تبیان، دستیار زندگی
محمد نوازی هافبک معروف و مشهور صباباتری که روزگاری در استقلال بازی می کرد در مورد ماه رمضان ، به سوالات بخش ورزشی تبیان پاسخ داده است . محمد نوازی در خصوص ماه مبارك رمضان و خاطراتش از این ماه به خبرنگار تبیان گفت : ماه رمضان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در ماه رمضان همگام با ورزشکاران(محمد نوازی)

محمد نوازی هافبک معروف و مشهور صباباتری که روزگاری در استقلال بازی می کرد در مورد ماه رمضان ، به سوالات بخش ورزشی تبیان پاسخ داده است .

محمد نوازی در خصوص ماه مبارك رمضان و خاطراتش از این ماه به خبرنگار تبیان گفت : ماه رمضان ماه خداست و این ماه فضیلتهای بسیاری دارد. شبهای قدر که عبادت در آن بهتر از عبادت درهزار ماه است در این ماه واقع شده و باید تمامی مسلمین از این ماه استفاده معنوی ببرند. من هم همچون دیگر مسلمانان در این ماه به عبادت و خودسازی می پردازم.

در محله قدیم ما (نازی آباد) ماه رمضان شور و حال خاصی داشت و ما بچه ها نیز همیشه به پیروی از پدر و مادر خویش روزه می گرفتیم هر چند که در سالهای اول که به ما روزه واجب نبود کله گنجشکی می گرفتیم.

وی در ادامه با اشاره به اولین روزه خود گفت: من 12 ساله بودم که برای اولین بار روزه گرفتم که نزدیک به افطار،حسابی گرسنه و تشنه شده بودم و تا اینکه افطار شد سریع اول آب نوشیدم و سپس مقداری نان خالی خوردم .

هافبک صباباتری افزود: گرفتن روزه برای ورزشكارانی که در این ماه مسابقه دارند بسیارسخت است زیرا بدن آنها کاملا تحلیل رفته و به دلیل نداشتن تغذیه مناسب در طول روز ( تغذیه مناسب برای ورزشکاران) قادر به انجام بازی نیستند .

نوازی در پاسخ به اینكه سحر را دوست دارید یا افطار را، اظهار داشت: من از کودکی به پدر و مادر سفارش می کردم که هنگام سحر مرا بیدار کنند تا با آنها سحری بخورم . همیشه سحری خوردن را دوست دارم.

وی در پایان ، قبولی طاعات و عبادات كاربران محترم سایت تبیان را از درگاه خداوند متعال آرزو نمود.

نوازی:حجازی برگردد،دوباره استقلالی می شوم

نامه نوازی برای امیر و هواداران