سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مجیدی، عضو هیات داوران جشنواره فیلم «رویش» گفت: زمانی كه نگاه سطحی به مقوله دین در سطح مدیریت كلان می شود، وجود این نوع نگاه در آثار فیلمسازان چندان دور از انتظار نیست.  وی كه در نشست شبانه جشنواره كوتاه دینی «رویش» سخن می گ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجیدی: تقسیم بندی سینما به دینی و غیردینی كاردرستی نیست


مجید مجیدی، عضو هیات داوران جشنواره فیلم «رویش» گفت: زمانی كه نگاه سطحی به مقوله دین در سطح مدیریت كلان می شود، وجود این نوع نگاه در آثار فیلمسازان چندان دور از انتظار نیست.

 وی كه در نشست شبانه جشنواره كوتاه دینی «رویش» سخن می گفت، تصریح كرد: وجود این نوع نگاه در مدیریت باعث شده نگاه فیلمسازان نیز در همین راستا باشد كه یك نوع نگاه بخشنامه ای است در صورتی كه هنر نمی تواند بخشنامه ای باشد.

وی تأكید كرد: مخالف تقسیم بندی سینما به سینمای دینی و غیردینی هستم چرا كه هیچ چیز خارج از مسایل دینی در زندگی اتفاق نمی افتد.

وی گفت: یكی از دلایل برگزاری جشنواره فیلم كوتاه دینی، رسیدن به نگاهی تازه درمورد آثار دینی است. این نگاه تازه، نگاهی است كه به ظواهر دینی و مسایل معنوی پرداخته نشود.

مجید مجیدی اظهارداشت: علت عدم موفقیت سینمای دینی در ایران، نگاه كلیشه ای نسبت به آن است و این نگاه كلیشه ای سطحی نگر باعث دور شدن مخاطبان از سینما شده است.

وی با اشاره به این كه تكنیك و محتوا در سینما در هم تنیده شده و جدایی ناپذیرند، افزود: مضمون و محتوا در سینما در عرض هم پیش می روند و رشد می كنند.

مجیدی تأكید كرد: مضمون حتما باید قالب و زبان خود را پیدا كند اگر تكنیك و باور وجه معرفت شناسانه و قالب تاثیرگذار هم برای ارایه آن انتخاب نكرده ایم.

مطالب مرتبط

 گالری عکس فیلم «پدر» ساخته مجید مجیدی 

 مجیدی، مخملباف، پناهی در اسپانیا 

 گلایه از مجیدی 

  مجیدی کار گردانی از نسل آینده 

 مجید مجیدی: برای پوراحمد و داوودنژاد متاسفم‌ 

 مجید مجیدی: برای پوراحمد و داوودنژاد متاسفم‌ 

 بید مجنون و خیلی دور خیلی نزدیک در رقابت تنگاتنگ 

منبع : همشهری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین