌ را هم‌ قبول‌ نکرد تا باعث‌ خوشحالى‌ توگو شود و بعد در نهایت‌ پنالتى‌ سوم‌ را على‌دایى‌ به‌ گل‌ تبدیل‌ کرد. دلاور داور بحرینی، ایرانى‌الاصل‌ است.

هاشمیان‌ و اجازه‌ از دایى‌

خطاى‌ هند بازیکن‌ توگویى‌ باعث‌ گرفتن‌ پنالتى‌ دوم‌ براى‌ ایران‌ از سوى‌ دلاور داور مسابقه‌ شد. نکته‌ جالب‌ این‌ بود که‌ وحید هاشمیان‌ در حضور دایى‌ و با کسب‌ اجازه‌ از او ضربه‌ پنالتى‌ را زد و آن‌ را تبدیل‌ به‌ گل‌ کرد! و در واقع‌ على‌دایى‌ را روسفید کرد. این‌ تورنمنت‌ هرچه‌ که‌ نداشت‌ لااقل‌ براى‌ مهاجم‌ تیم‌ هانوفر 96 خوب‌ بود تا پایش‌ به‌ گلزنى‌ باز شود و امیدواریم‌ در آینده‌ نیز شاهد گلزنى‌هاى‌ بیشتر او باشیم.