• تعداد بازديد :
  • جمعه 1381/11/11
  • تاريخ :

نمایشگاه نقاشی بانوان ایرانی در هلند

نخستین کنگره سراسری شعر غدیر

نمایش « یوسف و زلیخا » بهترین نمایش روز هفتم جشنواره تئاتر فجر

نمایشگاه نقاشی بانوان ایرانی در هلند

آمستردام – نمایشگاه نقاشی بانوان هنرمند ایرانی با عنوان "  نقاشی معاصر و گفتگوی تمدن ها " در گالری نقاشی دایره هنر شهر لاهه هلند گشایش یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این نمایشگاه 70 تابلو رنگ روغن ، آب رنگ و مینیاتور در معرض دید هنردوستان هلندی قرار گرفته است.

در مراسم گشایش این نمایشگاه مدیر گالری نقاشی دایره هنر لاهه، برپائی نمایشگاه آثار هنرمندان زن ایرانی را تجربه ای ارزنده برای معرفی نقاشی معاصر ایران به نقاشان و هنردوستان هلندی عنوان کرد.

 نخستین کنگره سراسری شعر غدیر

تهران – نخستین کنگره سراسری شعر غدیر در آغاز هفته ولایت ، بیست و هفتم بهمن برگزار می شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، آقای سجادی دبیر کنگره سراسری شعر غدیر گفت: در این کنگره از میان آثار ارسالی ، 20 اثر برگزیده خواهد شد و از صاحبان اثر برای شرکت در کنگره دعوت به عمل می آید.

وی هدف برگزاری این کنگره را جلب نظر شاعران جوان و برگزاری شب های شعر مستمر در آینده دانست که هر ماه با موضوع خاصی برگزار خواهد شد.

 نمایش « یوسف و زلیخا » بهترین نمایش روز هفتم جشنواره تئاتر فجر

در هفتمین روز از برگزاری بیست و یکمین جشنواره  بین المللی تئاتر فجر نمایش «یوسف و زلیخا» به کارگردانی پری صابری با 352 امتیاز از 400 امتیاز به عنوان نمایش برتر از نگاه تماشاگران شناخته شد . به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا، پس از این نمایش ، «مکبث» به کارگردانی سهیل پارسا با 315 امتیاز و نمایش «مضحکه شبیه قتل» به کارگردانی حسین کیانی با 304 امتیاز در مکان های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین نمایش « شیون» با 295 امتیاز، «کالیگولا شاعر خشونت» با 278 امتیاز، « رقص روی لیوان» با 264 امتیاز «افشین و بودلف هر دو مرده اند» به 139 امتیاز در مکان های بعدی ، از نظر جلب تماشاگر قرار دارند. اما تعداد تماشاگرانی که در این روز در تالار های مختلف تئاتر به منظور تماشای نمایش های جشنواره حضور پیدا کرده اند ، بیش از چهار هزار و ششصد تن بوده است.

در بخش خیابانی تماشاگران در نقاط مختلف شهر شاهد 21 تئاتر بودند و جمعاً بیش از بیست هزار و ششصد تن به تماشای نمایش های خیابانی پرداختند. این در حالی است که این تعداد نسبت به روز قبل چهار هزار تن افزایش پیدا کرده است.

UserName