سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی وهابی‌های سلفی در عربستان مبالغ هنگفتی را برای کوبیدن شیعیان اختصاص داده‌اند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی:

وهابی‌ها سوء‌نيت دارند و به دنبال اختلاف‌اند

آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به تلاش وهابیت برای دامن زدن به اختلافات مسلمانان، گفتند: شخصی معلوم نیست که چکاره بوده، حرف‌های ناروایی درباره همسران پیامبر‌(صلی الله علیه و آله و سلم) زده و همه او را محکوم کرده‌اند، اما وهابی‌های سلفی دست‌بردار نیستند.

ایشان افزودند: این نشان از سوء ‌نیت آنان دارد؛ چرا که در میان این همه جمعیت، آدم نادانی پیدا می‌شود و سنگی در چاه می‌اندازد؛ همه گفتند، باطل است اما برخي مأموریت دارند دامن بزنند.

معظم‌له خطاب به وهابی‌ها تصریح کردند: شما مأموریت دارید بین مسلمانان اختلاف و جنگ داخلی ایجاد کنید، تا جهان‌خواران و صهیونیست‌ها راحت و آسوده باشند.

این مرجع تقلید تصریح کردند: به جای ایجاد اختلاف در جهان اسلام، به فکر آنهایی باشید که قرآن را آتش می‌زنند، به پیامبر‌(صلی الله علیه و آله و سلم) توهین می‌کنند و قبله اول مسلمانان را گرفته‌اند.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند: شما این همه علمای شیعه که عمل این شخص را محکوم کردند، نمی‌بینید و فقط شخص توهین کننده را شیعه می‌دانید!

ایشان افزودند: ما به همه دنیا اعلام می‌کنیم که وهابی‌ها سوء نیت دارند و به دنبال اختلاف هستند.

معظم‌له با بیان این که دشمن‌شناس باشید، خاطرنشان کردند: دوستان ما کسانی هستند که رژیم صهیونیستی را در هم شکستند و دشمنان ما نیز کسانی‌اند که قبله اول مسلمانان را گرفته‌اند و مظلومان را از خانه بیرون می‌کنند.

اختصاص مبالغ هنگفت برای کوبیدن شیعیان

این مرجع تقلید با ابراز تاسف از اقدام عربستان سعودی علیه شیعیان، اظهار داشتند: بعضی‌ها به نام مسلمان چه کارهای غیر اسلامی که نمی‌کنند؛ به طوری که وهابی‌های سلفی در عربستان سعودی منابع هنگفتی برای کوبیدن شیعیان در ایران، عراق و لبنان قرار داده‌اند.

حضرت آيت‌الله مكارم‌شيرازي در بخش دیگری از سخنان خود با بیان حدیثی در وظایف مسلمان نسبت به برادر مسلمان خود گفتند: برادر مسلمان باید نسبت به برادران خود خیانت ظلم و فربیکاری نکند، بلکه آیینه و هادی او باشد.

محروم کردن خواهر از سهم ارث پدر، رسم جاهلیت

ایشان با بیان این که بعضی‌ها وقتی منافعشان اقتضاء می‌کند، دیگری را فریب می‌دهند، افزودند: وقتی مسائل مادی پیش می‌آید برادر، برادرش را نمی‌شناسد و یا برای خواهر خود از اموال پدر و مادر سهمی قایل نیستند، این از سوغات غرب است و از رسوم عصر جاهلیت می‌باشد که متاسفانه امروز در بعضی از مناطق و خانواده‌ها وجود دارد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین