سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آقای احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای كه با آقای لری كینگ داشتند، مواضع بسیار هوشمندانه و با خبرویت كاملا سیاسی مطرح كردند و از این جهت باعث سرافرازی ما شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تقدیر توکلی از احمدی نژاد

احمدی نژاد   توکلی

رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و مصاحبه‌ با لری كینگ بسیار هوشمندانه، با خوبرویی كامل سیاسی و منطبق با حكمت، عزت و مصلحت بود.

احمد توكلی در گفت‌وگو افزود: سخنان آقای احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل در تكمیل جهت‌گیری‌های چند سال گذشته ایشان بود و از نظر ایجابی و سلبی نكات قابل توجهی داشت.

وی گفت: سخنان رئیس‌جمهور از نظر ادبیات به كار گرفته شده ادبیات توحیدی و از نظر سیاسی هوشمندانه بود. محورهای سلبی از مهم‌ترین مسائل داخلی و بین‌المللی اظهارات رئیس جمهور بود كه از آن می توان به مسئله هسته‌ای ایران، جنگ‌افروزی‌ها در خاورمیانه، ساختار ظالمانه سازمان‌های بین‌المللی اشاره كرد.

وی گفت: آقای احمدی نژاد در رویكرد ایجابی، پیشنهادهای قابل توجهی مانند انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ كس یا پیشنهاد اصلاحات در ساختار سازمان ملل و ایجاد كمیته حقیقت‌یاب درباره 11 سپتامبر را مطرح كرد.

آقای احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای كه با آقای لری كینگ داشتند، مواضع بسیار هوشمندانه و با خوبرویی كاملا سیاسی مطرح كردند و از این جهت باعث سرافرازی ما شدند

وی تأكید كرد: اظهارات رئیس‌جمهور بسیار منطقی و عقلانی و همچنین برانگیزاننده كشورهای تحت ستم و جهان سوم بود. خصوصا آنجا كه مدیریت بر جهان را جزء با مشاركت برابر همه كشورها غیرعادلانه می خواند.

احمد توكلی یادآور شد: آقای احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای كه با آقای لری كینگ داشتند، مواضع بسیار هوشمندانه و با خوبرویی كاملا سیاسی مطرح كردند و از این جهت باعث سرافرازی ما شدند.

وی افزود: فكر می‌كنم این نطق و این مصاحبه مصداق درستی از رعایت حكمت، عزت و مصلحت در دیپلماسی خارجی ایران بود. اینكه بعضی از مخالفان، خروج هیئت حاكمه آمریكا و هم پیمانانش را از صحن سازمان ملل و در حین نطق آقای احمدی‌نژاد نشانه منفی بگیرند، ننگ برای مدعیان چند صدایی است نه رئیس‌جمهور ایران. این اقدام شبیه پنبه ‌در گوش كردن ابوجهل در برابر پیام الهی بود و چیزی از عظمت این پیام الهی كم نمی‌كند. بلكه نشانه حماقت ابوجهل‌های زمان است.

منبع:فارس

تنظیم:سعید آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین