سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
57 روز از فتح فاو گذشته بود که حاج محسن رضایی گفت اگر مهمات نرسد باید دستمان را ببریم بالا . من بلافاصله به دمشق رفتم و سریع برگشتم و در عرض 36 ساعت گلوله های توپ را گذاشتم کنار قبضه های توپ .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ماجرای خرید سیم خاردار

ماجرای خرید سیم خاردار از زبان رفیق دوست

57 روز از فتح فاو گذشته بود که حاج محسن رضایی گفت اگر مهمات نرسد باید دستمان را ببریم بالا . من بلافاصله به دمشق رفتم و سریع برگشتم

افکارنیوز گزارش می دهد: ماجرای تحریم در دوران جنگ دست مایه آن شد تا پای سخنان مردی بنشینیم که تأمین کننده اصلی سلاح در دوران دفاع مقدس بود .

محسن رفیق دوست

"سه چیز داریم که هیچ کس ندارد "

زمانی که جنگ آغاز شد ما سلاحی به مفهوم واقعی نداشتیم که مقابل صدام بایستیم ، به عنوان مثال لشکر 92 زرهی خوزستان فقط دو تانک آماده به خدمت داشت اما ما سه چیز داشتیم که هیچ کشوری نداشت امام ، امت و غیرت .

"ماجرای معروف خرید سیم خاردار "

حاج محسن گفت خرید سیم خاردار ماجرای جالبی دارد ما از یوگسلاوی سابق سه کامیون سیم خاردار خریدیم و پس از گذراندن از مرز اتحاد جماهیر شوروی به پشت مرز با جمهوری آذربایجان رساندیم اما به دستور کاخ کرملین سیم خاردارها توقیف شد. البته ما متوقف نشدیم و تسلیحات خود را از کشورهای کره شمالی ، بلغارستان ، لهستان ،مجارستان ، آلمان شرقی ، سوئیس ، آرژانتین چین کمونیست و به صورت قاچاق از انگلیس تهیه می کردیم . حاج محسن که با حرارت خاصی صحبت می کرد گفت البته تهیه این سلاح ها در دوران تحریم که شرق و غرب همه از صدام حمایت می کردند کار ساده ای نبود اما یک عشق به انقلاب و وطن می خواست و یک روحیه حاج محسنی !

"درخواست سوریه و لیبی از ایران !"

حاج محسن گفت به سوریه و لیبی رفته بودم تا سلاح بخرم ، افسران نظامی این دو کشور از من خواستند که به ایران بیایند تا شیوه جنگ ما را یاد بگیرند که چطور با وجود حمایت بی حد و حصر شرق و غرب و اعراب و شیوخ خلیج فارس از صدام ، جوانان دانشگاه نظامی ندیده ایرانی در مقابل صدام ایستاده اند .

"یک خاطره شیرین از زبان حاج محسن "

57 روز از فتح فاو گذشته بود که حاج محسن رضایی گفت اگر مهمات نرسد باید دستمان را ببریم بالا . من بلافاصله به دمشق رفتم و سریع برگشتم و در عرض 36 ساعت گلوله های توپ را گذاشتم کنار قبضه های توپ .

" مهم ترین سلاحی که به دست ایران افتاد !"

فرماندهان جنگ مدام از من می خواستند موشک تاو تهیه کنم اما هیچ کشوری نمی داد تا بالاخره موفق شدیم در داخل بسازیم . حاج محسن گفت امام می گفت آنقدر جنگ را ادامه دهید تا در آینده هیچ کشوری فکر حمله دوباره به ایران را نکند و این اتفاق اکنون افتاده است چون هم خودکفایی دفاعی به دست آورده ایم و هم دشمنان فهمیده اند که اگر به ایران حمله کنند به این زودی ها از دست ایران آزاد نمی شوند .

"آرزوهای حاج محسن "

اول اینکه در نظام جمهوری اسلامی همه تابع ولایت فقیه باشند چون محور وحدت و موفقیت است و دوم اینکه خدا این انقلاب را زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) قرار دهد.

 

تنظیم : فرهنگ پایداری تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین