تبیان، دستیار زندگی
به مناسبت سی امین سال آغاز جنگ تحمیلی و نکوداشت مقاومت 8 ساله مردم غیور ایران اسلامی در مقابله با ابرقدرتهای جهانی، انجمن نصف جهان ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

8 بهار ایثار؛30 بهار استقامت

با شهدا

 انجمن نصف جهان گزارش می دهد: قرار بود به مناسبت هفته دفاع مقدس بازدید ساده ای از گلستان شهدای اصفهان و تجلیل از این رادمردان ایران اسلامی داشته باشیم و برسر قطعه شهدای گمنام گردهم بیاییم و یکی از همرزمان سردار خرازی خاطراتی را از این بزرگوار بیان کنند. که این بازدید تبدیل شد به یک محفل، آنهم برای عزیزانی که جان عزیزشان را برای دفاع از ما و میهن داده بودند. ( که این نظر خود شهدا بود و بس)

این محفل، در فرهنگسرای پایداری برگزار شد و برنامه های متنوع اجرا گردید. به این شرح که جلسه راس ساعت 17 آغاز شد و پس از پخش سرود ملی و قرائت قرآن توسط نوجوان عزیز آقای غلامی، مجری خوب و توانا، آقای قربانی برنامه را آغاز کردند و پس از ارائه مطالب جذاب توسط ایشان، کلیپی جالب که با محتوای دفاع مقدس و فتح خرمشهر از قبل آماده شده بود برای مدعوین پخش شد.

پس از پخش کلیپ نوبت به سخنرانی شاعر گرانقدر دفاع مقدس حاج آقا ناصحی رسید که با اشعار جالب و منحصر بفرد جوی معنوی به محفلمان دادند. مختصری از اشعار ایشان در ذیل تقدیم می گردد.

گفتنـــد کبوتری ســــــفید آمـده است

مرغی که ز شــــاخه ها پرید آمده است
وقتی که به روی دوش مردم می رفـت
گفتند دوباره یک شــــهید آمــــده است
اولیـــــــن گامـهای بی برگشـــــــــــت
در پوتیــــــــــنهای من به جا مانده است
خاکـــــــــها را بکـــــن کنـــــــــــار بریـز
آخرین خاک من به جا مــــــانده اســــت
روی خاکــــــــم قدم بزن میــــن نیست
پای من هــــــر چه بود خــنثی کـــــــرد
زیر میـــــــــــــنهای بر زمیــــن مانــــده
ســـــــــــرزمینهای من بجا مانده است
دفتـــــــــــــر خــــــــاک را ورق بــــــزن
رد خون مرا بگــــــــــــیر و بیـــــــــــــــا
این مرکـــــــــــب هنوز ســـــــرخ است
نقطه چیـــــــــنهای من بجا مانده است

پس از خواندن شعر، برنامه بعدی با عنوان خاطره گویی یکی از سرداران دفاع مقدس که ایشان از هم رزمان برخی فرماندهان و سرداران شهید نیز بوده اند اجرا شد، این بخش از برنامه بسیار مورد استقبال قرار گرفت بطوریکه ما با کمبود وقت مواجه شدیم. آخرین برنامه ما نیز پخش یک کلیپ جذاب بود و بعد هم پذیرایی.نزدیک اذان مغرب این برنامه به پایان رسید.امید است که در  فرصتی دیگر نیز برنامه ای جهت تجلیل از این رادمردان اجرا گردد.

انجمن های تخصصی تبیان


واحد امور کاربران سایت تبیان