تبیان، دستیار زندگی
شورای شهر «ناپل» در ایتالیا اعلام کرد که از این پس تمامی زنان باید از پوشیدن «دامن‌های کوتاه» خودداری کنند و در غیر این صورت 500 یورو جریمه می‌شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شلوار تنگ در ایتالیا ممنوع شد

شورای شهر «ناپل» در ایتالیا اعلام کرد که از این پس تمامی زنان باید از پوشیدن «دامن‌های کوتاه» خودداری کنند و در غیر این صورت 500 یورو جریمه می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: اجرای این روند در راستای تصویب فهرست 41 موضوعی قانونی «شهروند خوب برای ایتالیا» صورت گرفته است بر همین اساس از این پس چه زنان و چه مردان نباید شلوارهای جین کوتاه و چسبان به تن کنند.

«لوییجی بوبیو» ـ شهردار منطقه‌ای در نزدیکی ناپل ایتالیا ـ معتقد است: اجرای این قوانین به ویژه‌ در مناطق حومه شهرهای بزرگ به چهره منطقه وضعیت ویژه‌ای می‌دهد و باعث می‌شود تا بهتر بتوان برای آینده منطقه برنامه‌ریزی‌ کرد.

وی ادامه داد: در راستای این قانون اجرای بازی فوتبال در پارک‌ها، باغ‌ها و دشنام دادن در مراکز عمومی منع شده و در صورت تخطی از این قوانین جدید، فرد خاطی به شدت مجازات می‌شود، چرا که مسایل شهروندی را زیر پا گذاشته که جریمه نقدی بین 25 تا 500 یورو تعیین شده است.

ایتالیا
اجرای این روند در راستای تصویب فهرست 41 موضوعی قانونی «شهروند خوب برای ایتالیا» صورت گرفته است بر همین اساس از این پس چه زنان و چه مردان نباید شلوارهای جین کوتاه و چسبان به تن کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تلگراف، «دون پائولو سسر» ـ یک کشیش محلی در ناپل ـ نیز تصریح کرد: اجرای این قوانین به ویژه‌ منع پوشیدن دامن‌های کوتاه و شلوارهای جین چسبان از وقوع جرایم جنسی جلوگیری می‌کند، لذا من کاملا با این قانون موافقم.

وی خاطر نشان کرد: از دو سال گذشته تاکنون که دولت «سیلویو برلسکونی» قوانینی را برای مقابله با جرم و رفتارهای غیراجتماعی و ناهنجار وضع کرده، وضعیت کشور بهتر از قبل شده است.

منبع "خبرانلاین

تنظیم برای تبیان:هنگامه سهرابی