تبیان، دستیار زندگی
در سطور زیر می‏توانید نکات جالب توجهی را در خصوص رسیدن به شادکامی قطعی در زندگی مرور کنید که بی‏شک می‏توانند در پیشرفت زندگی موثر باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در 9 قدمی شما

خنده

اکثر مردم در آستانه شاد بودن در زندگی قرار دارند اما نمی‏دانند که چگونه قطعاً به آن برسند. در سطور زیر می‏توانید نکات جالب توجهی را در خصوص رسیدن به شادکامی قطعی در زندگی مرور کنید که بی‏شک می‏توانند در پیشرفت زندگی موثر باشند.

1- تصمیم بگیرید که شخص موفقی باشید

همانطور که یکی از بزرگان گفته است بیشتر اوقات اکثر افراد می‏توانند بین استرس یا شادی یکی را انتخاب کنند. افراد می‏توانند انتخاب کنند که در رنج و عذاب زندگی کنند یا در راحتی و آسایش. پس آن گاه می‏توانید شادی را هم انتخاب کنند.

2- اخبار کمتری بخوانید و ببینید

حتماً شما هم از آن دسته افرادی هستید که به خواندن و دنبال کردن اخبار و حوادث هیجانی به نوعی عادت کرده‏اید. بی‏شک این کار سخت است و نمی‏توان از هیجاناتی مثل ورزش و حوادث آن  دور ماند اما شدنی است. قبول کنید که در اکثر اوقات نیازی نیست که تحت استرس باشید. اصولاً دنبال کردن خبرها از آنجا که ذاتاً هیجان‏انگیز است می‏تواند موجب افزایش استرس درونی شود.

اگر به پدر و مادر یا همسر خود عشق می‏ورزید و آنها را از اعماق وجود خود دوست دارید، آن را به زبان آورید.

3- تمرین کنید که از مردم ممنون باشید

هیچ‏کس نمی‏تواند به تنهایی زندگی کند و بدون حضور و تاثیر دیگران به آرزوهای خود برسد. پس چه خوب است که از افرادی که در پیشرفت و توسعه زندگی شخصی ما نقش دارند ممنون و سپاسگزار باشیم. مطمئن باشید این کار موجب افزایش سطح شخصیت شما در جامعه می‏شود و محبوبیت شما را زیاد می کند .

4- از زمان بهترین استفاده را کنید

زمان واقعاً یک طلای ناب است که هر کس از آن به درستی استفاده کند، ثروتمندترین انسان‏ها خواهد بود. از کوچک‏ترین زمان‏های به دست آمده در زندگی بیشترین بهره‏وری را داشته باشید. اگر در اتوبوس یا تاکسی برای مدت طولانی سفر می‏کنید، کتابچه کوچکی در دست گرفته و بر دانش و معلومات خود اضافه کنید.

5- وقت شناس باشید

هر کاری را در زمان و جای خودش انجام دهید. اگر چند شغل دارید بهتر است هر کدام را در جای خود یا زمان از پیش تعیین شده انجام دهید. هر گاه گرسنه شدید غذا بخورید و هر گاه نیاز به استراحت پیدا کردید، بخوابید. هیچ‏گاه در یک بازه زمانی کوچک انجام کارهای زیاد را پیش‏بینی نکنید. چون نه تنها نمی‏توانید آنها را انجام دهید بلکه برای خود و اطرافیانتان استرس ایجاد می‏کند.

حتی اگر عصبانی هستید نیز با خندیدن می‏توانید به طرز قابل توجهی بر خشم خود غلبه کند. سعی کنید هر روز چند لطیفه بخوانید و گوش دهید. حتی به خود نیز بخندید. در زمانی که با دوستانتان هستید نیز خنده و خندیدن را فراموش نکنید.

6- هر روز بخندید

بی‏شک باید خنده را دوای هر دردی دانست. حتی اگر عصبانی هستید نیز با خندیدن می‏توانید به طرز قابل توجهی بر خشم خود غلبه کند. سعی کنید هر روز چند لطیفه بخوانید و گوش دهید. حتی به خود نیز بخندید. در زمانی که با دوستانتان هستید نیز خنده و خندیدن را فراموش نکنید. بر این عقیده باشید که خنده دوای رایگان برای هر دردی است.پس زمینه را برای آن فراهم کنید.

7- احساسات خود را بروز دهید

اگر به پدر و مادر یا همسر خود عشق می‏ورزید و آنها را از اعماق وجود خود دوست دارید، آن را به زبان آورید. سعی کنید در زمینه بروز احساسات، انسان برون‏گرایی باشید. اگر دوستی برایتان کاری انجام می‏دهد، از او ممنون و سپاسگزار باشید و این ابراز محبت را از خود بروز دهید. به یاد داشته باشید که ابراز دوستی خود را بروز دهید چرا که شادی را در شما ایجاد می کند .

مشغله کاری

8- سخت کار کنید

شاید بسیاری از این نکته تعجب کنند که با سخت‏ کار کردن موجبات شادی را می‏توان فراهم کرد اما این یک حقیقت پذیرفته شده است. مطمئن باشید که با سخت‏ کار کردن و ایجاد اطمینان در زندگی برای خود و اطرافیان، به صورت خودکار مقدمات شاد بودن خود را فراهم کرده‏اید چرا که کار کردن ، خود می تواند برای مواقع بیکاری تنوعی شیرین را فراهم کند ..

9- هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید

دیروز گذشته است و فردا در آستانه رسیدن. سعی کنید از دیروز تنها درس و عبرت گرفته و در عین حال بر دانش و اطلاعات خود اضافه کنید. پیشنهاد می‏کنم که خود را با این الگو که همواره یافته‏های جدید علمی و تحقیقاتی را دنبال کنید، وفق دهید. دارا بودن اطلاعات عمومی و دانسته های زیاد در اعتماد به نفس و نشاط شما موثر است .

دکتر فیلیپ هامبرت - روانشناس 

مترجم: مهدی کیا

تنظیم و تغییر : کهتری

برای داشتن اوقاتی شاد می توانید از فیلم های کوتاه کمدی خنده در بخش فیلم و انیمیشن تبیان استفاده کنید .

مقالات مرتبط

شانس در خانه شما را زده!!

یک تلاش عاشقانه

یک عمر چشم به راه تو بودم

این همه هیجان؛ موقوف!

آرامش روحی ندارم!

تبدیل هدف به آرزو!!!

در کمال بی حوصلگی

چانه تان را بالا بگیرید

دیگران را عاشق خود کنید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.