سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: معاونان و معلمان تحت هیچ شرایطی حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند و در این زمینه با معلمان خاطی طبق قانون برخورد می‌شود....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تنبیه بدنی دانش آموزان ممنوع

تنبیه کودک

معاون وزیر آموزش و پرورش: تنبیه بدنی دانش آموزان ممنوع

جام جم آنلاین: معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: معاونان و معلمان تحت هیچ شرایطی حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند و در این زمینه با معلمان خاطی طبق قانون برخورد می‌شود.

 

فاطمه قربان در گفت و گو با ایسنا ، اظهار كرد: هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان در مدرسه ممنوع است و هچ یك از معلمان و معاونان تحت هیچ شرایطی به علت انجام ندادن تكالیف درسی و یا موارد انضباطی، حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند.

گریه

وی تصریح كرد: دانش‌آموزان و خانواده‌ها در صورت مشاهده مواردی از تنبیه بدنی آن را به دفتر ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات اداره آموزش و پرورش منطقه خوداعلام كنند تا موضوع در اولین فرصت مورد بررسی و پیگیری قرارگیرد.

 

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان این كه تنبیه بدنی دانش آموزان حتی با ضعیف ‌ترین شكل آن، از سوی مدرسه تخلف محسوب می‌شود، افزود: معلمان و مسولان مدرسه حق تنبیه خطاكارترین دانش آموزان را نیز ندارند، چرا كه برای موارد انضباطی، قانون مصوب شده است و بر اساس آن با دانش آموزان خاطی برخورد می‌شود.

شرایط و ضوابط تشویق و تنبیه دانش آموزان اعلام شد

قربان با تاكید بر این كه تنبیه بدنی بر اساس آیین نامه آموزش و پرورش ممنوع است، خاطر نشان كرد: هیچ دانش آموزی نیست كه قابل ارشاد نباشد و علت اصلی خطای دانش آموزانی كه موارد انضباطی دارند و یا تكالیف خود را انجام نمی‌دهند، از روی ناآگاهی است، لذا باید برای ارشاد آنها وقت صرف شود.

 

گروه مرکز یادگیری (مدرسه اینترنتی) تیبان

تنظیم: نسرین صادقی