تبیان، دستیار زندگی
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس هم شروع به کار کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز جشنواره فیلم دفاع مقدس

جشنواره دفاع مقدس

مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دفاع مقدس شب گذشته با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: هر چند كه جنگ تحمیلی سال هاست كه پایان یافته است اما برای مبارزه علیه تاریكی و جهل و رسیدن به قله نورهرگز راه پایانی نیست.

محمد خزاعی با اشاره به رشادت ها و از جان گذشتگی های شهیدان جنگ تحمیلی اظهار داشت: شهیدان با نثار جان خود در راه آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران میراث گران بهایی را در عرصه مبارزه با استكبار در اختیارمان قرار دادند تا با بهره جستن از مرام و منش زندگی آنان بتوانیم در عرصه جنگ كنونی یارای مقاومت با مستكبرین را داشته باشیم.

وی با تاكید بر اینكه زنده نگه داشتن یاد شهدا در این دوران كمتر از شهادت نیست ، خاطر نشان كرد: یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بر همین اساس و با محوریت انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در هشت استان و هفت كشور خارجی بطور همزمان اجرا خواهد شد.

وی افزود: تشكیل مجموعه ارزشمندی از تجارب جوانان این سرزمین همراه با دیگر فیلمسازان جهان كه دغدغه صلح طلبی دارند از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره بوده است.

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: امید است برگزاری این جشنواره نقطه عطفی را در چشم انداز آینده سینمای ایران تشكیل دهد.

در ادامه این مراسم توسط «محمدمهدی عسگر پور» مدیر عامل خانه سینما ، سجادپور مدیر كل ارزشیابی و نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، «محمد خزاعی» دبیر جشنواره لوح تقدیر و تندیس جشنواره به محمدحسین حقیقی كارگردان پیشكسوت سینمای دفاع مقدس اهدا شد كه وی نیز آن را به موزه سینما اهدا كرد

در ادامه این مراسم كلیپی از زنده یاد رسول ملاقلی پور پخش شد كه در آن وی خاطرات حضور خود در جبهه های جنگ تحمیلی را روایت می كرد و سپس با دعوت مجری برنامه از خانواده این كارگردان شهیر توسط سردار «محمرضا نقدی» فرمانده نیروی مقاومت بسیج، «محمدرضا شرف الدین» مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و «محمدرضا جعفری جلوه» مشاور حوزه ریاست صدا و سیما تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

در ادامه این مراسم توسط «محمدمهدی عسگر پور» مدیر عامل خانه سینما ، سجادپور مدیر كل ارزشیابی و نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، «محمد خزاعی» دبیر جشنواره لوح تقدیر و تندیس جشنواره به محمدحسین حقیقی كارگردان پیشكسوت سینمای دفاع مقدس اهدا شد كه وی نیز آن را به موزه سینما اهدا كرد.

در یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از رضا ایرانمنش ، جعفر دهقان ، قاسم زارع ، جهانبخش سلطانی ، اسماعیل سلطانیان ، حسن عباسی ، مهدی فقیه ، اصغر نقی زاده و سید جواد هاشمی به عنوان چهره های سینمایی ماندگار دفاع مقدس تجلیل و تقدیر بعمل آمد.


گروه هنر تبیان