سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پنتاگون در تکاپوی نابود کردن ویکی‌لیکس
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پنتاگون در تکاپوی نابود کردن ویکی‌لیکس

بخش ارتباطات- چند ماهی است که از انتشار اسناد محرمانه‌ای از ارتش آمریکا که از کشتار مردم بی‌گناه افغانستان به دست نظامیان این کشور حکایت دارد، توسط سایت ویکی لیکس می گذرد. اسنادی که انتشار آن مسئولان آمریکایی را در شوک فرو برد و از آن به بعد دردسرهایی را برای بنیانگذار  و سایت مذکور تا به اکنون به همراه داشته است.

 ویکی‌لیکس

طبق آخرین اخبار و به گفته ی جولین اسنج بنیانگذار ویکی‌لیکس، پنتاگون در تلاش است این سایت افشاگر را به سکوت وادار سازد.

به گزارش ایتنا به نقل از THINQ.co.uk وی که چندی پیش در دانشگاه لندن سخن می‌گفت، از عزم وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون برای نابود کردن ویکی‌لیکس خبر داد.

انتشار هزاران سند محرمانه ارتش آمریکا در خصوص حملات نظامی صورت گرفته در افغانستان، در سایت ویکی‌لیکس، واکنش‌های متفاوتی را در سطح جهانی به دنبال داشته است.

مشاهده می کنیم که کشوری که داعیه دار این نوع آزادی است و آن را برای کشورهای مختلف جهان  تجویز می کند و به این بهانه، فرهنگ، باور، ارزش ها و حتی خاک آنها را بارها و به صورت مداوم مورد تهاجم قرار داده و می دهد خود تاب نسخه دست نویس صهیونیستی خود را ندارد و در مقابل آن چنین مستاصل شده و در پی جلوگیری از آن می باشد

 ویکی‌لیکس

پیش‌تر آمریکا و برخی هم‌پیمانان این کشور با محکوم کردن انتشار این اسناد، اعلام کردند که انتشار چنین اطلاعاتی جان برخی از نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان را به خطر می‌اندازد. با این حال جولین اسنج گفت: قصد ما ضربه زدن به مردم بی‌گناه نیست. هدف ما دقیقاً عکس این قضیه است. در برخی از این اسناد نشان داده می‌شود که نظامیان آمریکایی مردم بی‌گناه و غیرنظامی را مورد قتل عام قرار می‌دهند و در عین حال این کشتارها سرپوش گذاشته شده و در خبرگزاری‌ها بازتابی نمی‌یابد.

اما این نوع واکنش ها در کنار دیگر اقدامات مقامات آمریکایی در اینگونه زمینه ها نشان از دوروغی بزرگ به نام آزادی بیان غربی دارد. مفهومی که به دلیل نگاهی اومانیستی و مادی و عدم در نظر گرفتن مصالح انسانی و اخلاقی غیرکاربردی بودن خود را در بارها از جمله در این مورد نشان داده و مشاهده می کنیم که کشوری که داعیه دار این نوع آزادی است و آن را برای کشورهای مختلف جهان  تجویز می کند و به این بهانه، فرهنگ، باور، ارزش ها و حتی خاک آنها را بارها و به صورت مداوم مورد تهاجم قرار داده و می دهد خود تاب نسخه دست نویس صهیونیستی خود را ندارد و در مقابل آن چنین مستاصل شده و در پی جلوگیری از آن  می باشد.

و این ماجرا به همین جا ختم نشده و بهتر است مستکبران از خوی استکباری خود در این زمینه کوتاه آمده و الگوی اسلامی آزادی بیان را امتحان کنند و با بکارگیری آن به سمت منطقی و اخلاقی تر شدن فضای ارتباطی و رسانه ای دهکده جهانی پیش روند.

فرآوری: عطاالله باباپور

گروه جامعه و ارتباطات

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین