سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همگان شاهد گسترش دنیای رباتیک و ساخت ربات ها هستند، عده ای از محققان این رشته به توسعه ربات هایی می پردازند که در کارخانجات و عملکردهای سنگین شرکت دارند. دسته ای هم در این میان به نوعی از این موجودات نیمه هوشمند علاقه نشان می دهند که بتوانند آنها را در زن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رباتی برای طراحی Cake

همگان شاهد گسترش دنیای رباتیک و ساخت ربات ها هستند، عده ای از محققان این رشته به توسعه ربات هایی می پردازند که در کارخانجات و عملکردهای سنگین شرکت دارند.

طراحی cake

دسته ای هم در این میان به نوعی از این موجودات نیمه هوشمند علاقه نشان می دهند که بتوانند آنها را در زندگی روزمره یاری کنند.

 

طراحی cake, ربات robot

در این میان یکی از کشورهای پیشرو و علاقه مند به عرصه ربات های خانگی کشور ژاپن است. درسال گذشته مهندسان ژاپنی از ساخت رباتی خبر دادند که قادر است به صورت کاملاً هوشمند به انجام کارهای منزل از جمله آشپزی بپردازد و قدرت دریافت و تحلیل مجزای 40 میلیون دستور را دارد.

از سال 2009 تاکنون شاید بیش از 10 نوع ربات مختلف با ویژگی های آشپزی در این کشور عنوان گردید که علت آن را پدیده سالخوردگی در این کشور می توان عنوان کرد، جامعه ژاپن در حال حاضر از پدیده سالخوردگی جمعیت رنج می برد و عموماً افراد این کشور جهت کارهای روزمره خود دچار مشکل هستند.

 

سایت Gizmodo که به معرفی محصولات جدید ایده های نو می پردازد سه شنبه گذشته خبر از ساخت رباتی هایی داد که در زمینه طراحی کیک ها با هم به مسابقه می پردازند، که به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.

 

ربات Grandma

 

این ربات قادر است طرحی را که شما به کامپیوتر خود می دهید بر روی کیک طراحی کند تفاوتی که این دستگاه طرح با طرح های دیگر دارد ظرافت آن در طراحی و قدرت برنامه پذیری آن جدا از کامپیوتر است شما می توانید یک برنامه به آی.سی. این دستگاه بدهید و توسط یک بازوی مکانیکی به طرح حافظه خود در کوتاهترین زمان ممکن بپردازد.

دستگاه فوق از لحاظ دقت، سرعت و قدرت طراحی کیک ها بهترین نوع شده است.

 

 Deco pen

طراحی cake, ربات robot
طراحی cake, ربات robot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی دیگر از طرح هایی که برای این مسابقه داده شده بود، طرحی بود  بسیار ساده که توسط یک شرکت خصوصی ارائه گردید. این مداد کوچک که جهت طراحی و تزئین کیک های کوچک و بزرگ می باشد مزیتش راحت بودن و قیمت پائین آن است (قیمت این محصول تنها $30 است) ولی بسیار کم دقت است چون اصلا مانند نوع قبل دقت یک دستگاه مکانیکی را ندارد.

 

از دیگر  مزایای این مداد رنگی خامه ای، رنگ های مختلفی است که در خود جای داده است و می توانید با یک دکمه کوچک رنگ آن را عوض کنید.

 

Philips

طراحی cake, ربات robot

 

شرکت فیلیپس هم یک نوع دستگاه را در این مسابقه شرکت داده که این شرکت عنوان کرده قصد دارد دستگاهی را در این مسابقه جهت طرح کیک ها ارائه دهد ولی بیشتر به سلامت و کیفیت پخت در آنها بپردازد.

شرکت فیلیپس به این عقیده است دستگاه شیرینی پز شما نباید مانند فر و مایکروفر از مواد سرطان زا و خلاف سلامت استفاده کند  و سعی دارد برای گرم کردن این دستگاه از روش های سنتی مانند شعله در درون خود استفاده کرده و همچنین عنوان کرده برای استفاده از دستگاهش می توانید از روغن در کیک کمتر استفاده کنید تا سلامت تر باشد.

 

برگرفته از:

http://gizmodo.com/5656600/automatic-cake-decorator-wont-be-stealing-cake-designers-jobs-anytime-soon

http://www.botjunkie.com/2010/10/05/cake-decorating-robot-makes-grandma-sad/

 

نوشته : فائزه سیدخاموشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین