تبیان، دستیار زندگی
در هفدهمین روز برگزاری نمایشگاه با توجه به تعطیلی اکثر ادارات در روز 5 شنبه آغاز به کار غرفه تبیان با استقبال بیش از خدی مواجه گشت . سرعت بالای اینترانت در غرفه تبیان باعث شگفتی اکثر بازدیدکنندگان شده است به نحوی که اکثراً س...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقبال از غرفه تبیان (گزارش روز هفدهم )


در هفدهمین روز برگزاری نمایشگاه با توجه به تعطیلی اکثر ادارات در روز 5 شنبه آغاز به کار غرفه تبیان با استقبال بیش از خدی مواجه گشت .

سرعت بالای اینترانت در غرفه تبیان باعث شگفتی اکثر بازدیدکنندگان شده است به نحوی که اکثراً سئوال می پرسند که آیا سایت به صورت OFFLINE است ولی در جواب آنها گفته می شود که به علت نصب دیش اینترنتی و ارتباط مستقیم آن با رایانه ها سرعت اینترانت بالا است.

از دیگر نکات جالب توجه دیگر پرسش اکثر بازدیدکنندگان در مورد چگونگی شرکت در قرعه کشی جایزه بزرگ تبیان (خودرو پراید( است که پس از اینکه مطلع می شوند که با خرید تنها یک سی دی از محصولات موسسه تبیان می توانند در قرعه کشی شرکت کنند سریعاً اقدام به خرید سی دی می نمایند.

جوائزی که موسسه تبیان برای خریداران و اعضاء سایت در نظر گرفته است به شرح ذیل است:

1 دستگاه خودرو پراید

1 سفر حج واجب و عمره

10 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس

1 دستگاه کامپیوتر قابل حمل (NOTE BOOK)

10 دستگاه تلویزیون رنگی 21 اینچ

50 دستگاه از لوازم خانگی OPTIMA

و کارت اینترنت 3 ماه و 6 ماهه

انجمن ها:

نام انجمن: تجارت و بازرگانی

در ابتدا کار طراحی سئوالات در چهار بخش شفاهی و کتبی برای دو همایش در پیش رو صورت گرفت فرم نظر خواهی انجمن تجارت و بازرگانی و همچنین اساسنامه انجمن در بین اعضاء و بازدکنندگان پخش گردید که نتیجه آن از طریق سایت و در بخش انجمن ها اعلام خواهند گردید. در این بین با اعضاء انجمن مذکور گفتگو به عمل آمد و از نظرات آنها بهره لازمه برده شد. همایش اول در ساعت 20/15 با عنوان مبانی تجارت الکترونیک توسط آقای دکتر شاهی (مدیر راهبر توسعه تجاری ایران) برگزار گردید که موضوعات زیر را در بر می گرفت :

1- تعریف تجارت الکترونیک

2- مزایای تجارت الکترونیک برای سازمانها

3- مدل کسب و کار

4- مزایای تجارت الکترونیک برای جامعه

5- محدودیتهای تجارت الکترونیکی

6- روشهای تجارت الکترونیکی

7- انواع مدلهای کسب و کار

و ...

در این میان توسط اعضا سئوالاتی از قبیل اخلاق در عصر اطلاعات و بازاریابی شبکه ای پرسیده شد که استاد محترم پاسخ ایشان را دادند.

همایش دوم در ساعت 30/20 با عنوان «کلیات قوانین مالیاتی کشور» توسط استاد رزاقی (عضو شورای عالی مالیاتی کشور و استاد دانشکده امور اقتصادی) برگزار گردید ایشان ضمن ارائه کلیاتی در مورد مبانی قوانین مالیاتی توضیحاتی را نیز بیان کردند.

در آخر همایش مربوطه نیز با طرح سئوالاتی در مورد معافیت مالیاتی کشاورزی و همچنین معافیت مالیاتی خانواده شهدا تبادل نظر صورت گرفت.

چهار مسابقه هم مربوط به دو همایش برگزار گردید که هدایایی اهداء گردید.

میهمانان:

آقای دکتر شاهی (استاد دانشگاه تهران) و آقای استاد رزاقی (عضو شورای عالی مالیاتی کشور و استاد دانشکده امور اقتصادی) در این روز میهمانان غرفه موسسه تبیان بودند.

حاضرین در این روز:

خانمها: همت- نجف پور – مه آبادی

آقایان : بابایی- محمدی- خطیبی- ایوبی- حسن زاده- حریریان- جلمبادانی – حمزه – روستایی – حمید عبادی - حمزه- محمد شادان- عباس زادگان- بهادری- حدادی- جلمبادانی- عطار – رضائی

کاربران :

احمدی نیا – قائم پناه

روابط عمومی موسسه تبیان