مجید رجبی‌معمار، مدیر شبکه‌ی جهانی جام‌جم، کنداکتور پخش برنامه‌های 6ماهه‌ی دوم سال جاری این شبکه را ابلاغ کرد ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه "90" حذف می‌شود !

 برنامه نود

مجید رجبی‌معمار، مدیر شبکه‌ی جهانی جام‌جم، کنداکتور پخش برنامه‌های 6ماهه‌ی دوم سال جاری این شبکه را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه‌ جهانی جام‌جم، پیش‌بینی یک باکس برای پخش برنامه‌های زنده از دفاتر خارجی سازمان صدا‌وسیما، پیش‌بینی یک برنامه‌ی اقتصادی زنده با نام «ایران و اقتصاد»، پخش مجموعه مستند‌های جام‌جم در یکی از باکس‌های عصرگاهی، هم‌چنین حذف برنامه‌ی ورزشی «90» در روز یکشنبه و جایگزین‌شدن فیلم سینمایی در ژانر کودک و نوجوان به جای آن، از جمله تغییرات به عمل آمده در کنداکتور پخش 6 ماهه دوم سال 89 است.

بنا بر این گزارش، در 6ماهه‌ی دوم سال همه روز ساعت 6 بامداد به وقت تهران سرود جمهوری اسلامی از کانال‌های مختلف شبکه‌ی جهانی جام‌جم پخش می‌شود و زمان پخش برنامه‌ها در اروپا به وقت اروپای مرکزی تنظیم می‌شود. بنابراین اذان صبح و ظهر و مغرب نیز با افق شرعی اروپای مرکزی (وین) پخش خواهد شد. زمان اذان و ادعیه 5تا 6دقیقه خواهد بود و صدای اذان به وقت لندن همراه با تلاوت قرآن و دعا از کانال دوم اروپای شبکه‌ی جهانی جام‌جم پخش می‌شود.

در کانال آمریکا اوقات شرعی بر مبنای مرکز آمریکا تنظیم می‌شود و اذان به وقت لس‌آنجلس پخش می‌شود. مانند لندن در اروپا، اوقات شرعی در نیویورک نیز از کانال دوم آمریکای شبکه‌ی جهانی جام جم پخش خواهد شد. اوقات شرعی در آسیا نیز بر مبنای افق مالزی تنظیم و صدای اذان و ملحقات آن به قوت سیدنی در کانال دوم آسیا پخش می‌شود.

در کنداکتور 6 ماهه‌ی دوم سال، جشنواره‌ی فیلم شبانه کماکان ادامه داشته و در هفته‌ی دفاع مقدس فیلم‌های منتخب مربوط به جنگ تحمیلی پخش می‌شود.

افزایش زمان پخش برنامه‌ی «خانه مهر» به 65 تا 70 دقیقه و انتقال آن به قبل از گفت‌و گوی خبری ساعت 18 و 15 دقیقه نیز از دیگر تغییرات کنداکتور پخش برنامه‌های 6 ماهه‌ی دوم سال است.

برنامه‌ی «لحظه پروانگی» روزانه یک بار هنگام اذان ظهر و یکبار در ابتدای برنامه صبحانه پخش خواهد شد.

برنامه‌های گروه سیاسی و برنامه‌ی اقتصادی فرصت نیز در این ابلاغیه در نوبت پخش قرار گرفته‌اند و اداره کل پخش نیز با ساخت آنونس و زیرنویس موظف به اعلام برنامه‌های جدید شده است.