تبیان، دستیار زندگی
-از خریدن گوشی های بدون جعبه قطعاً خودداری کنید. -شماره سریال جعبه و گوشی باید همخوانی داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

می‌خوای گوشی بخری؟

موبایل

نکاتی که باید هنگام خرید گوشی رعایت کنیم

- از خریدن گوشی‌های بدون جعبه خودداری کنید.

- شماره سریال جعبه و گوشی باید همخوانی داشته باشد.

- گوشی‌های نو را از نمایندگی‌های اصلی که در سطح کشور فروشگاه دارند تهیه کنید.

- در زمان خرید گوشی‌های نو حتما به نوع گارانتی و تاریخ شروع آن دقت کنید .

- از تاریخ شروع گارانتی ترجیحا بیش از دو هفته نگذشته باشد.

- شماره سریال حک شده روی گوشی و روی کارت گارانتی حک شده باید همخوانی داشته باشند.

یک راه برای تست باطری گوشی دست دوم این است که چندین بار به صورت پیاپی ( مثلا ۵ بار ) گوشی خود را روشن و خاموش کنید اگر باطری این گوشی سالم باشد به اصطلاح نباید خط باطری کم کند یا حد اکثر تا یک خط باطری کم کند

- در صورتی که گوشی مورد نظر شما کار کرده می‌باشد و یا از گارانتی آن مطمئن نیستید و می‌خواهید بدانید این گوشی واقعاً در چه تاریخی تولید شده است، از روش ذیل پیروی کنید:

کد #۹۲۷۰۲۶۸۹#* را بعد از روشن کردن گوشی وارد کنید، در اکثر مدلهای تلفن همراه سریال و تاریخ ساخت گوشی را به شما نمایش می‌دهد.

- راه دیگر برای تشخیص گوشی نو این است که به اطراف باطری و محل قرار گر فتن آن با دقت نگاه کنید در گوشی‌های نو هیچ خط و اثری از مالش باطری به بدنه گوشی نباید وجود داشته باشد.

- محل قرار گر فتن سیم کارت در گوشی های نو کاملا تمیز و بدون خط می‌باشد.

- در گوشی‌های که دارای حافظه خارجی می‌باشند این حافظه نباید هیچ پوشه‌ای جز پوشه‌های اصلی که معمولا مخفی بوده و قابل دیدن نمی‌باشند داشته باشد.

- در گوشی‌های نو در قسمت زنگها نیز نباید هیچ زنگی اضافه بر زنگهای اصلی وجود داشته باشد.

- در زمان خرید گوشیهای دست دو حتما از فروشنده ۲۴ ساعت مهلت تست بگیرید تا باطری و سایر قسمتهای آن را به طور کامل تست کنید.

- یک راه برای تست باطری گوشی دست دوم این است که چندین بار به صورت پیاپی ( مثلا ۵ بار ) گوشی خود را روشن و خاموش کنید اگر باطری این گوشی سالم باشد به اصطلاح نباید خط باطری کم کند یا حد اکثر تا یک خط باطری کم کند، ولی اگر پس از این کار خطوط باطری شما نصف یا کمی کمتر یا بیشتر شد به احتمال قوی باطری گوشی شما دارای اشکال می باشد.

محبوب ترین موبایلهای 2009 ، mobile , cellphone

- در مورد خرید گوشی‌هایی که دارای حافظه خارجی هستند و یا قابلیت نصب برنامه های گوناگون را دارند دقت بیشتری به خرج دهید اگر در هنگام اجرای یک برنامه یا منو پس از مدتی گوشی دچار مکث طولانی می‌شود بدانید که این گوشی یا دارای ویروس می‌باشد و یا نرم افزارهای غیر استاندارد روی آن نصب شده که در طولانی مدت برای برنامه اصلی گوشی نیز می تواند مشکل آفرین باشد.

- ظاهر شدن علائم و یا اعداد بی دلیل، خاموش و روشن شدن مکرر گوشی، خارج شدن ناگهانی از یک برنامه در حین اجرا و خالی و پر شدن خط شارژ گوشی از دیگر نشانه‌هایی است که در مورد گوشی‌های با قابلیت نصب برنامه می‌تواند نشانه غیر استاندارد بودن نرم افزارهای نصب شده یا ویروسی بودن و یا در مراحل پیشرفته مشکل سخت افزاری گوشی باشد.

در گوشی‌های که دارای حافظه خارجی می‌باشند این حافظه نباید هیچ پوشه‌ای جز پوشه‌های اصلی که معمولا مخفی بوده و قابل دیدن نمی‌باشند داشته باشد

- گالری و یا مموری و یا قسمتهایی که قابلیت نصب یا کپی برنامه های مختلف در آن وجود دارد نباید هیچ پارتیشن یا فایلی غیر از فایل های اصلی گوشی وجود داشته باشد.Call Duration گوشی زمان ۰۰:۰۰:۰۰ وجود داشته باشد.

- در پایان ذکر این نکته ضروری است که در صورتی که شما جز افرادی هستید که گوشی خود را مرتبا عوض می‌کنید در هنگام خرید گوشی حتما قیمت فروش دست دو آن را نیز جویا شوید تا از میزان افت قیمت احتمالی گوشی مورد نظر خود مطلع باشید چرا که برخی از گوشیها اصولا دارای افت قیمت بالا می‌باشند.


بخش امور کاربران سایت تبیان – ارسالی sinasmarter