تبیان، دستیار زندگی
عربستانی‌ها که در صورت به زمین گذاشتن قرآن توسط زائران بعد از تلاوت، آن را اهانت به قرآن می‌دانند؛ چرا در برابر سوزاندن قرآن سکوت کرده‌اند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سؤال آيت‌الله مقتدايي از عربستاني‌ها

آیت الله مقتدایی

عربستانی‌ها که در صورت به زمین گذاشتن قرآن توسط زائران بعد از تلاوت، آن را اهانت به قرآن می‌دانند؛ چرا در برابر سوزاندن قرآن سکوت کرده‌اند؟

به گزارش مرکز خبر حوزه، مدیر حوزه‌های علمیه امروز در آغاز سال تحصیلی دوره عمومی جامعة الزهرا‌ سلام الله علیها، سوزاندن قرآن کریم را نشانه توحش عوامل استکبار دانسته و گفت: هتک حرکت قرآن کریم نشان داد همان توحشی که در آمریکا سابقه و ریشه دارد، هنوز هم وجود دارد.

رییس هیات امنای جامعة الزهرا‌ سلام الله علیها افزود: اهانت به کتاب آسمانی یک و نیم میلیارد مسلمان جز اثبات وحشی‌گری اهانت کنندگان، با این که ادعای آزادگی و سر دمداری دارند، چیز دیگری نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: اهانت به قرآن تنها توهین به یک و نیم میلیارد مسلمان نیست، بلکه در قرآن کریم نام حضرت موسی،‌ مریم و عيسي علیهم السلامبرده شده و حتی سوره‌ای به نام حضرت مریم وجود دارد؛ بنابراین این اهانت و توهین به انجیل، تورات نيز مي‌باشد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به بیانات مقام معظم‌رهبری، تصریح کرد: اهانت به قرآن کار یک کشیش دیوانه و مجنون نیست، بلکه پشت قضیه ایجاد اختلاف بین مسلمان و مسیحی و راه‌اندازی جنگ‌های صلیبی است.

عضو خبرگان رهبری با انتقاد از سران کشورهای اسلامی به خصوص عربستان در قبال سکوت اهانت به قرآن کریم، گفت: انسان از سکوت آنان تعجب می‌کند، اگر در عربستان یک زائر قرآن می‌خواند و وقتی تمام می‌شود می‌خواهد سجده شکر به جا بیاورد صدای آنان در می‌آید که چرا قرآن را به زمین  گذاشته‌اید و ما را هم متهم می‌کنند که شما به قرآن احترام نمی‌گذارید، آن وقت در برابر سوزاندن قرآن سکوت اختیار کرده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه با تقدیر از ملت قرآنی ایران اسلامی در محکومیت هتک حرمت به قرآن کریم، افزود: زمانی که قضیه سلمان رشدی پیش آمد حضرت امام‌(ره) حکم اعدام سلمان رشدی و کسانی که آن کتاب را ترویج و نشر دهند را صادر کردند، چون حضرت امام می‌دانستند عمل سلمان رشدی نمادین است و پشت آن حمله به اسلام است؛ بنابراین با حکم امام این حمله متوقف شد.

آیت‌الله مقتدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید جامعة الزهرا‌ سلام الله علیها، خطاب به طلاب خاطرنشان کرد: تلاش کنید درس‌های خود را سرشار از معنویت و نورانیت آغاز کنید.

مدیر حوزه‌های علمیه یادآور شد: جامعة الزهرا‌ سلام الله علیها نهادی علمی و حوزوی است که به نام بانوی بزرگ عالم اسلام حضرت زهرا‌ سلام الله علیها مزین است و تحصیل در آن توفیق بالایی می‌خواهد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان این که تحصیل در جامعة‌الزهرا‌ جامعة الزهرا‌ سلام الله علیها توفیقی است که نصیب هر کس نخواهد شد، بیان داشت: تحصیل در این نهاد حوزوی نعمت بزرگی است، این توفیق و موفقیت همیشه برای انسان به وجود نمی‌آید، لذا سعی کنید شما توام با انس به خدا باشد.